40 درصد تخفیف عید فطر برای تمام محصولات با کد fetr99

چک لیست سئو سایت (دانلود رایگان کتاب PDF) ✅

چک لیست سئو

بسیاری از مدیران سایت ها تصویر می کنند که سئو کاری بسیار سخت است. در حالی که اینطور نیست! ما پس از کسب تجربه های فراوان در زمینه سئو و سایت، تصمیم گرفتیم که یک چک لیست سئو سایت به صورت کاملا جامع تهیه و تدوین کنیم. در این چک لیست سئو، ما علاوه بر دانش و تجربه های خودمان، تحقیقات بیشتری نیز در زمینه سئو انجام دادیم تا این چک لیست به صورت کامل ارائه شود. بنابراین شما با یک چک لیست جامع سئو طرف هستید!

البته در دوره آموزش صفر تا صد سئو، تمام نکات سئو را آموزش داده ایم که پیشنهاد میکنم صفحه این دوره را حتما ببینید. همچنین مقالات رایگان زیادی در در بخش مقالات آموزش سئو نوشته ایم که برای شما به شدت مفید خواهد بود. حتما به این مقالات نیز نگاهی بیاندازید و آن ها را با دقت مطالعه کنید. راستی کتاب آموزش سئو را هم می توانید از سایت ما رایگان دانلود کنید!

در این چک لیست، ما تمام نکاتی که باید برای سایت خود رعایت کنید تا سئو سایت خود را بهبود دهید را به ساده ترین شکل ممکن بیان کرده ایم. حتی خود ما نیز از این پس برای پروژه های مشتری هایمان از این چک لیست سئو استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم سایت آن ها را به بهترین شکل ممکن بهینه کنیم.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.

در این چک لیست سئو، ما نکات را به صورت دسته بندی شده قرار دادیم تا خواندن و پیاده سازی نکات برای شما آسان تر باشد. دسته بندی هایی که در این چک لیست می بینید، شامل موارد زیر است:

  • چک لیست سئو فنی (Technical SEO)
  • چک لیست سئو داخلی (On-Page SEO)
  • چک لیست سئو خارجی (Off-Page SEO)
  • چک لیست سئو محلی (Local SEO)
  • چک لیست سئو موبایل (Mobile SEO)

تمام موارد مربوط به سئو در دسته بندی های بالا در در این چک لیست خواهید دید.

رتبه بهتر و ورودی بیشتر از گوگل برای سایتت نیاز داری؟ در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

full seo checklist

چک لیست سئو چیست؟

چک لیست سئو، مجموعه نکاتی است که اگر مدیران سایت ها، در سایت هایشان رعایت کنند و روی این نکات تمرکز کنند، می‌توانند در صفحه اول و رتبه های اول نتایج موتور های جستجو مانند گوگل ظاهر شوند. این چک لیست، چکیده تمام آموزش های مختلف سئو است.

چرا باید سایت را سئو کنیم؟

روزانه میلیارد ها جستجو در گوگل انجام می‌شود. وقتی کسی عبارتی را جستجو می‌کند، دقیقا دنبال یک موضوع، محصول و … است. پس وقتی آن کاربر روی نتیجه جستجو کلیک می‌کند، یعنی دقیقا یک کاربر هدف، وارد آن سایت شده است و این موضوع به شدت به آن سایت کمک می‌کند تا میزان بازدید و فروش سایت را بالا ببرد.

هدف سئو جذب مخاطب است. هدف تبلیغات نیز جذب مخاطب است. اما هزینه های تبلیغات در اینترنت به شدت بالا است و به دلیل اینکه تبلیغات باید به طور مدام اجرا شوند، بنابراین شامل هزینه های سنگینی می‌شود. اما با انجام نکات سئو، می‌توانید بدون هزینه کردن، دقیقا مخاطب هدف خود را به سایت خود هدایت کنید و این جذب مخاطب نیز همیشگی خواهد بود.

چقدر طول می‌کشد تا سایت ما از نظر سئو بهینه شود؟

 سئو یک راه حل دائمی جذب مخاطب و مشتری برای سایت است. اما هزینه این جذب مخاطب دائمی، اندکی صبر است. درست است که با تبلیغات می‌توانید خیلی سریع افراد زیادی را به سایت خود هدایت کنید، اما جذب این افراد تا زمانی است که شما پول برای تبلیغات خرج کنید. اما هزینه جذب مخاطب همیشگی برای سایت از طریق سئو، چند ماه صبر است. بنابراین سئو نیاز به صبر دارد و اینطور نیست که بلافاصله پس از انجام نکات این چک لیست، روز بعد منتظر دیدن نتیجه باشید. اما مطمئن باشید ارزش این صبر را خواهید دید!

این چک لیست سئو چگونه تهیه شده است؟

بنده مسعود جواهری، از سال 1389 مشغول فعالیت در زمینه طراحی سایت هستم. پس از گذشت مدتی از شروع فعالیتم، متوجه شدم که فقط راه اندازی یک سایت، تمام ماجرا نیست و باید از طریقی مخاطب های همیشگی به سایت جذب کنم. اگر سایت بازدید نداشته باشد، مثل این است که یک فروشگاه در وسط کویر افتتاح کرده اید که هیچ کس از آن جا رد نمی‌شود!

برای جذب بازدید و مشتری، یک راه مثل همیشه تبلیغات است اما باید یک راه دائمی داشته باشیم. این راه دائمی سئو است.

از سال 1389 مشغول فعالیت در وب هستم و تجارب زیادی در این زمینه کسب کردم. وقتی برای مشتریانم سایت طراحی می‌کردم، تلاش می‌کردم سایت آن ها در زمینه سئو نیز بهینه باشد. بنابراین باعث شد تجربه های فوق العاده‌ای در زمینه سئو نیز کسب کنم.

حال تصمیم گرفتم که تمام این تجربه ها را به صورت یک چک لیست درآورم تا شما خواننده عزیز، به راحتی فقط با خواندن این نکات کوچک ولی با ارزش، و پیاده سازی آن ها در سایت خود، سئو سایت خود را به سطح بالایی برسانید تا بازدید و فروش سایتتان را افزایش دهید.

برای تولید این چک لیست، تنها به تجربه های خودم بسنده نکردم و مشغول به تحقیقات نیز شدم تا اطلاعاتی که به شما ارائه می‌شود، به کامل ترین شکل ممکن باشد. بنابراین شما با یک چک لیست جامع سئو طرف هستید تا به نبرد صفحه اول گوگل بروید!

رتبه بهتر و ورودی بیشتر از گوگل برای سایتت نیاز داری؟ در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

در پایان نیز باید بگویم که در سئو ابزار های مختلفی باید استفاده شوند تا بتوانید روی سئو سایت خود کار کنید. ما دو ابزار از ابزار های سئو را به صورت دوره آموزشی برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. یکی از ابزار ها گوگل سرچ کنسول است و دیگری گوگل آنالیتیکس. هر دو دوره آموزش سرچ کنسول گوگل و آموزش گوگل آنالیتیکس را می توانید از بخش دوره های آموزشی تهیه کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام فصل وردپرس باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.مطالب متفاوت تر در کانال تلگرام ما!