سئو سایت
امنیت وردپرس

چگونه تمام افزونه های وردپرس را بدون دسترسی به پنل مدیریت غیرفعال کنیم؟
امتیاز 5 از 3 رای

چگونه تمام افزونه های وردپرس را بدون دسترسی به پنل مدیریت غیرفعال کنیم؟

deactivate plugins

برخی از مواقع در سایت های وردپرسی مشکلاتی پیش می آید که باید افزونه ها را غیرفعال کرده و سپس یکی یکی آن ها را فعال کرد تا مشکل را پیدا کنیم. یکی از این مشکلات خطای صفحه سفید وردپرس است. این مشکلات گاهی باعث می شود که حتی دسترسی به پنل مدیریت نیز نداشته باشید! پس حالا که دسترسی به پنل مدیریت ندارید، چگونه افزونه ها را غیر فعال می کنید؟! در این آموزش طریقه غیرفعال کردن تمام افزونه های وردپرس را بدون دسترسی به پنل مدیریت یاد می گیرید.

آموزش غیرفعال کردن تمام افزونه های وردپرس از طریق هاست و FTP

برای غیرفعال کردن افزونه ها باید دسترسی FTP داشته باشید. اگر به پنل مدیریت هاست خود را دسترسی دارید، پس می توانید این کار را انجام دهید.

برای این کار ابتدا به مدیریت فایل های سایت خود مراجعه کنید. در مسیر اصلی سایت فولدری با نام wp-content خواهید دید. وارد این فولدر شوید.

wp-content-ftpview

در این فولدر، یک فولدر دیگر به نام plugins وجود دارد. در این فولدر تمام افزونه های سایت شما قرار دارد. برای غیر فعال کردن تمام افزونه ها، کافیست نام این فولدر را تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید در انتهای نام فولدر .dactivate را اضافه کنید.

deactivateplugins

پس از انجام این کار، به همین راحتی، تمام افزونه های سایت شما غیرفعال خواهد شد.

معمولا این کار زمانی انجام می دهند که خطایی رخ داده است و دسترسی به پنل مدیریت ندارند. حال اگر مشکل از افزونه ها بوده باشد، با این کار مشکل رفع می شود. حالا باید افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و سایت را دوباره بررسی کنید تا متوجه شوید که مشکل از کدام افزونه بوده است.

این مطلب را بخوانید  چگونه خطای صفحه سفید در وردپرس را حل کنیم؟

همچنین توجه داشته باشید که بعد از غیرفعال شدن افزونه ها، نام فولدر plugins را به حالت اول خود برگردانید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، در قسمت نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

آموزش گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس ابزاری ضروری برای هر وب سایت به خصوص فروشگاه های اینترنتی است که از طریق آن آمار و ارقام دقیق سایت و کاربرانتان را به دست می آورید و آن ها را تحلیل می کنید تا با پیدا کردن نقاط ضعف و نقاط قوت، سایتتان را بهبود دهید تا در نهایت بازدید، کاربران و از همه مهم تر فروش خود را افزایش دهید.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید