تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

آموزش رایگان ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول (گوگل وبمستر) + آموزش ویدئویی

Google-Webmasters-Tools-add-website

شما که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما به اهمیت گوگل سرچ کنسول پی برده اید و حالا می خواهید ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول (یا همان Google Webmastertools سابق) را یاد بگیرید. در کتاب چک لیست سئو نیز بسیار به سرچ کنسول اشاره کردیم. اگر این چک لیست را دریافت نکرده اید، می توانید با مراجعه به صفحه آن در سایت، به طور رایگان آن را دانلود کنید. همچنین در دوره آموزش سئو نیز به طور کامل و مفصل در مورد سرچ کنسول و ترفند هایی که می توانید برای بهبود سایت خود از طریق این ابزار پیاده کنید را گفته ایم. این دوره را می توانید همین الان از سایت تهیه و دانلود کنید. برای ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل (گوگل وبمستر) (که عملا ثبت سایت در گوگل است)، طبیعتا نیاز به یک اکانت جیمیل دارید چراکه این ابزار مخصوص گوگل است. پس شما با اکانت جیمیل خود باید لاگین کرده باشید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

مهم ترین ابزار سئو، سرچ کنسول گوگل است! در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول، این ابزار مهم را کامل یاد می گیرید!

1. ابتدا وارد آدرس سرچ کنسول گوگل شوید. برای ورود اینجا را کلیک کنید.

2. در این صفحه، روی گزینه Add a property کلیک کنید.

Google Webmasters Tools Main Page

3. در پنجره ای که باز می شود، باید آدرس سایت خود را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس، روی Add کلیک کنید.

نکاتی هست که باید هنگام وارد کردن آدرس سایت در گوگل سرچ کنسول رعایت کنید. اگر روی سایت شما SSL فعال است، یعنی سایت شما با HTTPS باز می شود، باید آدرس را با HTTPS وارد کنید و اگر نیست، باید آدرس را با HTTP وارد کنید. و همچنین اگر سایت شما با WWW های اول آدرس باز می شود، باید آن ها را نیز در اینجا وارد کنید و اگر نه، آن ها را وارد نکنید. می توانید سایت خود را یک بار باز کنید و دقیقا آدرسی که در مرورگر قرار دارد را کپی کنید. و همچنین از طریق سی ام اس سایتتان می توانید مشاهده کنید که آدرس پیشفرض سایت، چگونه تنظیم شده است و آن را در این فیلد وارد کنید. در انتهای آدرس نیز یک / وجود دارد که شما نیز باید آن را در اینجا قرار دهید.

Google Webmasters Tools add property

4. در صفحه ای که برایتان باز می شود، از شما می خواهد که سایت خود را تایید کنید تا گوگل آن را شناسایی کند. روش های مختلفی برای شناسایی سایت وجود دارد اما پیشنهاد گوگل و ما آپلود فایل HTML هست که در این صفحه برای شما قرار داده است. روی Download this verification file کلیک کنید تا فایل دانلود شود.

Google Webmasters Tools verify method

5. حال به پنل مدیریت هاست خود وارد شوید و در قسمت فایل منیجر سایت، و در مسیر اصلی سایت، این فایل را آپلود کنید.

Google Webmasters Tools upload file

6. پس از آپلود فایل، کافیست به همان صفحه تایید سایت توسط گوگل وارد شوید و پس از زدن تیک recaptcha، روی Verify کلیک کنید.

Google Webmasters Tools verify

7. اگر مراحل کار را درست پیش رفته باشید، در این صفحه پیام تایید برای شما نمایش داده می شود. در اینجا روی گزینه Continue کلیک کنید تا وارد پنل گوگل سرچ کنسول سایت خود شوید.

Google Webmasters Tools confirm

8. حالا مراحل ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول به اتمام می رسد و صفحه ای که مشاهده می کنید، پنل سرچ کنسول سایت است که از همین جا می توانید به بهینه سازی سایت خود برای گوگل بپردازید.

Google Webmasters Tools panel

در ابتدا آماری برای شما نمایش داده نمی شود و باید مدتی صبر کنید تا گوگل آنالیز های خود را برای سایت شما ثبت کند تا شما بتوانید در این صفحه ببینید. بنابراین برای مشاهده آمار و ارقام، باید مدتی صبر کنید.

همچنین یکی از مهم ترین کار هایی که در همان ابتدا باید انجام دهید، ثبت نقشه سایت در گوگل سرچ کنسول است. شدیدا پیشنهاد می کنیم که بلافاصله سایت مپ XML سایت خود را بسازید و در گوگل سرچ کنسول ثبت کنید. این کار باعث می شود گوگل سایت شما را بشناسد و بتواند شما را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهد.

ما آموزش کامل گوگل سرچ کنسول را همراه با خطایابی سایت و رفع آن ها را در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول به طور مفصل توضیح داده ایم که اگر می خواهید دانش بیشتری برای بهبود سایت خود کسب کنید، پیشنهاد می کنیم که در این دوره حتما شرکت کنید. البته در دوره آموزش سئو نیز مفصل در مورد این ابزار ها و ترفند های آن صحبت کرده ایم.

امیدواریم سایتی پر ترافیک و پر فروش داشته باشید.

مهم ترین ابزار سئو، سرچ کنسول گوگل است! در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول، این ابزار مهم را کامل یاد می گیرید!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (7 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!