سئو سایت
امنیت وردپرس

آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست
امتیاز 5 از 2 رای

آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست

wordpress theme installation through host

گاهی اوقات به دلایل زیادی امکان نصب قالب وردپرس از طریق پنل مدیریت وجود ندارد. بنابراین نیاز داریم که نصب قالب وردپرس از طریق هاست را یاد بگیریم. ما در این مقاله نصب قالب وردپرس روی انواع هاست سی پنل، دایرکت ادمین و همچنین لوکال هاست را به شما آموزش خواهیم داد.

در دوره آموزش وردپرس نیز به طور کاملا عملی و تصویری نصب انواع قالب در وردپرس را آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم آموزش های این دوره را نیز مشاهده کنید.

نصب قالب وردپرس در سی پنل (Cpanel)

برای نصب قالب وردپرس در سی پنل (Cpanel)، ابتدا از طریق پنل مدیریت هاست خود به قسمت File Manager مراجعه کنید.

wordpress theme cpanel

به فولدر public_html و سپس به wp-content و بعد فولدر themes بروید. توجه داشته باشید اگر سایت شما در فولدر دیگری بعد از public_html قرار دارد، طبیعی است که ابتدا به فولدر سایت خود بروید. حال در فولدر themes روی گزینه upload از منوی بالا کلیک کنید.

cpanel themes

در صفحه باز شده فایل ZIP قالب خود را انتخاب کنید تا فایل شروع به آپلود شدن کند.

wordpress theme uploading

پس از آپلود به همان فولدر themes برگردید و روی فایل آپلود شده کلیک راست کنید و سپس گزینه extract را بزنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود.

wordpress theme extract

wordpress theme extracted

فایل ZIP قالب را هم می توانید پاک کنید. حال اگر به پنل مدیریت خود، در قسمت نمایش و سپس پوسته ها مراجعه کنید، قالب خود را در آنجا خواهید دید. کافیست روی گزینه فعال کردن کلیک کنید تا قالب شما فعال شود. چنانچه از نرم افزار های FTP استفاده می کنید، روال کار نیز همین است. قالب را در فولدر themes آپلود کنید و Extract کنید.

همین حالا می توانید دوره آموزش وردپرس را از لینک زیر دریافت کنید!

این مطلب را بخوانید  آموزش نصب قالب وردپرس

نصب قالب وردپرس در دایرکت ادمین (DirectAdmin)

برای نصب قالب وردپرس در دایرکت ادمین (DirectAdmin)، ابتدا از طریق پنل مدیریت هاست خود به قسمت File Manager مراجعه کنید.

directadmin file manager

به فولدر public_html و سپس به wp-content و بعد فولدر themes بروید. توجه داشته باشید اگر سایت شما در فولدر دیگری بعد از public_html قرار دارد، طبیعی است که ابتدا به فولدر سایت خود بروید. حال در فولدر themes روی گزینه Upload files to current directory در منوی پایین کلیک کنید.

directadmin themes folder

در صفحه باز شده فایل ZIP قالب خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Upload Files را کلیک کنید.

directadmin theme upload

بعد از آپلود روی گزینه Click here to go back کلیک کنید تا به همان فولدر themes منتقل شوید. در فولدر themes حالا شما فایل ZIP قالب خود را می بینید. جلوی آن گزینه Extract قرار دارد. روی آن کلیک کنید.

directadmin theme extract

در صفحه باز شده نیز روی گزینه Extract کلیک کنید تا فایل های قالب از حالت فشرده خارج شوند.

directadmin theme extract2

حال روی گزینه Go to … کلیک کنید تا به فولدر themes منتقل شوید. خواهید دید که فولدر قالب شما در بین قالب های دیگر وردپرس قرار گرفته است.  فایل ZIP قالب را نیز می توانید پاک کنید.

directadmin theme file manager

حال اگر به پنل مدیریت وردپرسی خود، قسمت نمایش و پوسته ها مراجعه کنید، قالب آپلودی خود را خواهید دید. کافیست گزینه فعال کردن را کلیک کنید تا قالب بر روی سایت شما فعال شود. چنانچه از نرم افزار های FTP استفاده می کنید، روال کار نیز همین است. قالب را در فولدر themes آپلود کنید و Extract کنید.

همین حالا می توانید دوره آموزش وردپرس را از لینک زیر دریافت کنید!

این مطلب را بخوانید  آموزش مدیریت بخش رسانه در وردپرس

نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست

برای نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست، ابتدا به فولدر locahost خود بروید. فولدر locahost با توجه به نرم افزار نصب شده شما، متفاوت است. به عنوان مثال اگر برنامه XAMPP را نصب کرده باشد، نام این فولدر در مسیر نصب شده برنامه htdocs است.

در آن جا اگر سایت خود را در فولدر دیگری نصب کرده اید، به آن مراجعه کنید. به فولدر wp-content و سپس themes مراجعه کنید.

فایل ZIP قالب خود را در اینجا کپی کنید.

localhost themes

فایل ZIP را از حالت فشرده خارج کنید. اگر نرم افزار Win-RAR را دارید، روی فایل کلیک راست کنید و گزینه Extract Here را کلیک کنید. حال فولدر قالب خود را در میان دیگر قالب های وردپرس خواهید دید.

locahost theme extracted

حال می توانید فایل ZIP را نیز پاک کنید. اکنون اگر به پنل مدیریت وردپرسی خود و سپس در قسمت نمایش و پوسته ها مراجعه کنید، قالب خود آن جا خواهید دید. کافیست گزینه فعال کردن قالب را کلیک کنید تا قالب فعال شود.

امیدواریم از این آموزش در فصل وردپرس راضی بوده باشید. چنانچه می خواهید قالب وردپرس را از طریق پنل مدیریت نصب کنید، می توانید به پست آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست مراجعه کنید.

 

مجموعه مقالات آموزشی رایگان آموزش طراحی سایت با وردپرس که پیشهاد می کنیم حتما بخوانید:

 

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش افزایش امنیت وردپرس

در دوره آموزش افزایش امنیت وردپرس شما نکات مهم و حیاتی امنیتی در وردپرس را یاد می گیرید تا امنیت سایت خود را چندین سطح افزایش دهید تا در نهایت جلوی هکر ها دیوار های محکم قرار دهید تا دست آن ها به سایت شما نرسد.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید