سئو سایت
امنیت وردپرس

شرطی کردن منو های وردپرس بر اساس معیار های مختلف + آموزش ویدئویی
امتیاز 5 از 2 رای

شرطی کردن منو های وردپرس بر اساس معیار های مختلف + آموزش ویدئویی

If Menu

یکی از بهترین افزونه های شرطی کردن منو های وردپرس، افزونه If Menu است که از طریق آن می توانید منو های سایتتان را بر اساس شرط های مختلف نمایش یا پنهان کنید. به عنوان مثال می توانید یک منو را فقط به کاربرانی که لاگین کرده اند نمایش دهید. یا یک منو مخصوص ادمین سایت است و می خواهید برای کاربران عادی آن را پنهان کنید. یا یک منو را می خواهید فقط در موبایل نمایش دهید و در کامپیوتر آن راه پنهان کنید و مثال های فراوان دیگری که می توانم به آن ها اشاره کنم.

تمام این امکانات در افزونه If Menu یا به طور کامل تر افزونه If Menu – Visibility control for Menu Items قرار دارد. از طریق این افزونه می توانید شرطی کردن منو های وردپرس را انجام دهید و می توانید کنترل کنید که چه کسانی در چه وضعیت هایی، چه لینک هایی از منو را ببینند یا نبینند.

افزونه If Menu تا کنون بیش از 40,000 نصب فعال داشته است و امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است. در پایین این مقاله، می توانید این افزونه را به طور رایگان دانلود کنید.

If Menu banner

 

این مقاله در تاریخ 18 دی 1397، با درج ویدئوی آموزشی به روز رسانی شد.

تعدادی مثال از کاربرد افزونه If Menu:

 • نمایش یا مخفی کردن یک لینک از منو اگر کاربر لاگین کرده باشد
 • نمایش یا مخفی کردن یک لینک از منو اگر کاربر با موبایل وارد سایت شده باشد
 • نمایش یا پنهان کردن یک لینک از منو اگر یوزر سایت ادمین یا نویسنده باشد
 • مخفی کردن لینک های ورود و عضویت اگر کاربر لاگین کرده باشد
 • نمایش یا مخفی کردن لینکی از منو اگر کاربر در نوع صفحه خاصی مانند صفحه اصلی یا برگه ها باشد
 • نمایش یا مخفی کردن لینکی از منو اگر کاربر از یک کشور خاصی باشد
 • و انواع مثال های مختلف دیگر
این مطلب را بخوانید  بهینه سازی کارایی سایت با پاکسازی دیتابیس وردپرس

ویژگی های افزونه If Menu:

 • کنترل نمایش منو ها بر اساس نقش های کاربری
 • کنترل نمایش منو ها بر اساس کشور کاربر
 • پشتیبانی از عملیات منطقی AND و OR
 • کنترل نمایش منو ها بر اساس تشخیص دستگاه موبایل
 • کنترل نمایش منو ها بر اساس راست چین بودن سایت
 • سازگاری با تعدادی از افزونه ها معروف مانند ووکامرس و …
 • و …

آموزش شرطی کردن منو های وردپرس با افزونه If Menu

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، به فهرست های سایت خود مراجعه کنید. تنظیمات هر منو را که باز کنید، گزینه Change Menu Item Visibility اضافه شده است. اگر تیک این گزینه را بزنید، تنظیمات شرط گذاشتن روی منو نمایش داده می شود.

If Menu change visibility

در قسمت تنظیم شرط نمایش یا مخفی کردن منو، دو قسمت اصلی داریم. گزینه اول شامل Show و Hide است که مشخص می کنیم که اگر شرطی که با تعیین کرده ایم درست بود، این منو نمایش داده شود یا مخفی شود. همچنین در بخش دوم انواع شرط ها را می توانید مشاهده کنید تا مشخص کنید با چه شرطی این منو نمایش یا پنهان شود.

If Menu condition settings

به عنوان مثال ما در اینجا می خواهیم تنظیم کنیم که منوی مورد نظر ما، زمانی که کاربر لاگین کرده بود، مخفی شود. بنابراین قسمت اول را روی Hide و قسمت دوم را روی گزینه Is Logged in قرار دادیم. حال وقتی کاربر یا ادمین لاگین کرده باشد، این منو نمایش داده نمی شود و اگر کاربر به صورت مهمان وارد سایت شود و لاگین نکرده باشد، این منو نمایش داده می شود.

این مطلب را بخوانید  درج کد در هدر و فوتر در وردپرس با افزونه Insert Headers and Footers

If Menu hide menu

یک مثال کاربردی دیگر برای نمایش منو در شرایط خاص. در اینجا می خواهیم دکمه خروج از حساب کاربری را فقط زمانی نمایش دهیم که کاربر لاگین کرده باشد. این مورد بسیار منطقی نیز هست. وقتی کسی لاگین نکرده باشد، بنابراین نباید دکمه خروجی هم به کاربر نمایش داده شود. بنابراین شرط لینک خروج را به این صورت تنظیم می کنیم. قسمت اول را روی Show و قسمت دوم را روی Is Logged in قرار می دهیم. بدین معنا که اگر کاربر لاگین کرده بود، این منو را به اول نمایش بده.

If Menu show menu

امیدواریم این آموزش نیز برای شما کاربردی بوده باشد و توانسته باشیم کمکی به شما کرده باشیم. چنانچه نظر یا سوالی در رابطه با این افزونه دارید، از طریق نظرات همین مقاله، با ما در میان بگذارید.

برای دانلود رایگان افزونه If Menu – Visibility control for Menu Items نیز می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
آموزش گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل)

از طریق آموزش گوگل وبمستر تولز یاد می گیرید که چگونه ارتباطی میان گوگل و سایت خود ایجاد کنید تا گوگل تمام خطا های سایت شما را شناسایی کند و از طریق راه هایی که در این دوره آموزشی به شما گفته می شود، آن خطا ها را به طور کاملا عملی رفع کنید تا در نتیجه سایت شما از نظر گوگل بهینه شود و سئو سایت شما بهبود پیدا کند.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید