تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

پیدا کردن لینک های خراب و شکسته در سایت وردپرسی با افزونه Broken Link Checker + آموزش ویدئویی

Broken Link Checker

ما در پست های خود در سایت گاهی ممکن است لینک هایی را درج کنیم که ممکن است از سایت خودمان نباشد و یا ممکن است از سایت خودمان باشد. اما پس از گذشت زمان، با تغییراتی که سایت ها می دهند، ممکن است آن لینکی که در پست درج کرده ایم، دیگر کار نکند و خراب شده باشد. اصطلاحا لینک شکسته به وجود می آید. اگر سایت وردپرسی دارید، با افزونه Broken Link Checker به سادگی می توانید لینک های شکسته سایت خود را پیدا کنید و مشکل لینک را درست کنید.

این افزونه می تواند به شما کمک کند تا لینک های خراب که خطای Not Found می دهند را پیدا کنند. همچنین لینک آدرس تصاویر را نیز بررسی می کند تا اگر تصویری که در سایت درج کرده اید، به هر دلیلی از هاست پاک شده باشد، به شما اعلام می کند که در کدام نوشته این اتفاق افتاده و شما می توانید آن را پیدا کنید و با لینک صحیح جایگزین کنید. در دوره آموزش سئو نیز به این مورد اشاره کرده ایم که لینک های معیوب در سایت خود را شناسایی و اصلاح کنید و روش آن را نیز گفته ایم.

این افزونه تمام نوشته ها و برگه ها و … سایت را بررسی می کند، و در جا هایی که شما لینک داده اید یا تصویری را درج کرده اید، اگر لینک دیگر وجود نداشته باشد یا سایت مقصد پاک شده باشد، افزونه Broken Link Checker این گونه لینک های خراب و معیوب را به صورت اتوماتیک شناسایی می کند و به شما اعلام می کند.

افزونه Broken Link Checker در سایت وردپرس بیش از 600 هزار نصب فعال داشته است و توانسته امتیاز 4 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کند.

Broken Link Checker banner

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

اهمیت پیدا کردن لینک های خراب در سایت چیست؟

پیدا کردن لینک های خراب در سایت از دو نظر به شدت مهم است. اول اینکه اگر قرار است کاربر را از طریق لینکی به صفحه ای دیگر از سایت یا کلا یک سایت دیگر هدایت کنیم، و آن لینک وجود نداشته باشد، طبیعتا حس خوبی به کاربر نمی دهد.

دوم اینکه موتور های جستجو، لینک های سایت شما را نیز بررسی می کنند. اگر لینک معیوب در سایت شما درج شده باشد، گوگل ارزش کمتری به سایت شما می دهد و ممکن است در نتایج جستجو، سایت شما را در صدر نتایج نمایش ندهد.

بنابراین عدم وجود لینک خراب و معیوب در سایت، به شدت اهمیت زیادی دارد.

ویژگی های افزونه Broken Link Checker

  • بررسی و مانیتور کردن تمام لینک های سایت در نوشته ها، برگه ها، نظرات و …
  • پیدا کردن لینک های خراب در سایت و لینک های تصاویر معیوب و جایگزین کردن آن ها
  • امکان ارسال اعلان در پنل مدیریت وردپرس و یا از طریق ایمیل در صورت یافتن لینک معیوب در سایت
  • امکان نمایش متفاوت لینک های معیوب در سایت
  • امکان جلوگیری از بررسی لینک های معیوب توسط موتور های جستجو در سایت ما
  • امکان جستجو و فیلتر کردن لینک ها و انکرتکست ها
  • امکان اصلاح لینک های خراب در صفحه خود افزونه
  • امکانات و تنظیمات بسیار خوب افزونه

آموزش افزونه Broken Link Checker برای پیدا کردن لینک های خراب در سایت

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، در زیر منوی ابزار ها، گزینه “پیوند های شکسته” اضافه شده است. شما از طریق همین بخش می توانید لینک های خراب و معیوب سایت خود را پیدا کنید و دقیقا مطلع شوید که در کدام نوشته یا برگه، این لینک قرار دارد تا به راحتی آن نوشته یا برگه را ویرایش کنید و مشکل را رفع کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش رفع خطای 404 در سایت وردپرسی با افزونه All 404 Redirect to Homepage + آموزش ویدئویی

ما به عنوان مثال از عمد یک لینک خراب در سایت درج کردیم. پس انتشار آن مطلب به قسمت پیوند های شکسته رفتیم و دیدیم که دقیقا همان لینک خراب را برای ما شناسایی کرد و نوشته ای که در آن لینک خراب وجود داشت را نیز به ما اعلام کرد.

از همین قسمت می توانید روی ویرایش کلیک کنید تا مستقیما به صفحه ویرایش مطلب هدایت شوید تا آن را ویرایش کنید.

Broken Link Checker broken links found

پس از اصلاح لینک، دوباره به صفحه پیوند های شکسته مراجعه کردیم و دیدیم که خطایی که قبلا داشتیم، دیگر وجود نداشت و رفع شده بود.

Broken Link Checker no broken links

برای تصاویر نیز به همین صورت است. افزونه Broken Link Checker آن ها را شناسایی می کند و به شما از همین قسمت اطلاع می دهد.

در داخل تنظیمات افزونه نیز می توانید مشخص کنید که چگونه و چه جا هایی را برای شناسایی لینک بررسی کند.

اگر سوالی در رابطه با این افزونه دارید، می توانید از نظرات همین مقاله برای ما ارسال کنید.

افزونه Broken Link Checker را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
4.2/5 - (5 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!