آموزش افزونه ریسپانسیو کردن و ساخت منو در وردپرس + آموزش ویدئویی

احتمالا شما هم مانند من با قالب های مختلفی سر و کار داشته اید که منو های آن ها دارای مشکلاتی زیادی بوده اند و یا ظاهر و عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند. در این مقاله به معرفی یک افزونه‌ی حرفه‌ای برای ریسپانسیو کردن منو در وردپرس می پردازیم تا از این طریق یک منوی حرفه‌ای همبرگری و کشویی و متناسب با نیاز خود بدون کد نویسی طراحی کنید و به عنوان یک جایگزین برای منوی پیشفرض قالب در وردپرس استفاده کنید. البته طبیعتا برای این که دو منو در نسخه موبایل شما نباشد، باید منوی قالب را از طریق کد های CSS به صورت None در آورید تا منوی قالب در سایت نمایش داده نشود و فقط منوی تولید شده توسط افزونه را داشته باشید. در حقیقت این افزونه منوی قالب را تغییری نمی دهد و فقط یک منوی جداگانه می سازد.

Responsive Menu

افزونه Responsive Menu یکی از بهترین افزونه ها برای منوی ریسپانسیو فارسی در وردپرس است که بسیار حرفه‌ای است و امکانات زیادی را برای سفارشی سازی آن در اختیار شما قرار می دهد. البته باید ذکر کنم که برخی از این امکانات در نسخه حرفه‌ای (پولی) افزونه قرار دارد اما باز هم با نسخه رایگان می تواند کار شما را راه بیاندازد. افزونه Responsive Menu (افزونه منو موبایل وردپرس) بیش از 150 گزینه در اختیار شما قرار می دهد تا منوی خود را به صورت دلخواه سفارشی سازی کنید.

رتبه بهتر و ورودی بیشتر از گوگل برای سایتت نیاز داری؟ در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

این آموزش در تاریخ 18 آذر 1397 با درج ویدئوی آموزشی، به روز رسانی شد.

دانلود ویدئو

 

با استفاده از این افزونه شما می توانید برای منوی خود رنگ بک گراند، لوگو یا متن برای بالای منو مشخص کنید. می توانید نوع و اندازه فونت، تراز بندی، مکان منو را مشخص کنید. این افزونه با سایت های چند زبانه سازگار است و همچنین زبان های RTL مانند فارسی را پشتیبانی می کند. در نسخه حرفه ای این افزونه افکت های بیشتری نیز برای منو می‌توان انتخاب کرد.

ریسپانسیو بودن سایت از همه نظر یکی از مهم ترین نکات در سئو است که منو بخشی از آن است تا کاربر به راحتی به تمام قسمت های سایت دسترسی داشته باشد. در ابزار گوگل سرچ کنسول نیز اگر خطای ریسپانسیو در سایت شما پیدا شود، این ابزار به شما اعلام می کند. در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول یا همان سرچ کنسول گوگل، ما این ابزار را به شما آموزش داده ایم که پیشنهاد می کنیم در این دوره شرکت کنید تا خطا های سایت خود را از همه نظر پیدا کنید تا سایت خود را بهبود دهید.

رتبه بهتر و ورودی بیشتر از گوگل برای سایتت نیاز داری؟ در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

افزونه را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام فصل وردپرس باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظر یا سوال داری؟ اینجا بدون جواب نمی ماند!