تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

آموزش لاگ اوت کردن اتوماتیک کاربران بدون فعالیت از سایت برای افزایش امنیت وردپرس

Idle User Logout

وردپرس این امکان را دارد که می توانید چندین ادمین یا نویسنده در سایت داشته باشید. اما این کار گاهی اوقات به امنیت وردپرس می تواند آسیب بزنند. چرا که کاربران عادات مختلفی دارند و نکات امنیتی را نمی دانند و ممکن است امنیت سایت شما را به خطر بیاندازند. بعضی از کاربران وقتی داخل سایت لاگین می‌کنند، دیگر لاگ اوت نمی کنند. در این میان ممکن است کسی به غیر از خودشان به سیستم دسترسی داشته باشند و بتوانند در سایت شما خرابکاری کنند.

حال برای رفع این خطر شما می‌توانید کاربرانی را که داخل سایت لاگین می‌کنند اما فعالیتی انجام نمی‌دهند را  به صورت اتوماتیک لاگ اوت کنید.

برای اینکار می‌خواهیم از افزونه Idle User Logout استفاده کنیم. این افزونه تا کنون بیش از 3 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 4 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است. این افزونه را می توانید به صورت کاملا رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

امنیت سایتت رو که دست کم نگرفتی؟! تمام راهکار های افزایش امنیت سایتتون رو راحت در دوره امنیت وردپرس یاد می گیرید!

آموزش لاگ اوت کردن اتوماتیک کاربران بدون فعالیت از سایت با افزونه Idle User Logout

بعد از نصب و فعال سازی افزونه به بخش تنظیمات وردپرس مراجعه کنید و سپس گزینه Idle User Logout را انتخاب کنید.

در این بخش شما می توانید زمان مورد نظر خود را مشخص کنید تا اگر کاربر و ادمین دیگری به سایت لاگین کرد اما فعالیتی را در این زمان نداشت، اکانت او را لاگ اوت کنید.

زمان پیش فرض در اینجا 20 ثانیه است. شما می توانید مقدار زمان دیگری را بر حسب ثانیه اینجا وارد کنید و سپس روی گزینه Save Changes کلیک کنید. همچنین بهتر است تیک گزینه Disable in WP Admin را هم بر دارید.

Settings page for Idle User Logout plugin

در تب Idle Behavior شما می توانید اکشن های مختلفی را برای نقش های کاربری مختلف داشته باشید. به عنوان مثال مدت زمان های مختلف را برای نقش های کاربری مختلف تعیین کنید و یا حتی مشخص کنید که پس از لاگ اوت کاربر به کدام صفحه هدایت شود.

به عنوان مثال می‌توانید مشخص کنید که کاربر ادمین اگر به مدت 60 ثانیه فعالیتی نداشته باشد او را لایک کنید و او را به یک صفحه از سایت یا حتی صفحه لاگین سایت هدایت کنید.

Set idle user behavior and rules

بعد از انجام تنظیمات مورد نظر خود روی گزینه Save Changes کلیک کنید.

به همین راحتی با لایگ اوت کاربران بدون فعالیت به صورت اتوماتیک، توانستید کمی امنیت سایت وردپرسی خود را  افزایش دهید. در پایان توصیه می کنم که مقاله جامع کارهای لازم برای افزایش امنیت وردپرس را حتما مطالعه کنید تا بدانید که چگونه امنیت سایت خود را بهبود دهید تا از هک سایت خود جلوگیری کنید. در این مقاله نکات بسیار مهمی گفته شده است که می‌تواند امنیت شما را به شدت افزایش دهد. همچنین اگر باز هم آموزش های بیشتری در زمینه امنیت وردپرس نیاز دارید، می توانید دوره افزایش امینت وردپرس را از سایت تهیه کنید.

امنیت سایتت رو که دست کم نگرفتی؟! تمام راهکار های افزایش امنیت سایتتون رو راحت در دوره امنیت وردپرس یاد می گیرید!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

افزونه Idle User Logout را می توانید به صورت کاملا رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!