کانال تلگرامی ما رو از دست ندید!
سئو سایت
امنیت وردپرس

بهینه سازی خودکار تصاویر برای سئو در وردپرس با افزونه SEO Friendly Images

SEO Friendly Images

برای بهینه سازی تصاویر برای سئو، باید ویژگی های تصویر که alt و title می باشند را حتما پر کنید. از طریق این ویژگی ها، موتور های جستجو متوجه می شوند که این تصاویر مربوط به چه چیزی هستند و در حقیقت معرف آن عکس است، و به این صورت می توانند تصاویر سایت شما را در بخش جستجوی عکس در موتور های جستجو مانند گوگل، نمایش دهند که در نتیجه به سئو سایت شما کمک می کند. حال اگر شما تا کنون به این مسئله توجه نکرده اید و این ویژگی ها را برای تصاویر هنگام آپلود، درج نکرده اید، دو راه دارید.

راه اول این است که به صورت دستی برای تک تک تصاویر آپلود شده از قبل، ویژگی Alt را برای تصاویر درج کنید. و راه دوم، بهینه سازی خودکار تصاویر در سایت است. برای بهینه سازی خودکار تصاویر، برای سئو در وردپرس، می توانید از افزونه SEO Friendly Images استفاده کنید. این افزونه به طور اتوماتیک برای تصاویری که خاصیت Alt را ندارند، آن را از روش های مختلف، که شما تنظیم می کنید، پر می کنند. به عنوان مثال می تواند عنوان آن نوشته را برای ویژگی Alt آن تصویر قرار دهد. به این صورت شما بهینه سازی خودکار تصاویر برای سئو سایتتان را انجام می دهید.

در چک لیست سئو نیز به اهمیت داشتن ویژگی Alt برای تصاویر پرداخته ایم که می توانید این چک لیست را به صورت رایگان از این لینک دانلود کنید.

افزونه SEO Friendly Images تا کنون بیش از 100 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 3 از 5 را توانسته از کاربران ورپرس دریاف کند.

این مطلب را بخوانید  آموزش افزودن کد CSS به قالب وردپرس با افزونه + آموزش ویدئویی

این افزونه را می توانید به صورت رایگان از پایین همین مقاله دانلود کنید.

SEO Friendly Images banner

آموزش افزونه SEO Friendly Images برای بهینه سازی خودکار تصاویر برای سئو در وردپرس

بعد از نصب افزونه و فعال سازی آن، منوی SEO Friendly Images به پنل وردپرس اضافه می شود. در این بخش تنظیمات این افزونه را می توانید مشاهده کنید.

در ابتدای صفحه، راهنمایی را انتخاب روش درج Alt و Title تصاویر به صورت خودکار قرار داده است.

در پایین صفحه نیز فیلد های تنظیمات را مشاهده می کنید.

در فیلد Image Alt attribute، شما باید تگ مورد نظر خود را از قسمت راهنما انتخاب کنید و آن را در این فیلد درج کنید. به عنوان مثال یکی از تگ های قسمت راهنما، تگ %title است. اگر این تگ را در فیلد Image Alt attribute قرار دهید، ویژگی Alt تصاویر در سایت را، همان عنوان نوشته قرار می دهد.

در فیلد Image Title attribute نیز به همین صورت است. شما با قرار دادن تگ مورد نظر خود در این فیلد، ویژگی Title تصاویر را به صورت خودکار مشخص کنید.

همچنین تنظیمات دیگری نیز در این صفحه قرار دارد. به عنوان مثال می توانید تنظیم کنید که حتی اگر تصویری، ویژگی Alt یا Title را خودش داشت، باز هم آن را تگ مشخص شده در این قسمت جایگزین کن.

خود افزونه به طور پیشفرض، نام عکس و عنوان نوشته را برای ویژگی های تصاویر اختصاص داده است.

SEO Friendly Images settings

اگر راهنمای این صفحه را در افزونه متوجه نشدید، در ادامه به توضیحات این راهنما می پردازیم.

%title: با درج این تگ، Alt یا Title عکس با عنوان نوشته ای که عکس در آن قرار دارد، جایگزین می شود.

این مطلب را بخوانید  بازسازی برش های تصاویر سایت با افزونه Force Regenerate Thumbnails

%desc: با درج این تگ، Alt یا Title عکس با خلاصه متن نوشته ای که عکس در آن قرار دارد، جایگزین می شود.

%name: با درج این تگ، Alt یا Title عکس با نام خود عکس جایگزین می شود. نام عکس شامل فرمت عکس نمی شود.

%category: با درج این تگ، Alt یا Title عکس با دسته بندی نوشته ای که عکس در آن قرار دارد، جایگزین می شود.

%tags: با درج این تگ، Alt یا Title عکس با برچسب های نوشته ای که عکس در آن قرار دارد، جایگزین می شود.

البته می توانید شما از این تگ ها به صورت ترکیبی نیز استفاده کنید. یعنی می توانید 2 تگ را با هم برای ویژگی های تصاویر، به کار ببرید.

ممنون از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. اگر سوال یا نظری در رابطه با این مقاله آموزشی دارید، از قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

افزونه SEO Friendly Images را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید