سئو سایت
امنیت وردپرس

آموزش نصب قالب وردپرس
امتیاز 5 از 3 رای

آموزش نصب قالب وردپرس

wordpress theme

نصب قالب وردپرس به دو صورت امکان پذیر است. می توان قالب را از داخل پنل مدیریت وردپرس نصب کرد و همچنین می توان از طریق هاست قالب را نصب کرد. در این آموزش به روش نصب قالب وردپرس از طریق پنل مدیریت می پردازیم.

در دوره آموزش وردپرس نیز به طور کاملا عملی و تصویری نصب انواع مختلف قالب در وردپرس را آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم آموزش های این دوره را نیز مشاهده کنید.

پس از ورود به پنل مدیریت خود به منوی نمایش و سپس زیر منو پوسته ها مراجعه کنید. در این صفحه روی گزینه افزودن پوسته تازه کلیک کنید.

wordpress themes

در صفحه باز شما شما می توانید از پوسته های پیش فرض داخل سایت وردپرس استفاده کنید. همانطور که می بینید، تعدادی از پوسته های وردپرس به شما نمایش داده می شود. همچنین می توانید از بین قالب های وردپرس، از طریق کادر جستجو، قالبی را پیدا کنید و سپس روی گزینه نصب آن کلیک کنید. البته این قالب ها به شدت ساده هستند. بنابراین ما اغلب نیازمند یک قالب حرفه ای هستیم. پس باید قالب را از مارکت های فروش قالب تهیه کنیم.

حال فرض می کنیم که فایل ZIP قالبی را اختیار داریم. برای آپلود قالب روی گزینه بارگذاری پوسته کلیک کنید.

Wordpress themes selection

در کادر آپلودی که باز می شود، فایل قالب خود را انتخاب کنید و گزینه هم اکنون نصب کن را کلیک کنید.

wordpress themes upload

پس از آپلود روی گزینه فعال کردن کلیک کنید. البته قبل از فعال کردن می توانید از طریق گزینه پیش نمایش زنده، قالب را در محتوای سایت خود بررسی کنید و سپس فعال کنید.

این مطلب را بخوانید  چگونه سایت طراحی کنیم و تبدیل به یک طراح سایت حرفه ای شویم؟

wordpress theme uploaded

حال قالب ما نصب و فعال شده است. معمولا قالب ها امکان سفارشی سازی کردن دارند. می توانید از داخل منوی نمایش و سپس پوسته ها، گزینه سفارشی سازی را روی قالب فعال خود ببینید. همچنین گزینه سفارشی سازی در نوار ادمین بالای صفحه نیز وجود دارد. سفارشی سازی قالب های وردپرس با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین ممکن است در یک قالب، یک سری گزینه های وجود داشته باشند که در قالب دیگر وجود نداشته باشد.

wordpress theme customize

هم چنین قالب های حرفه ای دارای پنل تنظیمات یا همان Theme Options هستند که می توانید قالب را به طور حرفه ای تری سفارشی سازی کنید. این گزینه معمولا در زیر منو نمایش، یا در نوار ادمین بالای سایت و یا در منو های اصلی پنل مدیریت وردپرس قرار دارد.

امیدواریم این آموزش در فصل وردپرس نیز برای شما مفید واقع شده باشد.

 

مجموعه مقالات آموزشی رایگان آموزش طراحی سایت با وردپرس که پیشهاد می کنیم حتما بخوانید:

 

آموزش طراحی سایت با وردپرس

معرفی و آموزش افزونه های ضروری وردپرس (رایگان)

دوره‌ی آموزش افزونه های ضروری وردپرس، یک سکوی پرتاب برای شما در وردپرس است. در این دوره آموزشی 8 ساعته، بیش از 100 پلاگین مهم و ضروری وردپرس را یاد می‌گیرید و قادر خواهید بود انواع امکانات را در سایت خود پیاده کنید!

 

 

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید