کانال تلگرامی ما رو از دست ندید!
سئو سایت
امنیت وردپرس

گوگل آنالیتیکس چیست؟

Google Analytics

گوگل آنالیتیکس، یک سرویس رایگان آمارگیر و تجزیه و تحلیل سایت است که گوگل از سال 2005 آن را در اختیار کاربران قرار داد. این سیستم امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها و ده ها آمار دیگر را ارائه می‌کند. به این ترتیب، با استفاده از این آمار می توان سایت را از تمام جنبه ها تجزیه و تحلیل کرد. سرویس گوگل آنالیتیکس به مدیران وب سایت ها کمک می کند تا فرآیند جمع آوری و تحلیل داده های وب سایت خود را به شکلی دقیق و کامل انجام دهند.

یکی از مشکلات اصلی سایت های اینترنتی عدم شناخت رفتار کاربران و عدم اطلاع از علاقمندی کاربران است تا بتوان نقاط ضعف و قوت را شناخت و بر روی آن ها تمرکز نمود. گوگل آنالیتیکس در اینجا به کمک شما می آید تا یک آمار دقیق از کاربران سایتتان به شما بدهد تا شناخت کافی را نسبت به نیاز کاربرانتان به دست آورید تا بتوانید سایت را برای کاربران بهبود دهید.

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس (برای افزایش بازدید و فروش سایت)

 

شما در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس کار با این ابزار را به طور کامل یاد می گیرید. گوگل آنالیتیکس ابزاری است که با آن آمار دقیق سایتتان را تحلیل می کنید تا نقاط ضعف و قوت سایتتان را پیدا کنید تا بازدید و فروش خود را افزایش دهید.

10 comments

از ویژگی های Google Analytics هدف گذاری برای سایت است. شما می توانید در گوگل آنالیتیکس اهدافی را تعیین کنید و روند طی نمودن کاربر را برای رسیدن به هدف شما را ببینید تا متوجه شوید که چرا بسیاری از اهداف ما از سایت به وقوع نمی پیوندد. به عنوان مثال هدف شما فروش یک محصول در سایت است. شما فروش آن محصول را به صورت یک هدف در گوگل آنالیتیکس تعریف می کنید و مسیری که کاربر برای خرید آن محصول می پیماید را مشاهده می کنید. در اینجا متوجه می شوید که در روند خرید آن محصول چرا کاربر خرید را تکمیل نمی کند و کاربران بیشتری تبدیل به مشتری نمی شوند. نمونه عملی این ویژگی را در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس به طور کامل بیان کرده ایم. علاوه بر آن گوگل آنالیتیکس را به طور کامل در این دوره آموزش داده ایم.

این مطلب را بخوانید  چگونه از طریق گوگل آنالیتیکس ایمیل مارکتینگ خود را بهبود دهیم؟

در چک لیست سئو نیز به اهمیت گوگل آنالیتیکس برای سایت نیز توضیح داده ایم که می توانید این چک لیست را از این لینک به صورت رایگان دانلود کنید.

Google Analytics

گوگل آنالیتیکس پاسخ تمام سوالات زیر را دارد:

 • آیا می‌خواهید بدانید که کاربران سایت شما از کجا و چگونه وارد سایت می‌شوند؟ دقیقا با جزئیات چه کاری را در سایت شما انجام می دهند؟
 • چه ساعت هایی از سایت شما دیدن می‌کنند؟ چه مدت را در سایت شما می‌گذارنند؟
 • چند صفحه از سایت شما را دیده اند؟ کدام صفحات را دیده اند؟
 • کاربران شما بیشتر مرد هستند یا زن؟ آن ها چند ساله هستند؟
 • علاقه کاربران سایت شما بیشتر در چه زمینه هایی است؟
 • آن ها دقیقا از کدام شهر به سایت شما آمده اند؟ از چه کشوری آمده اند؟ زبان آن ها چیست؟
 • مرورگر آن ها چیست؟ سیستم عامل آن ها چیست؟ آن ها با کامپیوتر هستند یا موبایل یا تبلت؟
 • سایز صفحه نمایش آن ها چه بوده است؟ اینترنت آن ها از چه شرکتی بوده است؟
 • آیا آن ها دقیقا کاری که شما می خواهید آن ها انجام بدهند را انجام می دهند؟ آیا آن ها از فروشگاه اینترنتی شما خرید می کنند؟ چرا کاربران بیشتری تبدیل به مشتری نمی شوند و خریدی انجام نمی دهند؟
 • چرا سایت شما گاهی افت می کند و گاهی رشد؟ آیا الان در حال رشد هستید؟
 • اگر بخواهید باز هم می توانم این سوالات را ادامه دهم! گوگل آنالیتیکس جواب تمام آن ها را دارد!

با کمک گوگل آنالیتیکس می توانید دقیقا تشخیص دهید که کدام قسمت از سایتتان ضعیف تر است و بازدید کمتری دارد و عملکرد ضعیفی دارد تا بتوانید آن را بهبود دهید تا مشتریان و کاربران بیشتری را جذب کنید.

این مطلب را بخوانید  درک مفهوم بانس ریت (نرخ پرش) و دلایل و راهکار های کاهش آن، یک بار برای همیشه!

در آخر همه این آمار و ارقام و تحلیل و آنالیز ها دست به دست هم می دهند و سایت شما را متحول می کنند.  چون دقیقا می دانید که کاربران شما کی هستند و به چه چیزی علاقه دارند تا برای آن ها محصول یا محتوا در سایت قرار دهید تا در نتیجه فروش و بازدید خودتان را به شدت بالا ببرید. دانستن این اطلاعات است که از نیاز مشتری خود شناخت کافی را به دست می آورید تا بتوانید به خوبی نیاز های او را برطرف کنید.

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس (برای افزایش بازدید و فروش سایت)

 

شما در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس کار با این ابزار را به طور کامل یاد می گیرید. گوگل آنالیتیکس ابزاری است که با آن آمار دقیق سایتتان را تحلیل می کنید تا نقاط ضعف و قوت سایتتان را پیدا کنید تا بازدید و فروش خود را افزایش دهید.

10 comments

اطلاعات گوگل آنالیتیکس برای همه زمینه ها از جمله مهم ترین قسمت هر کسب و کار اینترنتی یعنی بازاریابی اینترنتی مهم و حیاتی است. بعد از آن در زمینه های سئو سایت، تبلیغات، UI، UX، مسائل فنی و…  نیز برای شما به شدت مهم است.

اگر علاقه مند شدید که این ابزار فوق العاده گوگل را کامل یاد بگیرید و سایت خودتان را متحول کنید، می توانید در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس در سایت فصل وردپرس شرکت کنید.

من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید