سئو سایت
امنیت وردپرس

تغییر پیشوند جدول های وردپرس با افزونه Change Table Prefix برای افزایش امنیت
امتیاز 5 از 1 رای

تغییر پیشوند جدول های وردپرس با افزونه Change Table Prefix برای افزایش امنیت

Change Table Prefix

پیشوند جدول های وردپرس، به طور پیشفرض موقع نصب عبارت wp است. برای تغییر تغییر پیشوند جدول های وردپرس، می توانید از افزونه Change Table Prefix استفاده کنید. اما چرا باید این پیشوند جدول را در وردپرس تغییر دهیم؟

اگر شما هنگام نصب وردپرس، این پیشوند پیشفرض را تغییر نداده اید و همان عبارت wp قرار داده اید، شما یک سطح امنیت سایت خود را کاهش داده اید! به دلیل این که وردپرس در اختیار همگان است و یک سیستم مدیریت محتوا رایگان است، همه به اطلاعات آن دسترسی دارند و این باعث می شود که هکر ها اطلاعات زیادی از وردپرس داشته باشند تا راهی را برای نفوذ به آن پیدا کنند. اگر شما هنگام نصب، این عبارت wp را تغییر نداده باشید، هکری که وارد سایت شما می شود، به عنوان مثال، دقیقا می داند نام جدول کاربران شما چیست و این باعث کاهش امنیت سایت شما می شود.

بنابراین لازم است که پیشوند جدول های پایگاه داده سایت وردپرسی شما، یک عبارت دیگر به جز wp باشد تا هکر ها از نام دقیق جداول دیتابیس شما، آگاه نباشند. اگر هنگام نصب وردپرس خود از این نکته آگاه نبودید و پیشوند را به طور پیشفرض روی wp گذاشته اید، مشکلی ندارد. در این آموزش به شما خواهیم گفت که چطور حتی بعد از راه اندازی کامل سایت، این پیشوند جداول وردپرس را تغییر دهیم.

برای تغییر پیشوند جدول های وردپرس و افزایش امنیت سایت وردپرسی خود، می توانید از افزونه Change Table Prefix استفاده کنید. با استفاده از این افزونه می توانید این پیشوند جداول را تغییر دهید و پس از تغییر پیشوند، دیگر نیازی به این افزونه نیز نخواهید داشت و می توانید آن را حذف کنید. بنابراین از اینکه قرار است یک افزونه دیگر به افزونه های خود اضافه کنید، نگران نباشید.

این مطلب را بخوانید  کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush

در چک لیست امنیت وردپرس نیز به این مورد پرداخته ایم که می توانید این چک لیست را به صورت رایگان از این لینک دانلود کنید.

افزونه Change Table Prefix تا کنون بیش از 3 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 3.5 از 5 را از کاربران وردپرس، دریافت کرده است.

این افزونه را می توانید به طور رایگان از پایین این مقاله دانلود کنید.

Change Table Prefix banner

آموزش تغییر پیشوند جدول های وردپرس با افزونه Change Table Prefix

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، گزینه Change Table Prefix به بخش تنظیمات وردپرس اضافه می شود. روی این گزینه کلیک کنید.

Change Table Prefix menu

کار با این افزونه بسیار ساده است. اما قبل از انجام هر گونه تغییر، ابتدا از دیتابیس خود یک بک آپ تهیه کنید تا اگر مشکلی هنگام تغییر پیشوند دیتابیس پیش آمد، سریع آن را به حالت قبل برگردانید. برای بک آپ گرفتن از دیتابیس وردپرس نیز قبلا آموزش آن را در سایت قرار داده ایم که می توانید از طریق لینک زیر آن را یاد بگیرید.

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس به صورت خودکار و دستی با افزونه WP-DB-Backup

این افزونه فقط یک صفحه دارد که شما در تصویر زیر می بینید. در این صفحه نام پیشوند فعلی جداول وردپرس را می توانید ببینید. در این سایت نمونه در تصویر زیر، پیشوند پیشفرض وردپرس که wp است تنظیم شده است که ما می خواهیم آن را تغییر دهیم. برای این کار تیک گزینه Would you like to  your own custom prefix را بزنید تا امکان درج پیشوند جدید را به شما بدهد. بعد از تیک زدن این گزینه، یک فیلد به شما نمایش داده می شود. شما کافیست در این فیلد، پیشوند جدید دیتابیس را وارد کنید. یک گزینه دیگر به نام Enable Site as Maintenance Mode قرار دارد که با تیک زدن این گزینه و ذخیره کردن آن، سایت به حالت تعمیر و نگهداری می رود تا اگر مشکلی هنگام کار پیش آمد، کاربران از این خطا آگاه نشوند.

این مطلب را بخوانید  درج کد در هدر و فوتر در وردپرس با افزونه Insert Headers and Footers

بعد از وارد کردن پیشوند جدید، روی گزینه Click to change Table Prefix را بزنید. ما به عنوان مثال عبارت hfd را وارد کردیم و آن را ثبت کردیم.

Change Table Prefix new prefix

پس از کلیک روی گزینه Click to change Table Prefix، پیام تایید تغییر پیشوند جداول پایگاه داده وردپرس را دریافت خواهید کرد. همانطور در این پیام می بینید، نوشته شده است که پیشوند جدید جداول دیتابیس، hfd است.

Change Table Prefix confirmation

به همین راحتی شما می توانید پیشوند جداول دیتابیس وردپرس را تغییر دهید و امنیت سایت خود را یک سطح افزایش دهید. هنگام نصب وردپرس های دیگر نیز، از این پس همان هنگام نصب وردپرس، این پیشوند را تغییر دهید و پیشوند پیشفرض وردپرس را قرار ندهید.

اگر سوالی را رابطه با این مقاله آموزشی دارید، می توانید از قسمت نظرات همین مقاله، برای ما ارسال کنید.

افزونه Change Table Prefix را می توانید از طریق لینک زیر به صورت رایگان دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.

 

مقالاتی که در حوزه امنیت وردپرس پیشنهاد می کنیم که بخوانید:

آموزش وردپرس از مبتدی تا حرفه ای

در دوره آموزش وردپرس ، شما طراحی سایت را بدون کدنویسی به صورت کامل یاد میگرید. با گذراندن این دوره، شما توانایی طراحی انواع سایت های شرکتی، شخصی، خبر و … را خواهید داشت. با این پکیج آموزش وردپرس شما به منبع دیگری نیاز نخواهید داشت.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید