سئو سایت
امنیت وردپرس

آموزش افزودن و مدیریت برگه ها در وردپرس
امتیاز 5 از 1 رای

آموزش افزودن و مدیریت برگه ها در وردپرس

wordpress pages

در این مقاله از مجموعه آموزش وردپرس ، به سراغ بخش برگه ها در وردپرس رفته ایم تا با برگه ها در وردپرس بیشتر آشنا شویم و نحوه کار با آن را یاد بگیریم. قبل از هر چیزی باید بدانیم که برگه ها چه هستند. برگه ها در ظاهر مانند نوشته ها هستند با این تفاوت که برگه ها فاقد دسته بندی هستند و به عنوان یک تک صفحه استفاده می شوند.

منظور از تک صفحه، صفحاتی مانند تماس با ما، درباره ما و … هستند که دسته بندی خاصی ندارند. برای ساخت چنین صفحاتی باید از برگه ها در وردپرس استفاده کنیم.

برای افزودن برگه جدید از زیر منوی برگه ها گزینه افزودن برگه را کلیک کنید. همچنین از منوی “تازه” ، در نوار بالای صفحه نیز می توان برگه جدید اضافه کرد. پس از انتخاب “افزودن برگه” وارد صفحه مشابه تصویر زیر می شوید که همانطور که مشاهده می کنید، کاملا شبیه افزودن نوشته است.

pages menu

مانند نوشته های وردپرس، هر برگه یک عنوان و محتوا دارد. همچنین موارد دیگری مانند تصویر شاخص و ترتیب والد فرزندی و .. نیز وجود دارد. البته بر اساس قالب سایت شما ممکن است این بخش ها کم یا زیاد شوند. اما به طور پیشفرض عنوان و محتوا از بخش های اصلی هر برگه می باشد.

pages add

حال ما می خواهیم یک برگه تماس با ما ایجاد کنید. چون بخش تماس با ما در سایت ها ثابت است و دسته بندی ندارد، پس باید از برگه ها استفاده کنیم. در عنوان برگه عبارت “تماس با ما” را تایپ می کنیم و در قسمت محتوا نیز اطلاعات تماس و یا هر اطلاعاتی که شما بخواهید را وارد می کنیم.

این مطلب را بخوانید  آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست

لینک برگه را نیز مانند نوشته ها، از قسمت “پیوند یکتا” می توانیم ویرایش کنیم. پس درج اطلاعات، گزینه انتشار را از باکس انتشار بزنید.

pages added

حال اگر به لینک برگه مراجعه کنیم، برگه ایجاد شده را خواهیم دید. همانطور که می بینید، در این صفحه دیگر مانند نوشته ها دسته بندی، برچسب ها و … نداریم و صرفا یک صفحه ثابت را مشاهده می کنیم.

pages view

پیش تر گفتیم که برگه ها دسته بندی ندارند. اما برگه ها به صورت والد فرزندی می توانند ساخته شوند که به عنوان زیر مجموعه یک برگه مادر قرار می گیرند. برای ساخت چنین حالتی، باید از باکس ویژگی های برگه استفاده کنید. در این باکس فیلدی به نام “مادر” قرار دارد که می توانید از برگه های ساخته شده قبلی، یکی را انتخاب کنید و به این صورت اعلام می کنید که برگه جاری، زیر مجموعه ای از برگه انتخاب شده فیلد مادر است.

pages child

حال برای درک بیشتر، یک مثال عملی خواهیم زد. به عنوان مثال یک برگه با عنوان “طراحی سایت” ایجاد می کنیم. لینک آن را نیز web قرار می دهیم.

حال یک برگه دیگر با عنوان “طراحی سایت شرکتی” ایجاد می کنیم و لینک آن را company-web قرار می دهیم و از باکس ویژگی های برگه، فیلد مادر را روی برگه ساخته شده قبلی که عنوان “طراحی سایت” داشت قرار می دهیم. به این صورت اعلام کردیم که برگه “طراحی سایت شرکتی” زیر مجموعه ای از برگه “طراحی سایت” است.

pages child example

حال اگر این برگه را مشاهده کنید، در قسمت لینک برگه خواهید دید که قبل از آدرس برگه جاری، آدرس برگه مادر نیز درج شده است که بیانگر زیر مجموعه بودن این برگه می باشد. اگر عبارت company-web را پاک کنید و فقط آدرس web باقی بماند، صفحه مادر آن یعنی “طراحی سایت” باز می شود.

این مطلب را بخوانید  سی ام اس یا سیستم مدیریت محتوا چیست؟

pages child link

اگر به قسمت همه برگه ها نیز مراجعه کنید، خواهید دید که برگه “طراحی سایت شرکتی” زیر مجموعه برگه “طراحی سایت” است و یک سطح جلوتر آمده است.

pages list

در قسمت همه برگه ها نیز مانند نوشته ها امکان مدیریت برگه ها خواهید داشت. امکاناتی از قبیل ویرایش، حذف و نمایش در این صفحه برای برگه ها وجود دارد که عملکرد آن دقیقا مانند بخش نوشته ها در وردپرس است که با آن آشنا هستید.

pages links

اگر احساس می کنید که نیازمند آموزش ویدئویی هستید تا کار با برگه ها و در کل پنل مدیریت وردپرس را بهتر یاد بگیرید، پیشنهاد می کنیم در دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس شرکت کنید تا علاوه بر کار یادگیری کار با وردپرس، طراحی یک سایت حرفه ای را از صفر تا صد یاد بگیرید. پیشنهاد می کنیم از صفحه این دوره، با کلیک روی بنر زیر دیدن کنید.

 

مجموعه مقالات آموزشی رایگان آموزش طراحی سایت با وردپرس که پیشهاد می کنیم حتما بخوانید:

 

آموزش طراحی سایت با وردپرس

معرفی و آموزش افزونه های ضروری وردپرس (رایگان)

دوره‌ی آموزش افزونه های ضروری وردپرس، یک سکوی پرتاب برای شما در وردپرس است. در این دوره آموزشی 8 ساعته، بیش از 100 پلاگین مهم و ضروری وردپرس را یاد می‌گیرید و قادر خواهید بود انواع امکانات را در سایت خود پیاده کنید!

 

 

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید