سئو سایت
امنیت وردپرس

افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

google analytics for wordpress

در این مقاله به معرفی افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس می پردازیم که از طریق آن می توانید اطلاعات آماری گوگل آنالیتیکس سایتتان را در داشبورد وردپرس خودتان ببینید. بدون این که نیازی به مراجعه به سایت گوگل آنالیتیکس باشد. در این آموزش با استفاده از افزونه Google Analytics Dashboard for WP، خلاصه ای از آمار گوگل آنالیتیکس را در داخل پنل ادمین وردپرس به نمایش در می آوریم.

همانطور که می دانید، در حال حاضر گوگل ابزار آنالیتیکس خود را برای ایران بسته است. بنابراین ما ایرانی ها باید با استفاده از پراکسی وارد پنل گوگل آنالیتیکس شویم. گاهی نیاز داریم که فقط یک آمار جزئی از کاربران را ببینیم. شما می توانید با استفاده از افزونه Google Analytics Dashboard for WP، بدون مراجعه به گوگل آنالیتیکس و بدون استفاده از ف ی ل ت ر ش ک ن یا پراکسی آمار را در داخل سایت خود داشته باشید.

google-analytics-dashboard-for-wp

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس (برای افزایش بازدید و فروش سایت)

 

شما در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس کار با این ابزار را به طور کامل یاد می گیرید. گوگل آنالیتیکس ابزاری است که با آن آمار دقیق سایتتان را تحلیل می کنید تا نقاط ضعف و قوت سایتتان را پیدا کنید تا بازدید و فروش خود را افزایش دهید.

12 comments

قبل از شروع آموزش یک نکته را باید حتما بگویم. چنانچه هاست سایت شما داخل ایران است، به دلیل محدودیت های گوگل برای آی پی های ایرانی، این افزونه عملکر صحیحی نخواهد داشت. اگر هاست سایت شما خارج از ایران است، بنابراین هیچ مشکلی با این افزونه نخواهید داشت.

این مطلب را بخوانید  آشنایی با بخش Behavior در گوگل آنالیتیکس

آموزش افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

ابتدا افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس را نصب و فعال سازی کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، به منوی Google Analytics در سایت خود و در زیر منوی General وارد شوید.

در اینجا از شما می خواهد که با استفاده از یک API اطلاعات گوگل آنالیتیکس را در سایت خود نمایش دهید. حتما در این مراحل پراکسی یا ف ی ل ت ر ش ک ن شما متصل باشد!

در این صفحه روی Authorize Plugin کلیک کنید. توجه داشته باشید تیک developer mode (requires advanced API knowledge) را نزنید!

google-analytics-dashboard-for-wp-authorize

در اینجا شما روی لینک Get Access Code کلیک کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-get-access-code

در صفحه ای که برایتان باز می شود، از شما اجازه دسترسی می خواهد که باید آن را تایید کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-allow

سپس به شما یک کد Access Code نمایش می دهد که باید آن را کپی کنید و در فیلد Access Code در داخل تنظیمات پلاگین وارد کنید و Save Access Code کد را کلیک کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-access-code

google-analytics-dashboard-for-wp-paste-access-code

در صفحه که به شما نمایش داده می شود، باید سایت خودتان را از لیست سایت هایتان در گوگل آنالیتیکس انتخاب کنید (البته خود افزونه سایت را تشخیص می دهد ولی شما حتما آن را بررسی کنید که درست انتخاب شده باشد)  و روی گزینه Save Changes کلیک کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-select-view

حال اگر به داشبورد یا همان صفحه اصلی پنل مدیریت مراجعه کنید، یک باکس جدید خواهید دید که شامل آمار سایت شما است. می توانید معیار ها و تاریخ های مختلف را از لیست های در اختیار گذاشته شده انتخاب کنید و آمار سایت خود را در پنل وردپرس خود مشاهده کنید.

این مطلب را بخوانید  چگونه از طریق گوگل آنالیتیکس ایمیل مارکتینگ خود را بهبود دهیم؟

google-analytics-dashboard-for-wp-dashboard

همچنین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس، در قسمت نوشته ها نیز آمار نوشته ها را به صورت تفکیک شده به شما نمایش می دهد.

google-analytics-dashboard-for-wp-posts-analytics

چنانچه سوالی در رابطه با این افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس و اتصال آن به سایت خود دارید، حتما از نظرات همین مقاله برای ما ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس (برای افزایش بازدید و فروش سایت)

 

شما در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس کار با این ابزار را به طور کامل یاد می گیرید. گوگل آنالیتیکس ابزاری است که با آن آمار دقیق سایتتان را تحلیل می کنید تا نقاط ضعف و قوت سایتتان را پیدا کنید تا بازدید و فروش خود را افزایش دهید.

12 comments

راستی اگر کار کردن با خود گوگل آنالیتیکس برایتان سخت است و با اصطلاحات، منو ها و تحلیل و بررسی آمار گوگل آنالیتیکس آشنا نیستید، می توانید در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس ما شرکت کنید. ادعا می کنیم که کامل ترین آموزش گوگل آنالیتیکس به زبان فارسی توسط ما تولید شده است. به شما که تا آخر این مقاله را خواندید یک کد تخفیف 20 درصدی نیز تعلق گرفت. شما با استفاده از کد wpseason می توانید 20 درصد تخفیف نیز برای شرکت در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس و یا هر دوره دیگر دریافت کنید!

افزونه Google Analytics Dashboard for WP را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذاریدکانال تلگرامی ما رو از دست ندید!