تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

الگوریتم Google Dance (رقص گوگل) چیست؟ اهمیت گوگل دنس چیست؟

الگوریتم رقص گوگل

الگوریتم رقص گوگل (Google Dance) در اصل نوسانات و تغییرات رتبه صفحات یک سایت در نتایج گوگل است که یعنی گوگل در حال تلاش برای پیدا کردن بهترین صفحه برای رتبه های اول است تا به این صورت بتواند بهترین ها را در رتبه های اول نمایش دهد. به عبارتی دیگر گوگل دنس می خواهد سایت شما را تست کند و فرصتی برای ظاهر شدن در نتایج به شما می دهد تا بتواند کیفیت آن را از طریق واکنش کاربران بسنجد. در دوره آموزش سئو نیز به طور کامل در مورد این الگوریتم صحبت کرده ایم و نکات آموزشی آن را گفته ایم که پیشنهاد میکنم این دوره را تهیه کنید.

الگوریتم رقص گوگل (Google Dance) چیست؟

اگر قرار است سئو یک رقابت سالم و منصفانه باشد باید فرصت دیده شدن هم برای تمامی وبسایت ها یکسان باشد. شاید شما وبسایتی داشته باشید که از نظر خودتان از استاندارد های سئو برخوردار است، حالا انتظار دارید گوگل، بعد از اینکه تلاش مضاعفی برای بهبود سئوی آن داشتید، بهتر شما را ببیند و به صفحه اول نتایج بیاورد.

الگوریتم رقص گوگل تصمیمی است که این موتور جستجو برای ارائه فرصت به وبسایت ها گرفته است. با بررسی آنالیز روزانه وبسایت ها توسط ربات های گوگل، بعد از مدتی هر کدام از این وبسایت ها به عنوان یک کاندید زیر نظر الگوریتمی به نام الگوریتم رقص گوگل قرار میگیرند. حالا گوگل در مورد اینکه در نتایج جستجوی کلمه کلیدی تعیین شده این کاندیدها چه جایگاه هایی باید داشته باشند، تصمیم گیری میکند. اما برچه اساسی؟ در آزمون رقص گوگل چه چیزهایی اهمیت دارد؟ درست مثل بسیاری از دیگر الگوریتم های گوگل، اصلی ترین معیار برای ارزش گذاری وبسایت ها از نظر این موتور جستجو رضایت کاربران است.

این مطلب را هم بخوانید:  هدف کاربر از جستجو (Search Intent)؛ رمز موفقیت در سئو!

 دو دسته از عوامل در جلب رضایت کاربران اهمیت بسیاری دارد:

  • عواملی که پیش از نمایش وبسایت به کاربر سنجیده میشوند. مثل: سرعت وبسایت، نمایش صحیح سایت در گوشی های موبایل و استاندارد های UX
  • عواملی که بعد از ورود کاربر به سایت شما اهمیت پیدا میکند. مثل: زمان حضور کاربر در وبسایت شما، نرخ کلیک یا CTR، ثبت دیدگاه و امتیاز توسط کاربران و البته اشتراک گذاری محتوای شما توسط آنها

الگوریتم google dance

چه زمانی گوگل به ساز سایت شما می رقصد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم: درست در وقتی که جایگاه محتوای شما در صفحه نتایج گوگل تثبیت شده و منتظر یک بارقه امید هستیم تا صفحات وبسایتتان روی کلمات کلیدی که به زحمت برا آنها تولید محتوا و سئو انجام دادید جایگاه بگیرد. بعد از اینکه جهش ناگهانی در Impression وبسایتتان مشاهده میکنید، شاید بهتر باشد کمی برای جشن خوشحالی صبوری کنید!

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایتت نیاز داری رو گفته ایم!

چرا که احتمالاً دلیل این اتفاق چیزی جز رقص گوگل نباشد و ممکن است به زودی به جایگاه قبلی خود پیش از این اتفاق برگردید. شفاف بگوییم که بعد از این اتفاق صرفاً باید منتظر بمانید تا گوگل جایگاه جدیدتان را به شما اعلام کند. جایگاه جدید شما وابستگی مستقیمی به میزان آمادگی شما برای این الگوریتم خواهد داشت! به عبارتی گوگل با قرار دادن شما در صفحه اول نتایجش، محتوای شما را میسنجد و در صورتی که از این آزمون گوگل سربلند بیرون بیایید، جایگاه شما بهبود پیدا میکند! در غیر اینصورت اگر در هر یک از این معیار هایی که عنوان کردیم نتوانستید خودی نشان دهید، به جایگاه قبلیتان بازمیگردید! این نکته را بخاطر بسپارید که بالا و پایین آمدن های ناگهانی رتبه وبسایت شما تنها به دلیل تغییر در سیستم رتبه بندی گوگل یا همان الگوریتم رقص گوگل است. واکنش های ناگهانی شما به این اتفاق ممکن است شما را به دام استفاده از تکنیک های کلاه سیاه بیندازد! در نتیجه بهترین راه این است که قبل از اینکه از افت دوباره جایگاه خود شگفت زده شوید، برای جلب نظر گوگل تلاش کنید!

این مطلب را هم بخوانید:  هر آنچه که از سایت مپ XML (نقشه سایت) نیاز است بدانید!

در آخر چند پیشنهاد ویژه هم برای شما داریم. شما می توانید کتاب آموزش سئو را به صورت رایگان از سایت دانلود کنید. همچنین یک چک لیست سئو سایت آماده کرده ایم که به بهینه سازی سئو سایت شما کمک می کند. همچنین اگر هدف شما این است که سئو را کامل یاد بگیرید، پیشنهاد ما دوره آموزش سئو سایت است.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید درک بهتری از الگوریتم رقص گوگل به دست آورده باشید تا با رعایت این نکات، مشکلی از بابت این الگوریتم نداشته باشید! حتما نظرات خودتان را در بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایتت نیاز داری رو گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (2 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!