نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس با افزونه WP-PostViews
امتیاز 5 از 1 رای

نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس با افزونه WP-PostViews

WP-PostViews

برای نمایش آمار بازدید مطالب در وردپرس روش های متعددی وجود دارد. یکی از راه های آن استفاده از افزونه هایی برای نمایش آمار بازدید مطالب است. در بین افزونه های تولید شده، افزونه WP-PostViews، افزونه نسبتا خوبی است. این افزونه مشاهده تعداد بازدید مطالب تا کنون بیش از 200 هزار بار نصب شده است و توانسته امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کند.

در افزونه WP-PostViews،  شما می توانید تعداد بازدید ها را در پنل مدیریت خود ببینید. همچنین با استفاده از شورت کد های افزونه، می توانید آمار بازدید مطالب و برگه ها را در صفحات قالب سایت خود قرار دهید تا کاربران نیز آمار بازدید مطالب را نیز ببینند.

همچنین از طریق ابزارک این افزونه، می توانید مطالب پربازدید را هم براساس دسته بندی خاص و هم به طور کلی در قسمت ابزارک های سایت خود قرار دهید.

WP-PostViews

پس از نصب افزونه، به قسمت تنظیمات وردپرس و سپس به قسمت Post Views مراجعه کنید.

در قسمت Count Views From مشخص می کنید به ازای چه افرادی بازدید حساب کند. روی گزینه Everyone قرار دهید تا بازدید همه افراد را محاسبه کند.

در قسمت Exclude Bot Views می توانید مشخص کنید که آیا بازدید ربات ها را نیز شامل شود یا خیر.

از قسمت Views Template امکان تغییر متن نمایش بازدید وجود دارد. برای مثال شما می توانید کلمه “views” را به عبارت “تعداد بازدید” تغییر دهید. همچنین از شورت کد دیگری تحت عنوان %VIEW_COUNT_ROUNDED% می توانید استفاده کنید تا تعداد بازدید ها را به صورت رند شده نمایش دهد.

در قسمت Most Viewed Template می توانید ظاهر نمایش پست های پربازدید در ابزارک ها را تعیین کنید. همچنین تعداد دیگری شورت کد در این قسمت وجود دارد که می توانید برای سفارشی سازی لینک مطالب استفاده کنید.

در قسمت Display Options نیز می توانید تعیین کنید که نمایش آمار بازدید مطالب برای چه کسانی فعال باشد و چه کسانی می توانند تعداد بازدید مطالب را ببینند.

پس از اینکه تنظیمات خود را انجام دادید به قسمت نوشته ها یا برگه ها مراجعه کنید. خواهید دید یک ستون با نام views اضافه شده است که می توانید تعداد بازدید مطالب را مشاهده کنید.

حال اگر می خواهید آمار بازدید مطالب در صفحات نوشته ها برای کاربر نیز نمایش داده شود، به منوی نمایش در منوی وردپرس و سپس به قسمت ویرایش مراجعه کنید. در اینجا فایل های قالب شما قرار دارد و ما باید کد نمایش آمار بازدید مطالب را در داخل کد های قالب قرار دهیم. حالا به هر صفحه ای که می خواهید تعداد بازدید در آن جا نمایش داده شود بروید. به عنوان مثال می‌توانید در صفحاتی مانند index.php, single.php یا page.php و … کد را قرار دهید. در این صفحات عبارت <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> را پیدا کنید. این ناحیه همان قسمتی است که می توانید کد نمایش بازدید مطالب را قرار دهید. در هر جایی که می خواهید تعداد بازدید نمایش داده شود، کد <?php if(function_exists(‘the_views’)) { the_views(); } ?> را در آن جا قرار دهید. حال تغییرات قالب را ذخیره کنید و صفحه ویرایش شده را در سایت خود مشاهده کنید.

همانطور که اشاره شد، این افزونه ابزارک مخصوص خود را نیز دارد تا بتوانید مطالب پربازدید خود را نیز در سایدبار نمایش دهید.. برای استفاده از ابزارک در سایدبار خود می توانید به قسمت نمایش و سپس ابزارک ها مراجعه کنید و ابزارک آن را در هر قسمت از ابزارک های قالب خود که می خواهید، آن را قرار دهید.

اگر سوالی در رابطه با افزونه WP-PostViews دارید، از بخش نظرات همین قسمت با ما در میان بگذارید.

افزونه WP-PostViews را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
نمایش آمار بازدید مطالب وردپرس با افزونه WP-PostViews
امتیاز 5 از 1 رای

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید