تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

آموزش جلوگیری از نظرات اسپم در وردپرس با افزونه ضد اسپم Akismet

در این آموزش می خواهید یاد بگیریم که برای جلوگیری از نظرات اسپم و هرزنامه در وردپرس چه کاری را باید انجام دهیم. نظرات اسپم همان نظراتی هستند که به صورت اتوماتیک توسط ربات های اسپمر در سایت های مختلف گذاشته می شود. حتما در سایتتان پیش آمده است که کامنت هایی را دیده اید که به زبان های روسی یا چینی و … بوده اند و ایمیل های عجیب داشته اند و شامل لینک بوده اند و همچنین هیچ ارتباطی با سایت شما نداشته اند. این ها همان نظرات اسپم هستند که باید درج آن ها در سایت جلوگیری کنیم. افزونه Akismet این کار را به بهترین شکل برای شما انجام می دهد.

گاهی نظرات اسپم یکی دو تا نیستند و ممکن است چند صد نظر اسپم در سایت شما درج شود! بنابراین آن موقع دیگر کنترل آن سخت خواهد شد. پس جلوگیری از نظرات اسپم در وردپرس را خودمان ابتدا باید انجام دهیم و پیش گیری کنیم.

در چک لیست امنیت وردپرس نیز به اهمیت جلوگیری از اسپم پرداخته ایم که می توانید این چک لیست را به صورت رایگان از این لینک دانلود کنید.

امنیت سایتت رو که دست کم نگرفتی؟! تمام راهکار های افزایش امنیت سایتتون رو راحت در دوره امنیت وردپرس یاد می گیرید!

افزونه Akismet که توسط شرکت سازنده وردپرس (Automattic) ساخته شده است و بهترین افزونه ضد اسپم در وردپرس می باشد. این افزونه تا کنون بیش از 5 میلیون نصب فعال داشته است و امتیاز آن در وردپرس 4.5 از 5 است.

افزونه Akismet را می توانید به صورت رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

Akismet Anti-Spam banner

آموزش جلوگیری از نظرات اسپم در وردپرس با افزونه Akismet

افزونه Akismet به طور پیشفرض با وردپرس روی سایت شما نصب می شود و شما باید آن را فعال کنید. اما اگر آن را پاک کرده اید، می توانید از پایین همین مقاله آن را به صورت رایگان دانلود و نصب کنید.

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، شما باید کلید API افزونه را از طریق سایت Akismet دریافت کنید تا افزونه به طور کامل برای سایت وردپرسی شما فعال شود. برای دریافت کلید API باید در سایت WordPress.com عضو باشید و لاگین کرده باشید. به دلیل این که این سایت فیلتر است، پس باید عملیات دریافت API را با ف ی ل ت ر شکن انجام دهید.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش غیرفعال کردن XML-RPC در وردپرس برای افزایش امنیت وردپرس

پس از فعال سازی افزونه، پیغامی را در بالای پنل مدیریت خود خواهید دید. روی گزینه آبی رنگ که عبارت “حساب کاربری خود را تنظیم کنید” دارد کلیک کنید.

Akismet start

به صفحه ای هدایت می شوید که یک فیلد برای وارد کردن کد API قرار دارد. اما ابتدا باید این کد را دریافت کنیم. بنابراین روی گزینه “دریافت کلید API” کلیک کنید.

Akismet get api

در اینجا شما به سایت Akismet هدایت می شوید. در صفحه باز شده روی گزینه Activate Akismet کلیک کنید.

Akismet activate akismet

افزونه Akismet پلن های پولی نیز دارد. اما ما با همان پلن رایگان می توانیم کار خود را انجام دهیم. برای فعال سازی پلن رایگان، روی Add Personal Subscription کلیک کنید.

Akismet subscriptions

با اینکه پلن رایگان را انتخاب کرده ایم، اما از شما می خواهد که مبلغی را به تیم سازنده اهدا کنید. شما می توانید این مبلغ را روی صفر تنظیم کنید تا نیازی به پرداخت هزینه نباشد. پس از آن که هزینه را روی صفر قرار دادید، روی گزینه Create Subscription کلیک کنید.

Akismet price

حال خواهید دید که به شما یک کد API نمایش می دهد. این  کد را کپی کنید.

Akismet api

کد کپی شده را در تنظیمات افزونه Akismet در داخل سایت خود قرار دهید و روی گزینه ارتباط با کلید API کلیک کنید.

Akismet connect

حال افزونه به طور کامل فعال شده است و از نظرات اسپم در سایت جلوگیری خواهد کرد. اما این افزونه تنظیماتی نیز دارد.

با زدن تیک نظرات، تعداد نظرات تایید شده هر شخص در قسمت دیدگاه ها نمایش داده می شود.

و در قسمت سخت گیری، اگر بخواهید نظرات اسپم به طور مستقیم از سایت شما بلافاصله پاک شوند، گزینه اول را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید قبل از حذف یک مروری بر این نظرات داشته باشید، گزینه دوم را انتخاب کنید تا نظرات اسپم در بخش اسپم (جفنگ) دیدگاه ها نگهداری شود. البته پس از گذشت 15 روز، نظرات اسپم در این بخش نیز پاک خواهند شد.

این مطلب را هم بخوانید:  تغییر سطح دسترسی کاربران و نقش های کاربری با وردپرس با افزونه User Role Editor + آموزش ویدئویی

Akismet settings

به همین راحتی توانستید جلوگیری از نظرات اسپم در وردپرس را در سایت خود فعال کنید تا دیگر هیچ نظر اسپمی در سایت خود مشاهده نکنید. این کار علاوه بر جلوگیری از اسپم، باعث افزایش امنیت در وردپرس نیز خواهد شد.

روال کار این افزونه به این صورت است که یک دیتابیس بزرگی از اسپمر های شناسایی شده در دنیا دارند که ویژگی های ربات های اسپمر را می دانند و هر وقت از سمت این ربات ها کامنتی ارسال شود، این افزونه آن را شناسایی می کند و از درج آن در سایت شما جلوگیری می کند.

امیدواریم این آموزش نیز برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا سوالی در رابطه با این مطلب دارید، از قسمت نظرات همین مطلب برای ما ارسال کنید.

افزونه Akismet Anti-Spam را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلو1د کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
امنیت سایتت رو که دست کم نگرفتی؟! تمام راهکار های افزایش امنیت سایتتون رو راحت در دوره امنیت وردپرس یاد می گیرید!

مقالاتی که در حوزه امنیت وردپرس پیشنهاد می کنیم که بخوانید:

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (3 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!