تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس با Google Analytics Dashboard For WP

google analytics for wordpress

در این مقاله به معرفی افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس می پردازیم که از طریق آن می توانید اطلاعات آماری گوگل آنالیتیکس سایتتان را در داشبورد وردپرس خودتان ببینید. بدون این که نیازی به مراجعه به سایت گوگل آنالیتیکس باشد. در این آموزش با استفاده از افزونه Google Analytics Dashboard for WP، خلاصه ای از آمار گوگل آنالیتیکس را در داخل پنل ادمین وردپرس به نمایش در می آوریم.

همانطور که می دانید، در حال حاضر گوگل ابزار آنالیتیکس خود را برای ایران بسته است. بنابراین ما ایرانی ها باید با استفاده از پراکسی وارد پنل گوگل آنالیتیکس شویم. گاهی نیاز داریم که فقط یک آمار جزئی از کاربران را ببینیم. شما می توانید با استفاده از افزونه Google Analytics Dashboard for WP، بدون مراجعه به گوگل آنالیتیکس و بدون استفاده از ف ی ل ت ر ش ک ن یا پراکسی آمار را در داخل سایت خود داشته باشید.

در این آموزش صرفا یاد می گیریم که چطور اطلاعات گوگل آنالیتیکس را در وردپرس مشاهده کنید. پس از قبل باید سایت خود را به گوگل آنالیتیکس متصل کرده باشید. برای نصب گوگل آنالیتیکس می توانید آموزش رایگانی که در سایت داریم را ببینید. حتی اگر نمی دانید گوگل آنالیتیکس چیست، در یک مقاله جداگانه در مورد این ابزار ارزشمند توضیح داده ایم.

google-analytics-dashboard-for-wp

میخوای ابزار ارزشمند گوگل آنالیتیکس رو کامل و حرفه ای یاد بگیری؟ در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس، تحلیل و بررسی سایت را کامل یاد می گیرید!

قبل از شروع آموزش یک نکته را باید حتما بگویم. چنانچه هاست سایت شما داخل ایران است، به دلیل محدودیت های گوگل برای آی پی های ایرانی، این افزونه عملکر صحیحی نخواهد داشت. اگر هاست سایت شما خارج از ایران است، بنابراین هیچ مشکلی با این افزونه نخواهید داشت.

آموزش افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

ابتدا افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس را نصب و فعال سازی کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، به منوی Google Analytics در سایت خود و در زیر منوی General وارد شوید.

در اینجا از شما می خواهد که با استفاده از یک API اطلاعات گوگل آنالیتیکس را در سایت خود نمایش دهید. حتما در این مراحل پراکسی یا ف ی ل ت ر ش ک ن شما متصل باشد!

در این صفحه روی Authorize Plugin کلیک کنید. توجه داشته باشید تیک developer mode (requires advanced API knowledge) را نزنید!

google-analytics-dashboard-for-wp-authorize

در اینجا شما روی لینک Get Access Code کلیک کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-get-access-code

در صفحه ای که برایتان باز می شود، از شما اجازه دسترسی می خواهد که باید آن را تایید کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-allow

سپس به شما یک کد Access Code نمایش می دهد که باید آن را کپی کنید و در فیلد Access Code در داخل تنظیمات پلاگین وارد کنید و Save Access Code کد را کلیک کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-access-code

google-analytics-dashboard-for-wp-paste-access-code

در صفحه که به شما نمایش داده می شود، باید سایت خودتان را از لیست سایت هایتان در گوگل آنالیتیکس انتخاب کنید (البته خود افزونه سایت را تشخیص می دهد ولی شما حتما آن را بررسی کنید که درست انتخاب شده باشد)  و روی گزینه Save Changes کلیک کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-select-view

حال اگر به داشبورد یا همان صفحه اصلی پنل مدیریت مراجعه کنید، یک باکس جدید خواهید دید که شامل آمار سایت شما است. می توانید معیار ها و تاریخ های مختلف را از لیست های در اختیار گذاشته شده انتخاب کنید و آمار سایت خود را در پنل وردپرس خود مشاهده کنید.

google-analytics-dashboard-for-wp-dashboard

همچنین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس، در قسمت نوشته ها نیز آمار نوشته ها را به صورت تفکیک شده به شما نمایش می دهد.

google-analytics-dashboard-for-wp-posts-analytics

چنانچه سوالی در رابطه با این افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس و اتصال آن به سایت خود دارید، حتما از نظرات همین مقاله برای ما ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

راستی اگر کار کردن با خود گوگل آنالیتیکس برایتان سخت است و با اصطلاحات، منو ها و تحلیل و بررسی آمار گوگل آنالیتیکس آشنا نیستید، می توانید در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس ما شرکت کنید. ادعا می کنیم که کامل ترین آموزش گوگل آنالیتیکس به زبان فارسی توسط ما تولید شده است. به شما که تا آخر این مقاله را خواندید یک کد تخفیف 20 درصدی نیز تعلق گرفت. شما با استفاده از کد wpseason می توانید 20 درصد تخفیف نیز برای شرکت در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس و یا هر دوره دیگر دریافت کنید!

افزونه Google Analytics Dashboard for WP را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
4.3/5 - (6 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!