کتاب راهنمای سریع افزایش نرخ تبدیل سایت!

سئو سایت
امنیت وردپرس

ایجاد پروفایل کاربری حرفه ای در وردپرس با افزونه Ultimate Member

Ultimate Member

یکی از بهترین افزونه ها برای ایجاد پروفایل کاربری حرفه ای در وردپرس، افزونه Ultimate Member است که امکانات بسیار حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه می تواند فرم های ورود، ثبت نام و … زیبا و حرفه ای بسازد تا دیگر فرم ورود پیشفرض وردپرس را که اصلا هیچ جذابیتی ندارد، به کاربر نشان ندهید. با این افزونه یک پروفایل کاربری حرفه ای در وردپرس ایجاد خواهید کرد.

از امکانات افزونه Ultimate Member می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیاده سازی فرم ورود دلخواه
 • پیاده سازی فرم ثبت نام دلخواه
 • افزودن فیلد های دلخواه به فرم ثبت نام
 • پیاده سازی پروفایل حرفه ای برای کاربران
 • محدود کردن محتوا برای اعضا
 • پیاده سازی عملگر های منطقی در فرم ها
 • استفاده آسان از افزونه
 • افزودن و مدیریت نقش های کاربری
 • داشتن دایرکتوری اعضا
 • مدیریت ایمیل های ارسالی کاربران
 • و …

افزونه Ultimate Member تا کنون بیش از 100 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است.

این افزونه را می توانید به صورت رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

Ultimate Member banner

آموزش ساخت پروفایل کاربری حرفه ای در وردپرس با افزونه Ultimate Member

پس از نصب و فعال سازی افزونه، منوی Ultimate Member به پنل مدیریت وردپرس اضافه می شود.

Ultimate Member menu

همچنین اگر به قسمت برگه ها مراجعه کنید، خواهید دید تعدادی برگه برای این افزونه ایجاد شده است. از این برگه ها برای نمایش فرم ها ورود، ثبت نام، پروفایل کاربری و … استفاده می شود و دقیقا از لینک این برگه ها می توانید استفاده کنید تا کاربر را به قسمت های مختلف پروفایل کاربری هدایت کنید.

Ultimate Member pages

حال به منوی Ultimate Member مراجعه می کنیم تا با برخی از مهم ترین تنظیمات این افزونه آشنا شویم.

در قسمت اول که Dashboard نام دارد، یک سری اطلاعات کلی از وضعیت کاربران به شما می دهد. به عنوان مثال می توانید مشاهده کنید چند کاربر در سایت ثبت نام کرده است، چند کاربر هنوز تایید نشده اند و … . همچنین می توانید کش کاربران را نیز از این قسمت خالی کرد.

Ultimate Member dashboard

منوی بعدی Settings قرار دارد که همانطور که از نام آن پیداست، تنظیمات افزونه را می توانید انجام دهید. این تنظیمات به بخش های مختلف تقسیم شده است که هر بخش را توضیح می دهیم.

Setup: در این قسمت شما می توانید برگه های اختصاص داده شده به هر بخش را تعیین کنید. به طور پیشفرض پس از نصب افزونه، برگه های لازم ایجاد می شود و در همین قسمت مشخص می شوند. بنابراین نیازی به تغییر آن ها نیست. البته این نکته را هم بدانید که داخل هر برگه، یک شورت کد قرار دارد که اطلاعات مخصوص آن برگه را نمایش می دهد. بنابراین اینطور نیست که هر برگه های را در این جا انتخاب کنیم.

Ultimate Member setup

Users: در این قسمت تنظیمات مربوط به حساب کاربری کاربر را می توانید مشخص کنید. به عنوان مثال تعدادی از تنظیماتی که می توانید از این بخش انجام دهید، شامل این موارد می شود: نقش پیشفرض کاربری، ساختار لینک هر کاربر، نام نمایشی کاربر، فعال سازی استفاده از Gravatar، اجبار به استفاده از پسورد قوی و … .

این مطلب را بخوانید  آموزش افزونه ریسپانسیو کردن قالب + آموزش ویدئویی

Ultimate Member users

Account: در این قسمت تنظیمات بخش اکانت قابل تغییر است. به عنوان مثال می توانید بعضی از تب ها و قسمت های اکانت را، مانند بخش تغییر پسورد، حذف اکانت و .. غیرفعال کنید. تنظیمات دیگری مانند مدیریت فیلد های اکانت کاربر، تغییر برخی از تنظیمات دسترسی برای کاربر و … نیز در این قابل تغییر است.

Ultimate Member account

Access: در این بخش تنظیمات دسترسی های مختلف را تعیین می کنید. غیرفعال کردن لاگین با فرم پیشفرض وردپرس، محدودیت ریست پسورد، اجبار به استفاده از فرم لاگین ساخته شده توسط افزونه، تعیین لیست سفید IP ها و ایمیل ها، تعیین لیست سیاه IP ها و ایمیل ها و … از تنظیماتی هستند که در این قسمت می توانید مشخص کنید.

Ultimate Member access

Emails: در این قسمت علاوه بر تنظیمات ارسال ایمیل، محتوای ایمیل های ارسالی را نیز می توانید مشخص کنید. ایمیل هایی مانند خوش آمدگویی بعد از عضویت، تغییر پسورد، فعال سازی ایمیل و … را این بخش می توانید تعیین کنید.

Ultimate Member emails

Notifications: از طریق این قسمت، تنظیمات ارسال اعلان برای ادمین سایت را می توانید مشخص کنید. به عنوان مثال زمانی که کاربری در سایت ثبت نام کرد یا نیازمند تایید بود، برای ادمین یک ایمیل می تواند ارسال کند.

Ultimate Member notifications

Uploads: در بعضی از قسمت ها مانند تصویر پروفایل، کاربر باید فایل آپلود کند. از این قسمت می توانید تنظیمات آپلود را مشخص کنید. به عنوان مثال می توانید یک سری محدودیت ها هنگام آپلود قرار دهید تا مشکلات امنیتی پیش نیاید. همچنین سایز عکس ها و کیفیت عکس ها را می توانید از این بخش کنترل کنید.

Ultimate Member uploads

SEO: به دلیل این که هر کاربر یک لینک برای خود در سایت ما دارد، این لینک در گوگل نیز ممکن است ثبت شود. بنابراین می توانید از این بخش تنظیمات سئو آن صفحه را مشخص کنید. عنوان و توضیحات متا تنظیماتی هستند که از این بخش قابل تغییر است.

Ultimate Member seo

Appearance: در این بخش کلیه تنظیمات ظاهری مانند رنگ بندی ها و … را می توانید برای هر جزء از بخش های افزونه تعیین کنید.

Ultimate Member appearance

Advanced: در این بخش که تنظیمات پیشرفته افزونه قرار دارد، تنظیمات حرفه ای تر از افزونه را می توانید مشخص کنید. البته اگر با گزینه های این بخش آشنا نیستید، چیزی را تغییر ندهید تا مشکلی پیش نیاید. تنظیماتی مانند کش پروفایل، انکودینگ ها، فشرده سازی فایل ها و … از این بخش قابل انجام است.

Ultimate Member advanced

Extensions: در این بخش هم افزودنی های بیشتر افزونه را می توانید مشاهده کنید و می توانید ابزار های جدید به افزونه اضافه کنید. البته بعضی از این ابزار ها در نسخه پولی افزونه قرار دارد.

Ultimate Member extensions

این تنظیمات کلی افزونه بود که با هم مرور کردیم. در منوی بعدی افزونه یعنی Forms، تنظیمات مربوط به فیلد های فرم ها را می توانید انجام دهید. می توانید فیلد های جدید به ثبت نام اضافه کنید و یا فیلدی را حذف کنید.

این مطلب را بخوانید  ساخت صفحه در دست تعمیر با افزونه WP Maintenance Mode + آموزش ویدئویی

Ultimate Member extensions

به عنوان مثال اگر می خواهید تلفن کاربر را هنگام ثبت نام دریافت کنید، کافیست فرم Default Registration را باز کنید.

روی گزینه + کلیک کنید تا یک فیلد جدید به فرم اضافه کنیم.

Ultimate Member add field

در صفحه باز شده نوع فیلد را انتخاب می کنید. Text Box مناسب این کار است که ما آن را انتخاب می کنیم.

Ultimate Member fields type

در صفحه جدید، تنظیمات فیلد را انجام دهید. قسمت های Label، Title و Meta Key را مشخص کنید. Meta Key باید انگلیسی پر شود

. تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که در صورت تمایل می توانید آن ها را مشخص کنید. به عنوان مثال اجباری بودن فیلد ممکن است گزینه ای باشد که شما نیاز داشته باشد که می توانید از بخش Is this fields required آن را مشخص کنید. پس از انجام تنظیمات، گزینه Add را کلیک کنید.

Ultimate Member field settings

خواهید دید که یک فیلد جدید به فرم اضافه می شود. حال به روز رسانی را کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

Ultimate Member fields added

در داخل فرم نیز می بینیم فیلد تلفن همراه اضافه شده است.

Ultimate Member field added result

در منوی بعدی یعنی User Roles، نقش های کاربری که افزونه ایجاد کرده است را می توانید مشاهده کنید .

Ultimate Member user roles

همچنین می توانید تغییراتی در سطح دسترسی هر کدام بدهید. در صورت نیاز از طریق گزینه Add New می توانید یک نقش کاربری جدید نیز به افزونه اضافه کنید.

Ultimate Member user roles settings

منوی بعدی Member Directories است که این بخش در سایت لیست کلیه کاربران را نمایش می دهد. البته می توانید آن را از طریق تنظیمات غیرفعال کنید تا هر کسی به لیست کاربران سایت دسترسی نداشته باشد. بیشتر برای ایجاد حالت شبکه اجتماعی کاربرد دارد.

Ultimate Member member directories

از طریق تنظیمات فیلد ها و همچنین افزونه Loco Translate می توانید عبارات انگلیسی افزونه را فارسی کنید تا در نهایت یک فرم کاملا کاربردی را به کاربر نمایش دهید. تصاویر زیر نمونه هایی از قسمت های مختلف پروفایل کاربری است که فارسی سازی نیز روی آن ها انجام شده است.

Ultimate Member register

Ultimate Member register

Ultimate Member profile

همچنین این افزونه امکان ادغام با ووکامرس را نیز دارد و می تواند سفارشات کاربر را در داخل پروفایل نمایش دهد. البته افزونه ی همگام سازی ووکامرس برای افزونه Ultimate Member پولی است و باید خریداری شود.

امیدواریم این آموزش برای شما کاربردی بوده باشد و توانسته باشیم کمکی به شما کرده باشیم. اگر سوال یا نظری در رابطه با این آموزش دارید، از قسمت نظرات همین مطلب برای ما ارسال کنید.

افزونه Ultimate Member را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذاریدبهمن در 1 جولای 2019 - 19:30 پاسخ

سلام
این افزونه قابلیت انقضای عضویت رو هم داره؟ ینی مثلا یه کاربر بعد از سه ماه عضویتش منقضی بشه و نیاز به تمدید یا ثبت نام مجدد داشته باشه