تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

کاهش خودکار حجم تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

WP Smush

یکی از مواردی که در سئو سایت شما بسیار مهم است، سنگین نبودن سایت شما از نظر لود است. و همچنین یکی از مواردی که باعث سنگین شدن سایت می شود، بهینه نبودن تصاویر در سایت است. به همین دلیل باید حجم تصاویر شما بهینه شده باشد و تا حد ممکن کاهش یافته باشد. برای این که حجم عکس را کاهش دهیم، یک راه این است که قبل از آپلود تصویر، آن را از طریق نرم افزار هایی مانند فتوشاپ بهینه کنیم. اما وقتی تصاویر زیادی را قرار است در سایت به طور مدام درج کنید، این کار سخت می شود. برای کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس، افزونه ای به نام WP Smush وجود دارد که این کار را به راحتی و اتوماتیک برای شما انجام می دهد  و ما به شما این افزونه را پیشنهاد می کنیم.

این افزونه امکان کاهش حجم عکسی که قبلا در سایت قرار داده اید را نیز دارد و می توانید به صورت کلی، تمام تصاویر سایت را کاهش حجم دهید که این یکی از امکانات خیلی خوب و مفید افزونه WP Smush است.

در دوره آموزش سئو نیز در مورد این موضوع مفصل و عملی صحبت کرده ایم که می توانید این دوره را از سایت همین الان تهیه کنید.

افزونه WP Smush یا نام کامل تر آن یعنی Smush Image Compression and Optimization، تا کنون بیش از 1 میلیون نصب فعال داشته است و امتیاز 5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

شما می توانید این افزونه را در پایین این مقاله، به صورت رایگان دانلود کنید.

WP Smush banner

چرا باید حجم تصاویر سایت را کاهش دهیم؟

یکی از فاکتور های مهم سئو، سرعت لود سایت است. وقتی گوگل متوجه شود سرعت سایت شما پایین است، به سایت شما امتیاز کمتری می دهد. چرا که گوگل نمی خواهد سایتی را به کاربرانش نمایش دهد، که سرعت خوبی ندارد. بنابراین معیار سرعت را یکی از فاکتور های مهم سئو قرار داده است.

سرعت لود سایت به موارد زیادی مربوط می شود که یکی از آن ها، تصاویر سایت است. تصاویر را باید تا آن جا که به کیفیت عکس آسیب نزند، کاهش حجم دهید. افزونه WP Smush، این کار را برای شما انجام می دهد و حجم تصاویر را هنگام آپلود کاهش می دهد اما به کیفیت آن آسیبی نمی زند.

آموزش کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، به شما یک پنجره نمایش می دهد که یک سری تنظیمات اولیه را باید انجام دهید.

در صفحه ای که به شما نمایش می دهد، موارد زیر قرار دارند.

WP Smush setup

Automatically smush my images on upload: با فعال کردن این گزینه، تصاویر هنگام آپلود به طور خودکار فشرده می شوند و حجم آن ها را کاهش می دهد. پس این گزینه را فعال کنید.

Preserve my image EXIF data: داده های EXIF، همان مشخصات تصویر است که همیشه همراه هر عکسی قرار دارد. اطلاعاتی مانند نوع دوربین، تاریخ ایجاد و … که خود این اطلاعات حجمی را اشغال می کنند. بنابراین با غیرفعال کردن این گزینه، این اطلاعات را دیگر نگهداری نمی کند و در نتیجه حجم عکس کاهش پیدا می کند. پس این گزینه را غیرفعال کنید.

Resize my full size images: برخی تصاویر اندازه بزرگی دارند. از طریق این گزینه می توانید تنظیم کنید که اگر اندازه تصویری بیش از اندازه مشخص شده شما در این بخش باشد، آن را از نظر اندازه طول و عرض، کاهش دهد. به عنوان مثال اگر اینجا روی 2048 تنظیم کنید و یک عکس با انداز 4096 آپلود کنید، به طور خودکار اندازه عکس کوچک می شود و روی 2048 تنظیم می شود. فعال یا غیر فعال کردن این بخش بستگی به تصاویر ارسالی شما و کاربرد آن ها در سایت دارد.

این مطلب را هم بخوانید:  تاثیر محتوای تکراری بر سئو چیست؟ راه حل مشکل محتوای تکراری چیست؟

WP Smush resize

بعد از انجام این تنظیمات، روی Get Started کلیک کنید.

وارد منوی WP Smush از زیر منوی رسانه می شویم. در این صفحه یک گزینه به Bulk Smush قرار دارد که اگر روی آن کلیک کنید، تمام تصاویر سایت شما را به صورت انبوه، کاهش حجم می دهد و پس از انجام فرایند کاهش حجم تصاویر، مقدار حجم کاهش یافته را نیز به شما اعلام می کند.

WP Smush bulk smush

در پایین همین صفحه نیز بخش تنظیمات قرار دارد که از اینجا می توانید مشخص کنید که چه نوع از تصاویر آپلودی سایت شما، به صورت خودکار کاهش حجم داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما نخواهید تصاویر شاخص یا بند انگشتی سایت را کاهش حجم دهید. پس می توانید از همین قسمت تیک مربوط به تصاویر شاخص را بردارید تا این نوع تصاویر را کاهش حجم ندهد.

WP Smush settings

امیدواریم از این آموزش نیز بهره کافی برده باشید. اگر سوال یا نظری در رابطه با این آموزش و افزونه دارید، از قسمت نظرات همین مقاله، با ما در میان بگذارید.

افزونه WP Smush را می توانید از لینک زیر به صورت رایگان دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
4.5/5 - (2 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!