سئو سایت
امنیت وردپرس

آموزش نصب افزونه در وردپرس
امتیاز 4.7 از 3 رای

آموزش نصب افزونه در وردپرس

wordpress plugin installation

نصب افزونه در وردپرس به دو صورت است. می توان افزونه یا پلاگین را از طریق پنل مدیریت وردپرس نصب کرد و یا آن را به صورت دستی از طریق هاست نصب نمود. در این آموزش نصب افزونه در وردپرس را از طریق پنل مدیریت یاد می گیرید.

در دوره آموزش وردپرس نیز به طور کاملا عملی و تصویری نصب افزونه در وردپرس را آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم آموزش های این دوره را نیز مشاهده کنید.

در صفحه اصلی پنل مدیریت وردپرس روی گزینه افزونه ها کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه ها شوید.

wordpress dashboard

در صفحه باز شده روی گزینه افزودن کلیک کنید.

wordpress plugins

در این صفحه شما به دو صورت می توانید افزونه خود را نصب کنید. اگر شما فایل افزونه را دارید، باید روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کنید. اما اگر می خواهید افزونه را مستقیم از طریق سایت وردپرس (مخزن وردپرس) بدون دانلود روی کامپیوتر خود نصب کنید، کافیست نام آن را در کادر جستجو تایپ کنید و پس از نمایش دادن افزونه مورد نظر شما، روی گزینه هم اکنون نصب کن کیک کنید. بعد از آن از شما آدرس FTP هاست و نام کاربری و رمز عبور شما را می خواهد و سپس افزونه نصب می شود و شما کافیست روی گزینه فعال کردن کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

wordpress add plugin

اما اگر شما فایل افزونه را دارید، روی گزینه بارگذاری فایل کلیک کنید.

wordpress add plugin upload

در همان صفحه فرم آپلود به شما نمایش داده می شود. فایل خود را انتخاب کنید و سپس گزینه هم اکنون نصب کن را کلیک کنید.

این مطلب را بخوانید  بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس به صورت خودکار و دستی با افزونه WP-DB-Backup + آموزش ویدئویی

wordpress upload plugin

پس از آپلود شدن در صفحه باز شده گزینه فعال کردن افزونه را کلیک کنید.

wordpress activate plugin

حال به صفحه افزونه ها هدایت می شوید و افزونه خود را به صورت فعال شده خواهید دید. در این صفحه شما هر افزونه های را که بخواهید غیرفعال کنید، کافیست روی گزینه غیرفعال کردن کلیک کنید. اگر بخواهید افزونه ای را حذف کنید، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید تا گزینه پاک کردن به شما نمایش داده شود. هنگام حذف افزونه، از شما آدرس FTP هاست، نام کاربری و رمز عبور هاست شما درخواست می شود.

wordpress plugin is activated

امیدواریم این مقاله‌ی آموزشی به شما کمک کرده باشد.

 

مجموعه مقالات آموزشی رایگان آموزش طراحی سایت با وردپرس که پیشهاد می کنیم حتما بخوانید:

 

 

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت فروشگاهی (آموزش ووکامرس)

شما در این دوره آموزش طراحی و راه اندازی کامل فروشگاه اینترنتی را در بستر وردپرس یاد می گیرید. همچنین با آموزش اضافه کردن امکانات جدید، فروشگاه اینترنتی خود را حرفه ای تر خواهید کرد.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید