سئو سایت
امنیت وردپرس

nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox
امتیاز 5 از 1 رای

nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox

Rel Nofollow Checkbox

لینک هایی که در وردپرس می سازید، به طور پیشفرض follow هستند. به عنوان مثال لینک هایی که در نوشته های خود درج می کنید، follow هستند که این مورد گاهی اوقات می تواند تاثیر منفی روی سئو سایت شما بگذارد. بنابراین در این آموزش nofollow کردن لینک ها در وردپرس را یاد می گیرید تا جلوی ضرر رسیدن احتمالی به سایتتان را بگیرید. افزونه ای که می خواهیم با آن کار کنیم، افزونه Rel Nofollow Checkbox است. اما قبل از آن به توضیحی در مورد follow و nofollow می پردازیم تا کسانی که با این ویژگی آشنا نیستند، اطلاعاتی به دست آورند.

فرق لینک follow و nofollow چیست؟

کد HTML هر لینک، یک ویژگی به نام rel دارند که می تواند دو مقدار follow یا nofollow بگیرند. اگر این ویژگی در کد لینک قرار نگیرد، به طور پیشفرض follow خواهد بود. البته از ظاهر لینک این ویژگی مشخص نیست و باید کد آن را دید تا متوجه شد که لینک از چه نوعی است.

اگر لینکی follow باشد، به این معناست که به گوگل می گویید که هنگام بررسی صفحه، به سراغ این لینک نیز برود که این کار در نهایت باعث ارزش بخشیدن به سایت مقصد است. nofollow نیز دقیقا برعکس این تعریف است. شما اگر لینک nofollow در سایت خود درج کنید، گوگل به سراغ این لینک نمی رود و ارزش زیادی برای آن قائل نمی شود.

حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چرا باید بعضی از لینک ها nofollow باشند؟ اگر سایت شما لینک های زیادی و نا مرتبطی به سایت های دیگر بدهد، در حقیقت ارزش سایت خود را کم کرده اید. بنابراین بعضی از لینک های سایت های کم ارزش تر بهتر است nofollow باشد. البته لینک follow دادن به بعضی از سایت های با ارزش و مرتبط، می تواند به سئو سایت شما نیز کمک کند.

این مطلب را بخوانید  چگونه لینک های داخلی تاثیرگذار بر سئو و کاربران بسازیم؟

همچنین اگر می خواهید بدانید که چه کسانی به سایت شما لینک داده اند، می توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید. آموزش این ابزار را در دوره آموزش گوگل وبمستر تولز می توانید مشاهده کنید.

اما در وردپرس شما وقتی لینکی را داخل مطلب درج می کنید، به صورت پیشفرض follow است و گفتیم که بعضی از لینک ها بهتر است nofollow باشد. در این آموزش nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox را یاد می گیرید تا بتوانید تاثیر مثبتی بر سئو سایت خود بگذارید.

این افزونه تا کنون بیش از 10 هزار نصب فعال داشته است و توانسته است امتیاز 5 از 5 ار از کاربران وردپرس دریافت کنید.

افزونه Rel Nofollow Checkbox را می توانید به صورت رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

Rel Nofollow Checkbox banner

آموزش nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox

کار با این افزونه بسیار ساده است. پس از نصب و فعال سازی افزونه، یک چک باکس به تنظیمات درج لینک در نوشته ها اضافه می شود. به عنوان مثال ما یک کلمه “لینک” نوشته ایم و آن را به سایت فصل وردپرس لینک کرده ایم. در تصویر زیر می بینید که یک چک باکس با عنوان Rel=”nofollow” اضافه شده است و ما تیک آن را زده ایم.

Rel Nofollow Checkbox checked

حال اگر از طریق Inspect مرورگر کد های این لینک را ببینیم، خواهیم دید که یک ویژگی Rel به تگ لینک اضافه شده است که مقدار nofollow را دارد. به طور پیشفرض لینک ها در نوشته ها ویژگی Rel را ندارند که نشان دهنده فالو بون آن ها است. بنابراین از این طریق توانستیم که لینک های نوفالو در سایت درج کنیم.

این مطلب را بخوانید  افزودن لایک و دیسلایک به نظرات در وردپرس

Rel Nofollow Checkbox nofollow view

امیدواریم این آموزش نیز برای شما مفید بوده باشد. سوال یا نظرات خودتان را می توانید از طریق بخش نظرات همین مطلب برای ما ارسال کنید.

افزونه Rel Nofollow Checkbox را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
آموزش طراحی سایت فروشگاهی (آموزش ووکامرس)

شما در این دوره آموزش طراحی و راه اندازی کامل فروشگاه اینترنتی را در بستر وردپرس یاد می گیرید. همچنین با آموزش اضافه کردن امکانات جدید، فروشگاه اینترنتی خود را حرفه ای تر خواهید کرد.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید