تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

گوگل آنالیتیکس چیست؟ (با مهم ترین ابزار آنالیز سایت آشنا شوید!)

Google Analytics

گوگل آنالیتیکس، یک سرویس رایگان آمارگیر و تجزیه و تحلیل سایت است که گوگل از سال 2005 آن را در اختیار کاربران قرار داد. این سیستم امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها و ده ها آمار دیگر را ارائه می‌کند. به این ترتیب، با استفاده از این آمار می توان سایت را از تمام جنبه ها تجزیه و تحلیل کرد. سرویس گوگل آنالیتیکس به مدیران وب سایت ها کمک می کند تا فرآیند جمع آوری و تحلیل داده های وب سایت خود را به شکلی دقیق و کامل انجام دهند.

یکی از مشکلات اصلی سایت های اینترنتی عدم شناخت رفتار کاربران و عدم اطلاع از علاقمندی کاربران است تا بتوان نقاط ضعف و قوت را شناخت و بر روی آن ها تمرکز نمود. گوگل آنالیتیکس در اینجا به کمک شما می آید تا یک آمار دقیق از کاربران سایتتان به شما بدهد تا شناخت کافی را نسبت به نیاز کاربرانتان به دست آورید تا بتوانید سایت را برای کاربران بهبود دهید.

میخوای ابزار ارزشمند گوگل آنالیتیکس رو کامل و حرفه ای یاد بگیری؟ در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس، تحلیل و بررسی سایت را کامل یاد می گیرید!

از ویژگی های Google Analytics هدف گذاری برای سایت است. شما می توانید در گوگل آنالیتیکس اهدافی را تعیین کنید و روند طی نمودن کاربر را برای رسیدن به هدف شما را ببینید تا متوجه شوید که چرا بسیاری از اهداف ما از سایت به وقوع نمی پیوندد. به عنوان مثال هدف شما فروش یک محصول در سایت است. شما فروش آن محصول را به صورت یک هدف در گوگل آنالیتیکس تعریف می کنید و مسیری که کاربر برای خرید آن محصول می پیماید را مشاهده می کنید. در اینجا متوجه می شوید که در روند خرید آن محصول چرا کاربر خرید را تکمیل نمی کند و کاربران بیشتری تبدیل به مشتری نمی شوند. نمونه عملی این ویژگی را در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس به طور کامل بیان کرده ایم. علاوه بر آن گوگل آنالیتیکس را به طور کامل در این دوره آموزش داده ایم.

این مطلب را هم بخوانید:  نمایش آمار بازدید پست های وردپرس با افزونه WP-PostViews + آموزش ویدئویی

اگر تا الان این ابزار ارزشمند گوگل در سایت شما نصب نیست، همین الان از آموزش نصب گوگل آنالیتیکس استفاده کنید  و آن را در سایت خود نصب کنید.

در چک لیست سئو نیز به اهمیت گوگل آنالیتیکس برای سایت نیز توضیح داده ایم که می توانید این چک لیست را از سایت به صورت رایگان دانلود کنید. همچنین در دوره آموزش سئو نیز آموزش های مرتبط با گوگل آنالیتیکس و سئو را گفته ایم که می توانید این دوره را هم از سایت تهیه کنید.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

Google Analytics

گوگل آنالیتیکس پاسخ تمام سوالات زیر را دارد:

 • آیا می‌خواهید بدانید که کاربران سایت شما از کجا و چگونه وارد سایت می‌شوند؟ دقیقا با جزئیات چه کاری را در سایت شما انجام می دهند؟
 • چه ساعت هایی از سایت شما دیدن می‌کنند؟ چه مدت را در سایت شما می‌گذارنند؟
 • چند صفحه از سایت شما را دیده اند؟ کدام صفحات را دیده اند؟
 • کاربران شما بیشتر مرد هستند یا زن؟ آن ها چند ساله هستند؟
 • علاقه کاربران سایت شما بیشتر در چه زمینه هایی است؟
 • آن ها دقیقا از کدام شهر به سایت شما آمده اند؟ از چه کشوری آمده اند؟ زبان آن ها چیست؟
 • مرورگر آن ها چیست؟ سیستم عامل آن ها چیست؟ آن ها با کامپیوتر هستند یا موبایل یا تبلت؟
 • سایز صفحه نمایش آن ها چه بوده است؟ اینترنت آن ها از چه شرکتی بوده است؟
 • آیا آن ها دقیقا کاری که شما می خواهید آن ها انجام بدهند را انجام می دهند؟ آیا آن ها از فروشگاه اینترنتی شما خرید می کنند؟ چرا کاربران بیشتری تبدیل به مشتری نمی شوند و خریدی انجام نمی دهند؟
 • چرا سایت شما گاهی افت می کند و گاهی رشد؟ آیا الان در حال رشد هستید؟
 • اگر بخواهید باز هم می توانم این سوالات را ادامه دهم! گوگل آنالیتیکس جواب تمام آن ها را دارد!
این مطلب را هم بخوانید:  آشنایی با بخش Behavior در گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس شامل بخش های مختلفی از جمله بخش Audience شامل اطلاعات و آمار کاربران، بخش Acquisition شامل اطلاعات روش های جذب کاربران سایت، بخش Behavior شامل اطلاعات رفتار کاربران در سایت و چندین بخش است که اطلاعاتی به شدت ارزشمند و کاربردی از سایت به شما می دهد.

با کمک گوگل آنالیتیکس می توانید دقیقا تشخیص دهید که کدام قسمت از سایتتان ضعیف تر است و بازدید کمتری دارد و عملکرد ضعیفی دارد تا بتوانید آن را بهبود دهید تا مشتریان و کاربران بیشتری را جذب کنید.

در آخر همه این آمار و ارقام و تحلیل و آنالیز ها دست به دست هم می دهند و سایت شما را متحول می کنند.  چون دقیقا می دانید که کاربران شما کی هستند و به چه چیزی علاقه دارند تا برای آن ها محصول یا محتوا در سایت قرار دهید تا در نتیجه فروش و بازدید خودتان را به شدت بالا ببرید. دانستن این اطلاعات است که از نیاز مشتری خود شناخت کافی را به دست می آورید تا بتوانید به خوبی نیاز های او را برطرف کنید.

یک بار دیگر می گویم که اگر تا الان این ابزار ارزشمند گوگل در سایت شما نصب نیست، همین الان از آموزش نصب گوگل آنالیتیکس استفاده کنید  و آن را در سایت خود نصب کنید.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

اطلاعات گوگل آنالیتیکس برای همه زمینه ها از جمله مهم ترین قسمت هر کسب و کار اینترنتی یعنی بازاریابی اینترنتی مهم و حیاتی است. بعد از آن در زمینه های سئو سایت، تبلیغات، UI، UX، مسائل فنی و…  نیز برای شما به شدت مهم است.

اگر علاقه مند شدید که این ابزار فوق العاده گوگل را کامل یاد بگیرید و سایت خودتان را متحول کنید، می توانید در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس در سایت فصل وردپرس شرکت کنید.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (7 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!