تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

سئو به چه معناست؟ اصول یادگیری سئو

سئو

سئو چیست؟

شاید در سال 2019 با قطعیت بالاتری بتوان گفت که سئو یک علم است و این علم در حال تبدیل شدن به یکی از حیاتی ترین علوم برای کسب و کار ها و رشد و رونق آنها است.

اگر کسی به نوعی درگیر کسب و کار های آنلاین باشد، نمی‌تواند از سئو چشم پوشی کند و آن را نادیده بگیرد.

در مورد سوال سئو چیست واقعا نمی‌توان گفت که سئو فقط بهینه سازی برای موتور های جستجو است. سئو ایجاد یک تجربه عالی برای کاربران است، سئو جلب رضایت کاربران و پاسخ به نیاز های آنهاست، سئو عرضه یک محتوای سبز و تاثیر گذار و کارامد برای حل مشکلات و دغدغه های کاربر ها است و شما برای سئو سایت خود نباید فقط به صورت رباتیک فکر کنید که چه فاکتوری را رعایت کنید تا سئو سایت شما بهتر شود.

اصول یادگیری سئو

آموزش اصولی سئو

شاید خیلی از شما در گیری آموزش سئو باشید اما توصیه میکنیم که به صورت ربات وار سئو را یاد نگیرید.

برای یادگیری هر موضوع و تخصصی، نیاز است که ماهیت آن را درک کنید تا بتوانیم حتی ارتباط احساسی با تمامی جوانب آن تخصص را به وجود آوریم. شما در فرایند آموزش سئو خود، اگر ارتباط درستی با مبانی و مفاهیم آن به دست آورید، بسیار راحتتر میتوانید رفتار های موتور های جستجو را تحلیل و برسی کنید.
خب مقداری در مورد رنک برین گوگل صحبت کنیم.

رنک برین

الگوریتم رنک برین چیست؟

الگوریتم رنک برین گوگل روز به روز در حال پیشرفت توسعه است. این الگوریتم به قدری رشد کرده است که سایر الگوریتم های گوگل را نیز آپدیت میکند.

گوگل آزمایش بسیار جالبی انجام داده بود. در این آزمایش کارمندان و متخصصان گوگل از یک طرف و الگوریتم رنک برین از طرف دیگر وظیفه بهبود و پیدا کردن مشکلات سایر الگوریتم ها و سرچ های کاربر را داشتند. جالب است بدانید که الگوریتم رنک برین از خود متخصصانی که خود این الگوریتم را ایجاد کرده بودند بهتر عمل کرده و باهوش تر بوده است.

این مطلب را هم بخوانید:  خرید تور کیش ارزان در سایت لحظه آخر

این الگوریتم وظیفه درک سرچ کاربران و پیشنهاد دادن بهترین سایت هایی که بتوانند نیاز کاربر را برطرف سازند بر عهده دارد، پس بنابراین دیگر نباید تصور این را داشته باشید که با استفاده مکرر از کلمات کلیدی در متن، شما میتوانید جایگاه مناسبی به دست آورید.

در تست هایی انجام شده متوجه شدیم در بعضی از شرایط الگوریتم رنک برین سایت هایی را برای بعضی از کلمات سرچ شده، نمایش میدهد که اصلا از آن کلمه در سایت استفاده نکرده است، این یعنی رنک برین سرچ کاربران را می‌فهمد و محتوای سایت شما را هم درک میکند و هرگاه حس کند که محتوا و خدمات شما میتواند نیاز کاربر را برطرف سازد شما را در آن سرچ به کاربران نمایش می‌دهد.

عموما سئو کارها، روش کار آنها به این شکل است:

نوشتن یه تایتل خوب
نوشتن یک دسکریپشن خوب

استفاده از کلمه های کلیدی در جاهای مختلف

ساخت بک لینک و …

همه‌ی این موارد کاملا درست هستند و حتی میتوان گفت که شروط لازم برای داشتن سئوای تاثیر گذار است، اما کافی نیستند. تمامی این فعالیت ها برای ربات موتور های جستجو است، اما خود کاربران چه؟

نیاز آنها را چگونه باید رفع کرد؟ اصلا چگونه میتوان نیاز دقیق کاربر ها را شناسایی و برطرف کرد؟

ابزار سئو

تجربه کاربری و تاثیر آن در سئو

اگر بخواهیم فقط یکی از روش های شناسایی رفتار کاربر ها را معرفی کنیم، ابزار بی نظیر گوگل آنالیتیکس است که با تسلط بر آن میتوانید کار های بزرگی در سایت خود انجام دهید. برای اینکه گوگل آنالیتیکس را به صورت حرفه ای یاد بگیرید نیاز به هزینه زیادی نیست. شما می‌توانید با شرکت در دوره google analytics ویکی دمی که به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار داده شده است، گوگل آنالیتیکس را به صورت حرفه ای یاد بگیرید.

عموما سایت هایی که بتوانند به بهترین شکل نیاز کاربران را برطرف کنند، می‌توانند کاربرهای وفاداری ایجاد کنند و هر وقت آن کاربر، موضوعی را سرچ کند و بین سایت های مختلف شمارا ببیند، ابتدا روی لینک شما کلیک میکند زیرا شما را به عنوان سایتی می‌شناسد که توانسته است نیاز او را برطرف سازد. شاید سوال باشد که گوگل چگونه این همه اطلاعات را از سرچ های کاربران به دست می‌آورد و یا از کجا می‌فهمد که ما نیاز آنها را برطرف ساخته ایم یا نه و یا چگونه فاکتورهایی را که ما در سایت خود رعایت کرده یا نکرده ایم را شناسایی میکند. الگوریتم های گوگل پاسخ این سوالات است مثلا الگوریتم رنک برین گوگل آمده است تا دقیقا همین کار را انجام دهد. در زیر بیشتر در مورد ساز و کار الگوریتم های گوگل صحبت خواهیم کرد.

این مطلب را هم بخوانید:  سایت خودتو به افراد با تجربه بسپار

اگر تصمیم به شروع یادگیری سئو دارید میتوانید از مقالات رایگانی که در سایت ویکی دمی درج شده است استفاده کنید، سایت آموزش سئو ویکی دمی در تمامی موضوعات تخصصی و پایه سئو، مقالات جامعی قرار داده است که با استفاده از آنها می‌توانید وارد دنیای جذاب سئو شوید.

برای اینکه بتوانید تبدیل به یک سئو کار حرفه ای شوید، باید یاد بگیرید که مسائل سئو را درک کنید و بتوانید آن را تحلیل کنید. بدون تحلیل درست از موارد و مشکلات، استراتژي های مختلف، روند رشد و افت و … فقط میتوانید به صورت ربات وار فاکتور های سئو را پیاده سازی و رعایت کنید و در نهایت نمی‌توانید بسیاری از گره هایی که در سئو سایت های مختلف به وجود می‌آید را به درستی برطرف سازید.

بسیاری از مدیران کسب و کارها به شدت در گیر موضوع سئو هستند اما زمان کافی برای یادگیری این تخصص را ندارند و ترجیح می‌دهند که به یک شرکت مورد اعتماد این کار را سپرده و از خدمات آنها استفاده کنند. در ویکی دمی مشاوره سئو حرفه ای برای صاحبان کسب و کار قرار داده شده تا تمامی سوالات خود را مطرح کرده و بهترین مسیر و استراتژی را برای سایت خود پیاده سازی کنند.

امیدواریم تا حدودی توانسته باشیم که به درک این موضوع به شما کمک کرده باشیم.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!