سئو سایت
امنیت وردپرس

How to create contact form in WordPress with Contact Form 7 plugin
امتیاز 5 از 2 رای

How to create contact form in WordPress with Contact Form 7 plugin

contact form 7 logo

contact form 7 logo

One of the easiest and most flexible plugin to create contact form in WordPress is the Contact Form 7 plugin. This plugin has had more than 5 million active installations. Although the plugin has a few settings, there are plenty of additional plugins available on WordPress where you can make your form more professional.

Once the WordPress Contact Form plugin is installed and enabled, the contact form option is added to your admin panel. By default, it creates a contact form. The image below is a sample form which is made by Contact Form 7 Plugin.

contact form 7 form

As you can see, there are some tools above the plugin environment where you can create more professional forms. For example, you can insert various types of fields such as phone numbers or emails, checkboxes or radio buttons, file uploads, captcha code, etc.

In the original version of Contact Form 7, the messages from the form, is sent only to the email and will not be stored on the site itself. Of course, there are add-on plugnis that complement Contact Form 7 plugin and allow you to save the message on the WordPress site.

Now that we have installed the original version of the plugin, so the user-filled information is only emailed to the admin. So in the second tab, you can edit the email settings. The tags above the plugin can also be filled in by you in the text of the email. The plugin also sets up an email template.

contact form 7 email

It’s natural that when a user fills out the form and clicks on the send button, they must be notified that their message has been successfully sent or there has been a problem on sending information. So you can specify all the messages the user may encounter on completing the form on the message tab. Of course, the default messages are written in this section and most of the time there is no need to edit them. But anyway, if you want to change the text of the messages, check out this section.

contact form 7 messages

After you’ve made your form, we need to display it in a section of the site so that we can direct users to the form page. To do this, we need to use the Contact Form 7 plugin shortcode. To view the shortcode, see the contact form in the admin panel. You see a shortcode in front of your form. Copy it and create a new page, for example, name it Contact Us, then copy the code into the page and publish it. After visiting the page, you will see your created form.

contact form 7 shortcode

To download the WordPress Contact Form 7 plugin, click on the button below.

این مطلب را بخوانید  What is WordPress? Why WordPress?

Download From WordPress.org

How to create contact form in WordPress with Contact Form 7 plugin
امتیاز 5 از 2 رای

آموزش گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس ابزاری ضروری برای هر وب سایت به خصوص فروشگاه های اینترنتی است که از طریق آن آمار و ارقام دقیق سایت و کاربرانتان را به دست می آورید و آن ها را تحلیل می کنید تا با پیدا کردن نقاط ضعف و نقاط قوت، سایتتان را بهبود دهید تا در نهایت بازدید، کاربران و از همه مهم تر فروش خود را افزایش دهید.

دريافت دوره

افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7 + آموزش ویدئویی
امتیاز 5 از 6 رای

افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7 + آموزش ویدئویی

contact form 7 logo

یکی از ساده ترین و در حین حال انعطاف پذیر ترین افزونه فرم تماس وردپرس، افزونه Contact Form 7 است. این افزونه تا کنون بیش از 5 میلیون نصب فعال داشته است. با اینکه این افزونه تنظیمات کمی دارد، اما افزونه های مکمل بسیاری زیادی در سایت وردپرس موجود است که از طریق آن می توانید فرم خود را حرفه ای تر بسازید.

در تاریخ 18آذر 1397، آموزش ویدئویی به این مطلب اضافه شد.

contact form 7 logo

 

پس از این که افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7 را نصب و فعال کردید (آموزش نصب افزونه وردپرس)، گزینه فرم تماس به پنل ادمین شما اضافه می شود. به طور پیشفرض یک فرم تماس برای شما می سازد. تصویر زیر نمونه فرم تماس ساخته شده خود افزونه است.

contact form 7 form

همانطور که می بینید ابزار هایی در بالای محیط افزونه وجود دارد که از طریق آن ها می توانید فرم های حرفه ای تری بسازید. به عنوان مثال درج انواع مختلف فیلد های خاص مثل شماره تلفن یا ایمیل، چک باکس یا دکمه های رادیویی، ارسال فایل، کد کپچا یا همان کد امنیتی و … امکان پذیر است.

در نسخه اصلی خود افزونه Contact Form 7، اطلاعات فرم ارسالی فقط به ایمیل ارسال می شود و در خود سایت ذخیره نمی شود. البته افزونه هایی هستند که مکمل افزونه فرم تماس هستند و امکان ذخیره پیام را نیز به مدیر سایت می دهد.

حال که ما نسخه اصلی افزونه را نصب کرده ایم، بنابراین اطلاعات پر شده توسط کاربر فقط برای ادمین ایمیل می شود. بنابراین در تب دوم امکان ویرایش تنظیمات ایمیل ارسالی است. از تگ های بالای افزونه نیز می توان مقادیری که کاربر پر کرده است را در متن ایمیل قرار دارد. البته باز هم خود افزونه یک قالب ارسال ایمیل تنظیم کرده است.

این مطلب را بخوانید  How to see post views in WordPress with WP-PostViews plugin

contact form 7 email

طبیعی است که وقتی کاربر فرم را پر می کند و گزینه ارسال را می زند، باید با یک پیام ها به کاربر اعلام کنیم که پیام آن ها با موفقیت ارسال شده است و یا مشکلی در ارسال پیام بوجود آمده است. بنابراین شما می توانید تمامی پیام هایی که کاربر هنگام تکمیل فرم ممکن است به آن ها برخورد کند را در تب پیام مشخص کنید. البته در این قسمت پیام های پیشفرض نوشته شده است و بیشتر مواقع نیازی به ویرایش آن ها نیست. ولی به هر حال اگر می خواهید متن پیام ها را تغییر دهید، به این قسمت مراجعه کنید.

contact form 7 email

پس از اینکه فرم خود را ساختید، حال باید در قسمتی از سایت آن را نمایش دهیم تا بتوانیم کاربران را به صفحه فرم هدایت کنیم. برای این کار باید از شورت کد تولید شده افزونه Contact Form 7 استفاده کنیم. برای مشاهده شورت کد به همان منوی فرم تماس در پنل ادمین مراجعه کنید. در مقابل فرم مورد نظر خود یک کد کوتاه می بینید. آن را کپی کنید و یک برگه جدید ایجاد کنید و به عنوان مثال نام آن را تماس با ما قرار دهید و سپس کد را در همان برگه کپی کنید و برگه را منتشر کنید. پس از مراجعه به برگه، فرم ایجاد شده خود را خواهید دید.

contact form 7 shortcode

اگر نیاز به فرم های حرفه ای در وردپرس دارید، شاید این افزونه کمک چندانی به شما نکند و به جای آن افزونه گرویتی فرم را به شما پیشنهاد می کنیم. ما در دوره آموزش فرم سازی حرفه ای در وردپرس ، این افزونه را همراه با امکانات حرفه ای مانند اتصال به درگاه بانک، اتصال به پنل پیامک و … آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم که حتما این دوره را مشاهده کنید.

این مطلب را بخوانید  What is WordPress? Why WordPress?

افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7  را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7 + آموزش ویدئویی
امتیاز 5 از 6 رای

آموزش فرم سازی حرفه ای در وردپرس

در دوره آموزش فرم سازی حرفه ای در وردپرس، شما توانایی این را به دست می آورید که فرم هایی را در سطح پیشرفته بسازید. فرم هایی که امکان ارسال پیامک، اتصال به درگاه های بانکی، ارائه رسید، ارسال پست مهمان و … دارند و در انتهای دوره، تبدیل به استاد فرم سازی حرفه ای در وردپرس خواهید شد!

دريافت دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید