تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

آموزش رفع خطای 404 در سایت وردپرسی با افزونه All 404 Redirect to Homepage + آموزش ویدئویی

all-404-redirect-to-homepage

احتمالا شما هم از اهمیت رفع خطای 404 در سایت آگاه هستید. اگر تعداد خطا های 404 یا همان Not Found در سایت شما زیاد باشد، گوگل اهمیت کمتری به سایت شما از نظر سئو می دهد. بنابراین ممکن است در نتایج جستجو در نتایج نخست ظاهر نشوید. گاهی اوقات تعداد این خطا های 404 یا Not Found کم است که باید آن ها را ریدایرکت کنید تا این مشکل رفع شود. اما گاهی پیش می آید که به دلیل ایجاد تغییرات بزرگ و غیر استاندارد در سایت، این خطا ها بسیار افزایش پیدا می کند و دیگر کنترل و هدایت آن ها به صفحات دیگر به صورت تکی، کاری بسیار سخت است.

برای رفع ارور 404 در سایت وردپرسی، زمانی که این خطا ها بسیار زیاد هستند و کنترل تکی آن ها سخت است، نیاز دارید که یک راه حل آسان و کلی پیدا کنید. با استفاده از افزونه All 404 Redirect to Homepage این کار به ساده ترین شکل ممکن عملی است. این افزونه زمانی که کاربر به صفحه 404 هدایت می شود، او را به صفحه اصلی ریدایرکت می کند. بنابراین کاربر دیگر صفحه 404 یا Not Found را دیگر نخواهد دید.

داشتن خطا های 404 زیاد در سایت باعث افت سئو سایت شما می شود. در دوره آموزش سئو نیز به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت کرده ایم که می توانید این دوره را همین الان از سایت تهیه و دانلود کنید.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

افزونه All 404 Redirect to Homepage تا کنون بیش از 100 هزار نصب فعال داشته است و توانسته امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کند.

این مطلب را هم بخوانید:  سئو در مشهد با بهترین تیم و شرکت طراحی سایت و سئو

all-404-redirect-to-homepage-banner

البته باز هم تاکید میکنم، اگر تعداد خطا های 404 در سایت شما کم است، آن ها را از طریق افزونه های مرتبط مانند افزونه Redirection یا حتی افزونه Yoast SEO به یک صفحه دیگر هدایت کنید. اما اگر تعداد این خطا ها زیاد است و به صورت تکی قابل هدایت و ریدایرکت نیستند، از افزونه All 404 Redirect to Homepage استفاده کنید.

کار با این افزونه، به ساده ترین شکل ممکن است. کافیست افزونه را نصب و فعال کنید. به محض فعال کردن افزونه، تمام صفحاتی که به هر دلیلی آدرس آن ها تغییر کرده است و یا پاک شده است، به صفحه اصلی سایت ریدایرکت 301 می کند.

افزونه All 404 Redirect to Homepage تنظیمات خاصی ندارد و بعد از فعال سازی افزونه، کار خود را آغاز می کند و تمام لینک های شکسته و 404 سایت شما با ریدایرکت 301 به صفحه اصلی هدایت می شود.

البته در تنظیمات افزونه بخشی وجود دارد که می توانید مشخص کنید که صفحات 404 به کجا هدایت شوند. به طور پیشفرض صفحه اصلی مشخص شده است. همچنین اگر بخواهید می توانید با غیرفعال کردن عملکرد افزونه، این ریدایرکت را غیرفعال کنید.

All 404 Redirect to Homepage settings

404 Redirection Status: فعال یا غیرفعال کردن عملکرد افزونه از این بخش مشخص می شود.

Redirect all 404 pages to: لینکی که می خواهید صفحات 404 به آن هدایت شود را در اینجا وارد کنید که به طور پیشفرض صفحه اصلی است.

در صفحه تنظیمات این افزونه، تب 404 URLs نیز داریم که صفحات 404 شما را شناسایی می کند و نمایش می دهد. هر وقت ریدایرکتی انجام شود، در اینجا نگه داری می شود تا شما بتوانید آن ها را بررسی کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  چک لیست سئو سایت (دانلود رایگان کتاب PDF) ✅

All 404 Redirect to Homepage urls

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، در بخش نظرات همین مطلب منتظر شما هستیم.

از طریق لینک زیر، می توانید افزونه All 404 Redirect to Homepage را رایگان دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
4.9/5 - (7 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!