سئو سایت
امنیت وردپرس

نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس با افزونه WP-PostViews + آموزش ویدئویی
امتیاز 5 از 1 رای

نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس با افزونه WP-PostViews + آموزش ویدئویی

WP-PostViews

برای نمایش آمار بازدید مطالب در وردپرس روش های متعددی وجود دارد. یکی از راه های آن استفاده از افزونه هایی برای نمایش آمار بازدید مطالب است. در بین افزونه های تولید شده، افزونه WP-PostViews، افزونه نسبتا خوبی است. این افزونه مشاهده تعداد بازدید مطالب تا کنون بیش از 200 هزار بار نصب شده است و توانسته امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کند.

در افزونه WP-PostViews،  شما می توانید تعداد بازدید ها را در پنل مدیریت خود ببینید. همچنین با استفاده از شورت کد های افزونه، می توانید آمار بازدید مطالب و برگه ها را در صفحات قالب سایت خود قرار دهید تا کاربران نیز آمار بازدید مطالب را نیز ببینند.

همچنین از طریق ابزارک این افزونه، می توانید مطالب پربازدید را هم براساس دسته بندی خاص و هم به طور کلی در قسمت ابزارک های سایت خود قرار دهید.

WP-PostViews

این مقاله در تاریخ 18 آذر 1397، با درج ویدئوی آموزشی به روز رسانی شد.

دانلود ویدئو

 

پس از نصب افزونه، به قسمت تنظیمات وردپرس و سپس به قسمت Post Views مراجعه کنید.

در قسمت Count Views From مشخص می کنید به ازای چه افرادی بازدید حساب کند. روی گزینه Everyone قرار دهید تا بازدید همه افراد را محاسبه کند.

در قسمت Exclude Bot Views می توانید مشخص کنید که آیا بازدید ربات ها را نیز شامل شود یا خیر.

از قسمت Views Template امکان تغییر متن نمایش بازدید وجود دارد. برای مثال شما می توانید کلمه “views” را به عبارت “تعداد بازدید” تغییر دهید. همچنین از شورت کد دیگری تحت عنوان %VIEW_COUNT_ROUNDED% می توانید استفاده کنید تا تعداد بازدید ها را به صورت رند شده نمایش دهد.

این مطلب را بخوانید  بازسازی برش های تصاویر سایت با افزونه Force Regenerate Thumbnails

در قسمت Most Viewed Template می توانید ظاهر نمایش پست های پربازدید در ابزارک ها را تعیین کنید. همچنین تعداد دیگری شورت کد در این قسمت وجود دارد که می توانید برای سفارشی سازی لینک مطالب استفاده کنید.

در قسمت Display Options نیز می توانید تعیین کنید که نمایش آمار بازدید مطالب برای چه کسانی فعال باشد و چه کسانی می توانند تعداد بازدید مطالب را ببینند.

پس از اینکه تنظیمات خود را انجام دادید به قسمت نوشته ها یا برگه ها مراجعه کنید. خواهید دید یک ستون با نام views اضافه شده است که می توانید تعداد بازدید مطالب را مشاهده کنید.

حال اگر می خواهید آمار بازدید مطالب در صفحات نوشته ها برای کاربر نیز نمایش داده شود، به منوی نمایش در منوی وردپرس و سپس به قسمت ویرایش مراجعه کنید. در اینجا فایل های قالب شما قرار دارد و ما باید کد نمایش آمار بازدید مطالب را در داخل کد های قالب قرار دهیم. حالا به هر صفحه ای که می خواهید تعداد بازدید در آن جا نمایش داده شود بروید. به عنوان مثال می‌توانید در صفحاتی مانند index.php, single.php یا page.php و … کد را قرار دهید. در این صفحات عبارت <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> را پیدا کنید. این ناحیه همان قسمتی است که می توانید کد نمایش بازدید مطالب را قرار دهید. در هر جایی که می خواهید تعداد بازدید نمایش داده شود، کد <?php if(function_exists(‘the_views’)) { the_views(); } ?> را در آن جا قرار دهید. حال تغییرات قالب را ذخیره کنید و صفحه ویرایش شده را در سایت خود مشاهده کنید.

این مطلب را بخوانید  تغییر سطح دسترسی کاربران و نقش های کاربری با وردپرس با افزونه User Role Editor + آموزش ویدئویی

همانطور که اشاره شد، این افزونه ابزارک مخصوص خود را نیز دارد تا بتوانید مطالب پربازدید خود را نیز در سایدبار نمایش دهید.. برای استفاده از ابزارک در سایدبار خود می توانید به قسمت نمایش و سپس ابزارک ها مراجعه کنید و ابزارک آن را در هر قسمت از ابزارک های قالب خود که می خواهید، آن را قرار دهید.

اگر سوالی در رابطه با افزونه WP-PostViews دارید، از بخش نظرات همین قسمت با ما در میان بگذارید.

افزونه WP-PostViews را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
آموزش گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل)

از طریق آموزش گوگل وبمستر تولز یاد می گیرید که چگونه ارتباطی میان گوگل و سایت خود ایجاد کنید تا گوگل تمام خطا های سایت شما را شناسایی کند و از طریق راه هایی که در این دوره آموزشی به شما گفته می شود، آن خطا ها را به طور کاملا عملی رفع کنید تا در نتیجه سایت شما از نظر گوگل بهینه شود و سئو سایت شما بهبود پیدا کند.

دانلود دوره

How to see post views in WordPress with WP-PostViews plugin
امتیاز 5 از 1 رای

How to see post views in WordPress with WP-PostViews plugin

WP-PostViews

There are several ways to display total views of WordPress posts. One way is to use plugins to display views. Among these plugins, the WP-PostViews plugin is fairly good. This plugin has more than 200,000 active installation and has been able to get 4.5 out of 5 votes from WordPress users.

In the WP-PostViews plugin, you can see the number of hits in your admin panel. Also, by using plugin’s shortcodes, you can display post views in the posts in your theme so your users can also see the post views.

With WP-PostViews plugin you can also add widget to your sidebar in order to show the most visited posts based on category or general.

WP-PostViews

After activating plugin, you should go to WordPress settnigs and then Post Views menu.

In Count Views From, it’s better to set to Everyone so all of your visits will be counted.

In Exclude Bot Views you can set if you want to count Bot Views or not.

From Views Template you can edit the text and template to display post views. You can also %VIEW_COUNT_ROUNDED% to round the post views.

In Most Viewed Template, you can edit template of most viewed posts, which will be used in widgets. There are also some other shortcodes to use here.

In Display Options you can choose who can see post views.

After you customized options, you can see post views on post and pages in your WordPress dashboard. There is a View column which you can see psot views.

Now if you want to display post views in your theme so your users could see post views, you must insert the plugin’s code.

این مطلب را بخوانید  تغییر پیشوند جدول های وردپرس با افزونه Change Table Prefix برای افزایش امنیت

You can use theme editor in your dashboard or you can use FTP account to edit your theme codes. For example you can display views on single.php, page.php or index.php. In these file, you usually can find this line:

<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

You must insert the plugin’s code after this. Where ever you want to display views, you must insert this code:

<?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>

Now save the file and check out your website again. You will see Views on your website.

As we mentioned before, this plugin has also widget to show most visited posts in your sidebars. If you want to use this, you must go to widget settings in your dashboard and add the widget to the sidebar which you want to display the posts.

If you have any questions about WP-PostViews plugin, please send us in comments.

You can download WP-PostViews plugin from this link:

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
آموزش فرم سازی حرفه ای در وردپرس

در دوره آموزش فرم سازی حرفه ای در وردپرس، شما توانایی این را به دست می آورید که فرم هایی را در سطح پیشرفته بسازید. فرم هایی که امکان ارسال پیامک، اتصال به درگاه های بانکی، ارائه رسید، ارسال پست مهمان و … دارند و در انتهای دوره، تبدیل به استاد فرم سازی حرفه ای در وردپرس خواهید شد!

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید