تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

آموزش نصب قالب وردپرس

wordpress theme

نصب قالب وردپرس به دو صورت امکان پذیر است. می توان قالب را از داخل پنل مدیریت وردپرس نصب کرد و همچنین می توان از طریق هاست قالب را نصب کرد. در این آموزش به نحوه نصب پوسته در وردپرس از طریق پنل مدیریت می پردازیم.

در دوره آموزش وردپرس نیز به طور کاملا عملی و تصویری نصب انواع مختلف قالب در وردپرس را آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم آموزش های این دوره را نیز مشاهده کنید. اما اگر فقط میخواهید بدانید که چگونه قالب وردپرس را نصب کنید، همین آموزش را بخوانید.

پس از ورود به پنل مدیریت خود به منوی نمایش و سپس زیر منو پوسته ها مراجعه کنید. در این صفحه روی گزینه افزودن پوسته تازه کلیک کنید.

wordpress themes

در صفحه باز شما شما می توانید از پوسته های پیش فرض داخل سایت وردپرس استفاده کنید. همانطور که می بینید، تعدادی از پوسته های وردپرس به شما نمایش داده می شود. همچنین می توانید از بین قالب های وردپرس، از طریق کادر جستجو، قالبی را پیدا کنید و سپس روی گزینه نصب آن کلیک کنید. البته این قالب ها به شدت ساده هستند. بنابراین ما اغلب نیازمند یک قالب حرفه ای هستیم. پس باید قالب را از مارکت های فروش قالب تهیه کنیم.

میخوای طراح سایت بشی؟ عالیه! در دوره آموزش وردپرس، طراحی سایت و فروشگاه را حرفه ای و کامل یاد دادیم!

حال فرض می کنیم که فایل ZIP قالبی را اختیار داریم. برای آپلود قالب روی گزینه بارگذاری پوسته کلیک کنید.

Wordpress themes selection

در کادر آپلودی که باز می شود، فایل قالب خود را انتخاب کنید و گزینه هم اکنون نصب کن را کلیک کنید.

wordpress themes upload

پس از آپلود روی گزینه فعال کردن کلیک کنید. البته قبل از فعال کردن می توانید از طریق گزینه پیش نمایش زنده، قالب را در محتوای سایت خود بررسی کنید و سپس فعال کنید.

wordpress theme uploaded

حال قالب ما نصب و فعال شده است. معمولا قالب ها امکان سفارشی سازی کردن دارند. می توانید از داخل منوی نمایش و سپس پوسته ها، گزینه سفارشی سازی را روی قالب فعال خود ببینید. همچنین گزینه سفارشی سازی در نوار ادمین بالای صفحه نیز وجود دارد. سفارشی سازی قالب های وردپرس با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین ممکن است در یک قالب، یک سری گزینه های وجود داشته باشند که در قالب دیگر وجود نداشته باشد.

wordpress theme customize

هم چنین قالب های حرفه ای دارای پنل تنظیمات یا همان Theme Options هستند که می توانید قالب را به طور حرفه ای تری سفارشی سازی کنید. این گزینه معمولا در زیر منو نمایش، یا در نوار ادمین بالای سایت و یا در منو های اصلی پنل مدیریت وردپرس قرار دارد.

امیدواریم این آموزش در فصل وردپرس نیز برای شما مفید واقع شده باشد.

میخوای طراح سایت بشی؟ عالیه! در دوره آموزش وردپرس، طراحی سایت و فروشگاه را حرفه ای و کامل یاد دادیم!

مجموعه مقالات آموزشی رایگان آموزش طراحی سایت با وردپرس که پیشهاد می کنیم حتما بخوانید:

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (3 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!