تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

خدمات سئو سایت فروشگاهی برای فروشگاه آنلاین ما چگونه انجام می شود؟

خدمات تخصصی سئو فروشگاهی چیست و چرا به بهینه سازی فروشگاه آنلاین نیاز داریم؟

استفاده از خدمات سئو سایت فروشگاهی و بهینه سازی سایت به امری رایج برای ارتقاء وضعیت سایت‌های تجاری در جهان تبدیل شده است و سایت‌ها و مجموعه‌های موفق و شناخته شده معمولاً دارای استراتژی ویژه‌ای برای سئو سایت خود هستند.

چرا سئو سایت فروشگاهی انقدر مهم است؟ باید بدانید تقریبا 75% ترافیک و ورودی فروشگاه‌های اینترنتی و 50 درصد فروش اینترنتی این فروشگاه ها از موتور جستجوی گوگل است. در ادامه با فصل وردپرس برای خواندن این مقاله همراه باشید. یکی از جذاب ترین مقالات فصل ورپرس درباره بهینه سازی سایت های فروشگاهی است.

1

ارائه خدمات SEO فروشگاه اینترنتی چیست؟

خدمات سئو فروشگاهی به معنای استفاده از ابزار‌ها و امکانات مختلف برای بهبود و ارتقاء رتبه فروشگاه آنلاین در میان موتور‌های جستجو است و همان‌گونه که در قسمت مقدمه مختصراً به آن اشاره گردید، امروزه شرکت‌های بسیاری در زمینه ارائه این خدمات به سایت های فروشگاهی از جمله آژانس دیجیتال مارکتینگ شتاب، شرکت سئو نوین، وب وان و رادزاد به فعالیت مشغول هستند و با تغییر ساختار سایت مشتریان خود باعث ارتقاء رتبه آن‌ها در موتور جستجوی گوگل می‌شوند.

بنابراین، چنانچه میزان بازدید سایت شما پس از تلاش بی وقفه و صرف هزینه‌های بسیار همچنان کم‌تر از حد انتظار می‌باشد و این مسئله فروش محصولات شما و آینده مجموعه شما را تحت تاثیر قرار داده است، بهتر است که استراتژی‌های سئو خود را بازبینی کنید و از خدمات سئو فروشگاه آنلاین شرکت‌های حرفه ای برای این منظور استفاده نمایید. استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم می‌کند تا سایت‌های فروشگاهی رتبه بسیار خوبی را در موتور‌های جستجو کسب کنند و مسیر خود را به سوی فروش اینترنتی از طریق کسب رتبه اول گوگل در برخی از کلمات کلیدی تجاری هموار سازند. در ادامه درباره ویژگی های بهترین شرکت های دیجتال مارکتینگ و سئو صحبت خواهیم کرد.

چرا باید از یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو سایت فروشگاه اینترنتی استفاده کنید؟

برخلاف تصورات مردم و اطلاعات موجود در سطح اینترنت، خدمات ارائه شده در قالب بهینه سازی فروشگاه آنلاین بسیار پیچیده و گسترده هستند و کسانی که در این زمینه فعالیت دارند باید تسلط بسیاری را بر روی ابزار‌های مختلف داشته باشند تا بتوانند از دانش فنی و تجربه خود برای بهبود جایگاه سایت‌های مختلف استفاده کنند.

تمامی سایت‌ها و مجموعه‌های شناخته شده و قدرتمند با درک این موضوع به سراغ بهترین شرکت سئو و خدمات بهینه سازی می‌روند و از تجربه و دانش فنی بالای آن‌ها برای افزایش بازده فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند.

 بطور کلی، اگرچه استفاده از بهترین شرکت سئو در قالب خدمات سئو در ابتدا هزینه‌هایی را به شما تحمیل خواهد کرد ولی این کار در نهایت باعث صرفه جویی در زمان و هزینه‌های شما خواهد شد و زمینه را برای رشد ارگانیک و اصولی سایت شما فراهم خواهد کرد.

2

انواع خدمات سئو فروشگاهی:

در ادامه با انواع روش های خدمات بهینه سازی فروشگاه های اینترنتی آشنا خواهید شد. با فصل وردپرس همراه باشید.

مشاوره و آنالیز سئو سایت:

معتبر‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سئو سایت در گام اول سایت شما را با کمک ابزار‌های پیشرفته آنالیز می‌کنند و نقاط ضعف و قوت آن را تعیین می‌نمایند.

بطور کلی، آنالیز سایت اولین گام در زمینه بهینه سازی ساختار و سئو سایت می‌باشد و شما باید اطلاعات دقیقی را از وضعیت فعلی سایت خود در اختیار داشته باشید تا بتوانید از بهترین روش‌ها و راهکار‌ها برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید.

سوشیال سیگنال:

سوشیال سیگنال به عبارت ساده به معنای مجموعه نظرات، اشتراک گذاری‌ها، لایک‌ها و تعاملات کلی سایت در شبکه‌های اجتماعی است و این پارامتر از نظر گوگل یکی از مهم‌ترین موارد برای تعیین ارزش یک سایت و یا صفحه می‌باشد.

شبکه‌های اجتماعی مختلفی همچون: لینکدین، گوگل پلاس، یوتیوب، فیسبوک، توییتر، پینترست، اینستاگرام و … جزو رایج‌ترین پلتفرم‌هایی هستند که برای سوشیال سیگنالینگ استفاده می‌شوند.

تقویم محتوا و محصول نویسی:

فروشگاه‌های اینترنتی معمولاً هزاران محصول مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کنند و این محصولات برای جذابیت بیشتر باید دارای توضیحات کامل و مفید باشند. جالب است بدانید که تولید محتوای متنی بر اساس سئو برای محصولات یک فروشگاه اینترنتی تاثیر بسزایی را بر روی وضعیت ترافیک سایت دارد و می‌توان با تولید محتواهای با کیفیت که بر اساس سئو نوشته شده‌اند قسمت عمده‌ای از فرایند بهینه سازی فروشگاه‌های اینترنتی را انجام داد.

همچنین، تقویم محتوا که به معنای مشخص کردن برنامه زمانی برای محتواهای مورد نیاز سایت می‌باشد و در آن مواردی همچون: وضعیت کلمات کلیدی و تعداد محتواهای لازم برای بازه‌های زمانی مشخص تعیین می‌شوند از اهمیت بسیاری در استراتژی سئو برخوردار است و فروشگاه‌های اینترنتی و تمامی سایت‌های شناخته شده از تقویم محتوا برای مدیریت سایت خود استفاده می‌کنند.

تجزیه و تحلیل سئو با کمک SEO Audit و تجزیه و تحلیل رقبا:

SEO Audit یکی از ابزار‌های پیشرفته و پرکاربرد برای تجزیه و تحلیل وضعیت سئو می‌باشد و می‌توان با کمک این پلتفرم محتواهای متنی را به صورت اختصاصی آنالیز کرد و ایرادات آن را در کم‌ترین زمان برطرف نمود. همچنین، ابزار‌های مختلفی همچون: SEO SpyGlass، Spy Fu و Quick seo نیز وجود دارند که برای بررسی وضعیت رقبا استفاده می‌شوند و هر کدام از این پلتفرم‌ها دارای ویژگی‌های مختلفی هستند.

خدمات سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت (On-Page SEO And Off-Page SEO):

سئو داخلی سایت به معنای بهبود کیفیت محتواهای سایت، استفاده از کلمات کلیدی درست و هدفمند، استفاده از عنوان‌های درست و بطور کلی، کمک گرفتن از تمامی ابزار‌های سئو برای بهبود وضعیت سایت و پیکربندی دوباره سایت مورد نظر می‌باشد و به ساختار‌های خارج از سایت شما مربوط نیست.

از طرفی، سئو خارجی سایت به معنای لینک سازی، افزایش محبوبیت لینک‌های مربوط به محتواهای سایت، تبادل لینک، بهینه سازی موتور جستجو و … به منظور افزایش محبوبیت سایت در میان کاربران اینترنت است و این موضوعات از اهمیت بسیاری در مقوله خدمات سئو و خدمات بهینه سازی سایت برخوردار هستند.

 لازم به ذکر است که کارشناسان سئو 30 درصد از وقت و انرژی خود را صرف سئو خارجی سایت می‌کنند و 70 درصد از هزینه مشتریان صرف سئو داخلی سایت می‌شود که از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.

لینک سازی:

لینک سازی یا Link Building به زبان ساده به معنای قرار دادن لینک‌های داخلی و خارجی در داخل محتواهای سایت می‌باشد و معمولاً یک محتوای متنی با کیفیت باید دارای لینک‌های داخلی برای سایر قسمت‌ها و مطالب سایت و لینک‌های خارجی برای سایت‌های معتبر از نظر گوگل باشد و رعایت این ساختار باید بهبود سئو سایت شما خواهد شد.

سئو لوکال یا سئو محلی:

سئو محلی که در زبان انگلیسی با عبارت Local SEO شناخته می‌شود به معنای استفاده از ابزار‌های سئو برای بهبود وضعیت سئو یک سایت در یک موقعیت جغرافیایی مشخص است.

به عبارتی، سئو محلی این امکان را برای کسب و کار‌های کوچک فراهم می‌کند تا در زمان کم‌تری خدمات خود را به مشتریانی که در نزدیکی آن‌ها قرار دارند ارائه دهند و سریع‌تر رشد کنند.

تولید محتوای متنی و دیجیتال مارکتینگ:

تقریباً هیچ سایتی در جهان وجود ندارد که بدون توجه به محتواهای متنی و تنها بر پایه سایر بازارهای سئو به موفقیت دست یافته باشد و این مسئله اهمیت محتواهای متنی و رپورتاژ‌ها را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

متن‌های قرار گرفته شده در بخش‌های مختلف سایت شما چنانچه بر اساس اصول سئو نوشته شده باشند و مواردی همچون: لینک‌ها سازی، تگ‌ها و متاتگ‌ها، طول پاراگراف‌ها، عکس‌های انتخاب شده برای متن و … در هنگام نوشتن متن رعایت شده‌ باشند، بهترین ابزار برای بهبود وضعیت سایت محسوب می‌شوند و استفاده از این روش بسیار کم هزینه و پربازده است.

خدمات سئو ASO:

ASO مخفف عبارت Application Search Optimization است و به معنای استفاده از راهکار‌های مختلف برای بهبود رتبه اپلیکیشن‌های موبایل در موتور‌های جستجوی معروفی همچون Google Play و App Store می‌باشد.

 در این روش از استراتژی‌های مختلفی همچون: انتخاب نام و عنوان مناسب، طراحی لوگو جذاب، نوشتن توضیحات مناسب برای نرم افزار، قرار دادن نرم افزار در دسته بندی مناسب، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی استفاده شده در ساختار اپلیکیشن و … برای بهبود وضعیت نرم افزار مورد نظر در موتور‌های جستجوی معروف استفاده می‌شود.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو:

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کسب و کار‌های مختلف درست نبودن ساختار سایت‌های آن‌ها می‌باشد و این مسئله مانع بزرگی در مسیر پیشرفت جایگاه آن‌ها در موتور جستجوی گوگل محسوب می‌شود.

3

مراحل انجام خدمات بهینه سازی وب سایت فروشگاهی:

اگرچه استراتژی‌های مختلفی برای بهبود سئو سایت وجود دارند ولی با این حال، مراحل اجرای این استراتژی‌ها تا حدود بسیاری به یکدیگر شبیه هستند و می‌توان انجام هر کدام از این مراحل را بر اساس سلیقه متخصصان سئو و نیاز‌های مشتریان در اولویت قرار داد. بطور کلی، مراحل انجام خدمات سئو به شرح زیر هستند:

آنالیز و ارائه پروپوزال:

آنالیز وضعیت سایت و ساختار آن توسط کارشناسان سئو و ارائه پروپوزال برای رفع اشکالات موجود

تدوین استراتژی سئو:

تدوین استراتژی مناسب برای مشتریان بر اساس بودجه و سطح انتظارات آن‌ها

رفع ایرادات و سئو فنی:

رفع ایرادات سئو بر اساس اولویت‌های تعیین شده در استراتژی سئو

سئو داخلی و خارجی سایت:

سئو داخلی و خارجی سایت با کمک ابزار‌های سئو و بررسی رتبه بندی و میزان محبوبیت سایت

آنالیز رقبا و تحلیل کلمات کلیدی:

آنالیز رقبای اصلی کسب و کار شما و بررسی کلمات کلیدی مهم و پرکاربرد در حوزه مورد نظر

گروه بندی و اولویت بندی کلمات کلیدی و طراحی ابر کلمات کلیدی:

رتبه بندی کلمات کلیدی بر اساس میزان جستجو در گوگل و رسم نمودار درختی و ابر کلمات کلیدی

لینک سازی و سئو محلی:

بررسی وضعیت لینک‌های داخلی و خارجی و اصلاح ساختاری آن‌ها به همراه تعیین استراتژی برای سئو محلی

بازبینی استراتژی سئو و رفع ایرادات احتمالی

شناسایی نقاط ضعف و قدرت استراتژی و ارائه پیشنهاد برای رفع آن‌ها

تکرار استراتژی سئو پس از اعمال تغییرات:

تکرار استراتژی‌های سئو پس از بازبینی‌های انجام شده توسط کارشناسان سئو

تعرفه خدمات سئو:

تعرفه‌های در نظر گرفته شده برای خدمات سئو بر اساس پارامتر‌های مختلفی تعیین می‌شوند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی همچون: وضعیت فعلی سئو سایت مورد نظر، نوع خدمات درخواست شده، میزان تخصص و مهارت کارشناسان سئو، وضعیت کلمات کلیدی سایت، مشکلات فنی سایت و … اشاره کرد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد قیمت سئو برای هر کسب و کار و با توجه به شرایط آن متفاوت خواهد بود. نمی توان یک مبنا و قیما را برای هر کسب و کاری نسخه کرد.

خدمات سئو چقدر زمان می‌برد؟

این سوال در ذهن بسیاری از مخاطبان ما وجود دارد و ارائه پاسخ دقیق به آن نیازمند ارائه برخی از توضیحات به شما عزیزان است. تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان داده‌اند که رسیدن به رتبه اول گوگل به 6 ماه تا 1 سال تلاش مداوم نیاز دارد و عواملی همچون: بودجه در نظر گرفته شده برای خدمات سئو، وضعیت فعلی سایت از نظر سئو و ساختار، میزان دقت استراتژی‌های در نظر گرفته شده برای بهبود رتبه سایت، قدمت سایت و … در این پروسه تاثیرگذار هستند.

 ولی با این حال، چنانچه مسائل مالی برای شما مطرح نباشد می‌توان با استخدام چند متخصص سئو و با صرف هزینه‌ برای اجرای روش‌ها و استراتژی‌های مختلف در کم‌تر از 1 سال رتبه اول گوگل را در برخی از کلمات کلیدی کسب کرد.

چنانچه سررشته‌ای در زمینه سئو فروشگاهی ندارید و نمی‌دانید که باید استراتژی خود را بر اساس چه پارامتر‌هایی و چگونه تعیین کنید، بهتر است که از خدمات این مجموعه‌ها استفاده نمایید تا هزینه‌های شما با بازده مناسبی همراه باشند و سایت شما در کم‌ترین زمان در صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

 جهت انجام سئو برای فروشگاه اینترنتی می توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ شتاب تماس بگیرید.

شماره تماس آژانس دیجیتال مارکتینگ شتاب دی ام: 09359119012

ایمیل آژانس دیجیتال مارکتینگ شتاب دی ام: support@shetabdm.ir

آدرس دفتر شتاب دی ام: مشهد، عبدالمطلب، عبدالمطلب 11، ساختمان زرین، طبقه اول واحد2 ، پلاک 32

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (5 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

ماریه قزلسفلو در 6 می 2024 - 11:21 پاسخ

سلام. من تازه یادگیری سئو سایت رو شروع کردم. یا خوندن این مقاله یه سوال تو ذهنم ایجاد شد. سئو سایت های فروشگاه اینترنتی با سئو سایر سایت ها متفاوته؟ منظورتون اینه برای سئو کردن یک سایت فروشگاهی باید مراحلی رو طی کنیم که برای سئو کردن سایر سایت ها انجام ندیم؟ میشه آموزش شو بزارید یا حداقل تفاوت بین سئو فروشگاهی و غیرقروشگاهی رو هم بگین. تشکر

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!