تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

نحوه نمایش نوار میزان اسکرول صفحه در وردپرس با افزونه Worth The Read + آموزش ویدئویی

در سایت های زیادی احتمالا دیده اید که وقتی دارید مطلبی را می خوانید، یک نوارد رنگی در پایین یا بالای صفحه، میزان مطالعه مطلب یا اسکرول پست را نمایش می دهد. شما هم می توانید در پست های سایت وردپرسی خود چنین امکانی را به راحتی اضافه کنید. افزونه Worth The Read این کار را برای شما انجام می دهد. همچنین این افزونه امکان تخمین زدن مدت مطاله را دارد که به کاربر اعلام کند که خواندن ای مطلب چقدر طول می کشد، اما متاسفانه در زبان فارسی به خوبی عمل نمی کند و کاربرد ندارد.

این افزونه تا کنون بیش از 6 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است. این افزونه را به صورت رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید. با کمک این افزونه یک نوار میزان مطالعه به صفحه سایت خود اضافه می کنیم و به این صورت کاربر دقیقا می داند که چقدر از محتوا را مطالعه کرده است و چقدر مانده است. هر جا کاربر اسکرول را قطع کند، این نوار رنگی متوقت می شود. این امکان تجربه خوبی به کاربران سایت منتقل می کند و پیشنهاد می کنیم اگر صفحات بلاگی و محتوایی زیادی دارید، از این ویژگی استفاده کنید تا کاربر حس بهتری موقع کار کردن با سایت شما داشته باشد.

از ویژگی های افزونه Worth The Read می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان نمایش نوار میزان مطالعه
  • امکان نمایش مدت زمان مطالعه مطلب
  • سفارشی سازی رنگ بندی نوار
  • سفارشی سازی محاسبه میزان نوار
  • امکان شامل کردن نظرات در میزان نوار
  • امکان سفارشی سازی رنگ و موقعیت مکانی نوار در صفحه
  • و …

Worth The Read banner

آموزش نمایش نوار میزان اسکرول صفحه در وردپرس با افزونه Worth The Read

دانلود ویدئو

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، گزینه Worth the read به منو داشبورد وردپرس اضافه می شود.

Worth The Read menu

این افزونه دو امکان دارد. یکی اضافه کردن نوار میزان مطالعه و دیگری تخمن مدت زمان مطالعه صفحه است. البته ویژگی تخمین مدت زمان مطالعه برای زبان فارسی به درستی پشتیبانی نمی شود و عملا نمی توانیم از این افزونه برای این کار استفاده کنیم. اما نمایش نوار میزان مطالعه، توسط این افزونه به سادگی قابل پیاده سازی است. با ورود به منو این افزونه، صفحه ای مشابه تصویر زیر می بینید.

در تب اول تنظیمات، تب Reading Progress را داریم. در این بخش تنظیمات همان نوار میزان مطالعه را انجام می دهیم.

از بخش Display On مشخص می کنیم که این نوار در کدام پست تایپ ها نمایش داده شود. معمولا این نوار برای صفحات پست ها یا همان نوشته ها کاربرد دارد پس Posts را انتخاب می کنیم.

از بخش Include Comments مشخص می کنیم که آیا بخش نظرات پست ها را هم جزو این نوار رنگی حساب کند یا خیر. معمولا بهتر است روی خاموش تنظیم شود تا فقط میزان محتوای اصلی را نمایش دهد.

از بخش Placement نیز مشخص می کنیم که این نوار در کدام طرف صفحه نمایش داده شود. گزینه های بالا، پایین، چپ و راست وجود دارد و طبق نظر خودتان انتخاب می کنید.

Worth The Read reading progress

تنظیمات دیگری مانند Offset، فعال یا غیرفعال کردن Opacity، دستگاه های لمسی و … نیز در این بخش وجود دارد.

Worth The Read reading progress 2

اگر بخواهید استایل و رنگ و لعاب این نوار را هم تغییر دهید، کافیست به تب Style مراجعه کنید و طبق سلیقه و سایت خود، این استایل را سفارشی سازی کنید.

Worth The Read style

در تب دوم تنظیمات نیز بخش Time Commitment را داریم که همان مدت زمان مطالعه مطلب است که همانطور که بالاتر گفتیم، این بخش برای زبان فارسی به درستی عمل نمی کند و این افزونه برای این کار، به کار ما نمی آید و اینجا از آن صرف نظر می کنیم. اما اگر به حال از این امکان نیز استفاده کردید، خود افزونه مدت زمان مطالعه را در صفحه قرار می دهد. همچنین از طریق شورت کد [wtr-time] نیز می توانید در محل مورد نظر خود این تایم مطالعه را قرار دهید.

حالا پس از انجام تنظیمات و سفارشی سازی ها، تنظیمات را ذخیره می کنیم و به سایت بر می گردیم. خواهیم دید که نوار میزان مطالعه به صفحات اضافه شده است و با اسکرول کردن صفحه، این نوار رنگی تکمیل می شود.

Worth The Read final result

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، حتما از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

افزونه Worth The Read را به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
4.8/5 - (5 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!