تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

ساخت حساب کاربری حرفه ای در وردپرس با افزونه UserPro + آموزش ویدئویی

حساب کاربری

همانطور که می دانید ظاهر پیشفرض پنل کاربری وردپرس برای کاربران اصلا مناسب نیست و اگر کاربران سایت شما نیاز به عضویت دارند، باید پروفایل بهتری در سایت خود داشته باشید. افزونه های پروفایل ساز و افزونه های حساب کاربری زیادی برای وردپرس وجود دارند اما در این مقاله می خواهیم به آموزش افزونه UserPro بپردازیم. با کمک این افزونه شما می توانید یک پنل کاربری بسیار زیبا و با امکانات فراوان در سایت خود ایجاد کنید تا کاربران تجربه بهتری در سایت شما داشته باشند. با آموزش تغییر پنل کاربری وردپرس همراه ما باشید.

از جمله امکانات این افزونه می توان به داشتن پنل زیبا و تم های مختلف، امکان تعریف فیلد های جدید، امکان لاگین از طریق شبکه های اجتماعی، امکان نمایش سفارشات و فیلد های مربوط به ووکامرس و … اشاره کرد. این نکته را هم توجه داشته باشید که این افزونه نسخه رایگان ندارد و باید نسخه پولی آن را تهیه کنید و البته ارزش آن را خواهد داشت. برای دانلود افزونه User Pro می توانید به مارکت های وردپرس مراجعه کنید.

افزونه userpro

آموزش ساخت حساب کاربری حرفه ای در وردپرس با افزونه UserPro

دانلود ویدئو

پس از نصب افزونه و فعالسازی آن، گزینه یوزر پرو به داشبورد وردپرس اضافه می شود.

UserPro menu

اگر وارد این منو شوید، تنظیمات زیادی از این افزونه را خواهید دید که هر امکانی که برای یک افزونه پنل کاربری نیاز داشته باشید، در اینجا وجود دارد و می توانید استفاده کنید. به دلیل تنظیمات زیاد این افزونه، در این آموزش نمی توانیم کل تنظیمات را مرور کنیم و انجام دهیم. به همین دلیل بخش های مهم تر این افزونه را با هم بررسی می کنیم.

در این صفحه بخش های مختلف تنظیمات را می بینیم. این تنظیمات می تواند مربوط به فرم ها، امنیت، فیلد ها، صفحات ورود و عضویت، ماژول ها، اتصال به سوشال ها، تنظیمات پروفایل و … باشد.

UserPro settings

به عنوان مثال در تنظیمات عمومی، تنظیماتی مانند راست چین بودن، فعال بودن عضویت، روش تایید کاربران و … را می بینیم که می توانید بر اساس نظر خودتان، آن ها را تنظیم کنید.

UserPro general

در تب ظاهری نیز تنظیمات مربوط به تم پنل کاربری، طول و عرض، لایت باکس و … را داریم. می توانید ظاهر پنل کاربر را بر اساس تم کلی سایت و نظر خود، از این قسمت سفارشی سازی کنید.

UserPro appearance

در تب تنظیمات پروفایل می توانید نحوه دسترسی به پنل های کاربران توسط یکدیگر را کنترل کنید. همچنین امکاناتی مانند امکان حذف اکانت، استفاده از گراواتار و … در این بخش وجود دارد.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش لاگ اوت کردن اتوماتیک کاربران بدون فعالیت از سایت برای افزایش امنیت وردپرس

UserPro profile settings

در تب تنظیمات مسیر و مدیریت تنظیمات نیز مشخص می کنید که دیگر کاربران عادی به مسیر پنل کاربری خود وردپرس دسترسی نداشته باشند. یعنی اگر به آدرس wp-admin مراجعه کنند، آن ها را به سمت پنل کاربری یوزر پرو هدایت می کند. در این قسمت صفحات مخصوص ورود، عضویت و پروفایل را مشخص می کنید.

UserPro redirects

در تب تنظیمات ورود نیز می توانید مشخص کنید که بعد از ورود کاربر، کاربر به چه صفحه ای هدایت شود. همچنین می توانید تنظیم کنید که اگر کاربر ادمین بود، اتوماتیک به داشبورد وردپرس هدایت کند.

UserPro login

در بخش تنظیمات ثبت نام هم تمام تنظیمات مهم و لازم برای عضویت را داریم. مثلا می توانید کاربر را بعد از عضویت به صفحه خاصی هدایت کنید یا او را وارد اکانت خودش کنید. همچنین می توانید مشخص کنید که کاربرانی که عضو می شوند، به طور پیشفرض چه نقش کاربری داشته باشند.

UserPro register

از تب های ادغام هم می توانید افزونه را به شبکه های اجتماعی هم متصل کنید تا عضویت برای کاربران ساده تر شود. پس از انجام تنظیمات این صفحه، روی ذخیره کلیک کنید.

UserPro merge

حالا در بالای این صفحه، رو تب فیلد ها کلیک کنید. در این بخش است که شما می توانید فیلد های ورود، عضویت یا حتی پروفایل کاربری را تغییر دهید. همانطور که در تصویر زیر می بینید، در سمت راست بخش های مختلفی که در پنل کاربری داریم را می بنیید. در سمت چپ نیز لیست فیلد هایی اضافی را داریم که بر اساس نیاز خود می توانیم به بخش مورد نظر خود در پنل کاربری اضافه کنیم.

UserPro fields

مثلا فرض می کنیم می خواهید در فرم عضویت، فیلد نام و نام خانوادگی هم اضافه کنید. کافیست آن بخش عضویت را باز کنید و فیلد نام و نام خانوادگی را از سمت چپ به سمت راست  درگ کنید تا فیلد جدید اضافه شود. همچنین هر فیلد تنظیمات خودش را دارد که در صورت نیاز می توانید انجام دهید. برای سایر بخش ها نیز همینطور است. مثلا اگر بخواهید در قسمت ویرایش پروفایل، از کاربران آی دی اینستاگرام هم بخواهید، کافیست فیلد اینستاگرام را به بخش ویرایش پروفایل اضافه کنید. به همین صورت تمام بخش ها را بر اساس نیاز خود سفارشی سازی می کنید.

البته فراموش نکنید که در هنگام عضویت، هر چه فیلد های کمتری داشته باشیم بهتر است. اطلاعات اضافی را از قسمت ویرایش پروفایل از کاربران بخواهید.

این مطلب را هم بخوانید:  تغییر فرم ورود و عضویت وردپرس با افزونه Theme My Login + آموزش ویدئویی

UserPro field

حالا اگر به قسمت برگه ها هم برویم، خواهیم دید که برگه های مربوط به افزونه UserPro، مانند صفحه ورود، عضویت، نمایش پروفایل، ویرایش پروفایل و … به اینجا اضافه شده است. این صفحات همان صفحات مربوط به حساب کاربری افراد است و برای استفاده کافیست از آدرس این ها در منو یا هر جایی که نیاز است استفاده کنید تا کاربران بتوانند عضویت یا ورود را انجام دهند.

UserPro pages

به عنوان مثال صفحه عضویت را باز می کنیم تا ببینیم. تصویر زیر صفحه عضویت است. اگر فکر می کنید که استایل درستی ندارد و انگلیسی است، باید از همان قسمت فیلد ها، این عبارات را فارسی کنید. همچنین اگر قالب شما فونت داشته باشد، این فونت ها نیز تغییر می کنند و شکل و استایل جذابی خواهند داشت. در این نمونه مثال، قالب ما فونت و استایل مناسب زبان فارسی ندارد.

به همین صورت تنظیمات مربوط به این صفحات را از طریق تنظیمات UserPro انجام دهید تا در نهایت حساب کاربری و پنل کاربری دلخواه شما ساخته شود.

UserPro result

این افزونه تنظیمات بسیار زیادی را دارد. اگر باز هم به صفحه تنظیمات افزونه برگردیم، در بالای صفحه تب های مختلفی را می بینیم، که هر کدام امکانات مختلفی برای شما دارد. مثلا اگر افزونه ووکامرس در سیات شما نصب است، از تب افزونه ووکامرس آن را تنظیم می کنید. یا در بخش تاییدیه های ایمیل، ایمیل ها را تنظیم می کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید، تب های مختلفی برای افزودن امکانات و انجام تنظیمات وجود دارد.

UserPro tabs

یک نکته ای را هم باید در پایان بگویم. سعی کنید این امکانات را فقط بر اساس نیاز خود فعال و تنظیم کنید. هر چه قدر امکانات بیشتر اضافه کنید و پروفایل کاربری را شلوغ کنید، عملکرد و سرعت سایت شما کاهش پیدا می کند. پس فقط بر اساس نیاز خود، این تنظیمات را فعال و انجام دهید.

همانطور که قبلا هم گفتم، افزونه UserPro یکی از بهترین افزونه های ساخت حساب کاربر و پروفایل در وردپرس است. در این آموزش و ویدئو، یک نگاهی کلی داشتیم و برخی تنظیمات مهم آن را مرور کردیم.

امیدواریم از این آموزش استفاده کرده باشید و برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
3.7/5 - (8 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!