تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

5 تکنیک جدید سئو که نمیدانستید !

امروزه بسیاری از وبمستران برای افزایش ترافیک سایت خود به دنبال تکنیک های جدید سئو هستند که با انجام دادن آن‌ها بتوانند روی بسیاری از کلمات کلیدی در حوزه خودشان، رتبه گیری مناسبی داشته باشند. اما سؤال اصلی آن است که اگر ما به‌درستی این تکنیک‌ها را اجرا کنیم، چه ثمره ایی برای سایت ما خواهد داشت؟

images 1689833076 64b8ce7455aa5

خب رفیق، فرض بر این داشته باش که شما در وهله اول توانستید بهترین سایت را برای خود طراحی کنید، آیا داشتن یک سایت که ورودی و درآمدزایی مناسبی ندارد، به نفع شما است؟ قطعاً که خیر. هدف بسیاری از افراد از ایجاد یک سایت قطعاً که برای برند شدن و درآمدزایی است و تا زمانی که سایت شما هم ورودی مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند درآمد خوبی کسب کند.

سایت شما برای این که ورودی از سمت گوگل کسب کند، باید مجموعه فعالیت‌هایی به نام سئو را روی سایت خود پیاده کنید. سئو سایت، امری زمان بر بوده و با صبر و حوصله رابطه مستقیم دارد(یعنی برای نتیجه گرفتن بهتر است که استمرار و صبر داشته باشید) اما نه تا زمانی که با تکنیک‌هایی از آموزش سئو آشنا شوید.

استفاده از تکنیک های جدید سئو که شما آن‌ها را نمی‌دانید، رشد سایت و رتبه گیری روی بسیاری از کلمات را سرعت می‌بخشد و افزایش ترافیک سایت و درآمدزایی را برای سایت شما به ارمغان می‌آورد. البته که نحوه اجرا کردن این اقدامات هم بسیار مهم است و باید به آن توجه شود، برای اطلاعات بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید از تکنیک های جدید سئو استفاده کنیم؟

لازم به ذکر است که سئو سایت و وابسته به نوع حوزه و سختی آن است. به‌عنوان مثال اگر شما در حوزه‌های خرید و فروش موبایل یا بلیط و… فعالیت کنید، قطعاً که رقبای سرسختی خواهید داشت. حال با این تفاسیر شما باید مدت زمان طولانی را برای سئو سایت در نظر داشته باشید تا آن که رتبه گیری روی کلمات مد نظرتون انجام بشه. اما نه تا زمانی که با تکنیک‌های جدید سئو آشنا شوید.

روش های جدید سئو

به‌عنوان مثال شما می‌خواهید روی یک کلمه کلیدی که رقابت زیادی هم ندارد، رتبه گیری داشته باشید. قطعاً که با انجام فعالیت طبیعی سئو، رتبه گیری روی این کلمه به ارمغان می‌آید ولی برای این که مدت زمان را کاهش دهید و به آن سرعت ببخشید، کافی است که از تکنیک‌های جدید استفاده کنید.

تکنیک های سئو و افزایش فروش سایت

تا به الان با موضوعات متعدد و پایه ایی رو به رو بوده‌اید، در این بخش به‌صورت تخصصی به جدیدترین تکنیک‌های سئو بپردازیم. در هر بخش نکات و پیشنهاداتی ارائه می‌شود که بهتر است شما در فرایند سئو سایت خود به آن‌ها توجه کنید:

 • کیفیت و نظم انتشار محتوا
  خب رفیق اگر بخوام خیلی خلاصه بهت بگم، محتوایی که کیفیت خوبی نداشته باشه، اصلاً از سمت گوگل رتبه گیری مناسبی نخواهد داشت. اما چگونه باید کیفیت محتوای خودمان را بالا ببریم؟

اول از هر چیزی شما باید از قبل کلمات کلیدی یک محتوا را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال اگر شما می‌خواهید برای بخش بلاگ سایت خود تولید محتوا انجام دهید، بهتر است روی موضوعاتی فعالیت کنید که به صفحات لندنیگ شما نزدیک‌تر باشند و لینک سازی داخلی هم به‌راحتی ایجاد شود.

شما صرفاً برای لینک سازی داخلی نباید تولید محتوا انجام دهید، محتوای تولید شده در سایت باید به رفع نیاز کاربر منجر شود. به‌عنوان مثال شما در حوزه فروش صندلی چوبی فعالیت می‌کنید. حال می‌توانید در بخش بلاگ خود بهترین نوع صندلی‌ها را معرفی کنید، محتوای این صفحه باید به گونه ایی باشد که کاربر اطلاعات دقیقی از محصولات را درک کرده و در صورتی که ابهاماتی برای آن ایجاد شد، در بخش دیدگاه آن را برای شما مطرح کند. این نوع ساختار محتوا بهترین حالت کیفیت برای سایت شما است.( محتوای باکیفیت در نهایت به تعامل کاربران با سایت منجر می‌شود.

اما بحث مهم نظم انتشار محتوا درون سایت. شما نمی‌توانید 5 تا مقاله را در یک روز در سایت منتشر کنید و این که 5 روز بعد دوباره همین روند را تکرار کنید. این گونه از انتشار محتوا به ضرر شما تمام خواهد شد. برای درک بهتر شما از این موضوع بهتر است که مثالی را ذکر کنیم. فرض کنید که شما در یک ماه 20 مقاله نیاز دارید، حال شما می‌توانید دو روز یک در میان، انتشار داشته باشید. این نوع از نظم به نفع سایت شما خواهد بود.

 • لینک سازی داخلی در مقالات
  در بخش قبلی به‌صورت کامل، ویژگی یک محتوای مناسب را برای شما شرح دادیم. حال در این بخش به‌صورت تخصصی به لینک سازی داخلی مقالات خواهیم پرداخت.

شما باید در مقالات خود، روی کلمه کلیدی اصلی به صفحات لندینگ، برند اصلی سایت و دیگر مقالات سایت خود لینک سازی انجام دهید. ولی چگونه؟ به‌عنوان مثال شما می‌توانید در مقاله معرفی جدیدترین موبایل‌های 2023 به صفحات لندینگ که برند موبایل هستند، لینک سازی انجام دهید.( البته روی کلمه کلیدی اصلی) پیشنهاد ما به شما آن است که قبل از انتشار محتوا، به دنبال انتشار مقالاتی باشید که بیشترین ارتباط موضوعی را با سایت شما دارند.

تکنیک های جدید seo

 • در هدر و فوتر به صفحات هدف خود لینک بدهید
  هر سایت برای کسب و کار خود، صفحات هدف یا همان صفحات لندنیگ ایجاد کرده‌اند و هدف اصلی آن‌ها نیز، سئو این صفحات و کسب رتبه روی آن‌ها است.

ابتدا بهتر است که به لینک سازی در فوتر بپردازیم. فرض کنید که شما چند صفحه هدف دارید و از طرفی چند مقاله مهم، شما می‌توانید عنوان آن‌ها را در فوتر ایجاد و لینک سازی کنید به صفحه مربوطه خودشان. این موضوع سبب می‌شود که کاربر روی آن‌ها کلیک کرده و از طرفی هم باعث ایندکس شدن آن‌ها خواهد شد.

در هدر سایت، عموماً به صفحاتی لینک داده می‌شود که جزء صفحات اصلی سایت هستند. به‌عنوان مثال بخش خدمات سایت یا فروشگاه و… ایجاد عنوان و لینک سازی به صفحات هدف، سبب می‌شود که کاربر دسترسی سریع‌تری داشته باشد و از طرفی سرعت ایندکس را هم افزایش می‌دهند.

 • استفاده صحیح از بک لینک و رپورتاژ
  خب دوستان رسیدیم به یک بخش مهم دیگه. برای لینک سازی خارجی، باید ابتدا لینک سازی داخلی خودتان را قدرتمند کرده باشید و بعد به سراغ لینک سازی خارجی بروید.

البته که صفحات لندنیگ شما( اگر در حوزه پر رقابت فعالیت دارید) به کمک لینک سازی داخلی تا یک جایی بهبود رتبه خواهد داشت و از آن به بعد باید به سراغ لینک سازی خارجی بروید. بک لینک زدن برای صفحات لندینگ و رپورتاژ رفتن از جمله فعالیت‌های لینک سازی خارجی محسوب می‌شوند.

اما باید به چند نکته مهم توجه کنید. بسیار از افراد از بک لینک‌های کامنت، پروفایلی وبلاگ استفاده می‌کند که صرفاً رایگان هستند.( سایت‌های خارجی) منتهی این نوع از سایت‌های خارجی ارتباط موضوعی با حوزه فعالیت شما ندارند و اگر شما به‌درستی بک لینک ایجاد نکنید، در بازه طولانی مدت، منجر به اسپم شدن خواهند شد. پیشنهاد می‌شود برای بک لینک‌های رایگان، روی برند اصلی سایت خود به صفحه اصلی سایت لینک سازی داشته باشید.

رپوتاژآگهی تأثیر بیشتری نسبت به بک لینک‌های رایگان دارد. شما برای رپورتاژ می‌تواند محتوایی 600 الی 3000 کلمه( وابسته به سایت درج دهنده) تولید کنید و لینک سازی کنید به برند و صفحات هدف خودتان. منتهی پیشنهاد ما به شما آن است که سایت‌هایی که حوزه مرتبط دارند را انتخاب کنید که تأثیر بهتری روی سئو صفحات بگذارد.

روش های جدید SEO

 • استفاده از سوشال سیگنال
  برای سایت خود بهتر است در شبکه‌های اجتماعی حساب باز کنید.

با انتشار هر محتوا در بخش بلاگ خود، می‌توانید بخش‌های مهم آن را در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت پست منتشر کنید.( در پست‌ها هم بهتر است که به صفحه مقاله سایت خود لینک سازی انجام دهید) شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی ورودی دریافت کنید و از طرفی هم سبب بهبود رتبه صفحات سایت شما خواهد شد. دوستان عزیز اگر شما می‌خواهید که رتبه گیری روی کلمات پر رقابت داشته باشید، بهتر است که در ابتدای سئو سایت خود به فکر استفاده کردن از جدیدترین تکنیک‌ها سئو باشید.

سئو سایت باید با صبر همراه باشد و شما می‌توانید با استمرار خود بعد از چند ماه روی کلمه‌های پر رقابت، در نتایج برتر گوگل قرار گیرید. استفاده از نکات و تیریک هایی که در این مقاله ذکر شده، به شما خیلی کمک خواهند کرد که تا در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را کسب کنید.( بهبود رتبه گیری، افزایش ترافیک سایت و درآمدزایی)

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!