تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox

Rel Nofollow Checkbox

لینک هایی که در وردپرس می سازید، به طور پیشفرض follow هستند. به عنوان مثال لینک هایی که در نوشته های خود درج می کنید، follow هستند که این مورد گاهی اوقات می تواند تاثیر منفی روی سئو سایت شما بگذارد. بنابراین در این آموزش افزونه nofollow کردن لینک ها در وردپرس را یاد می گیرید تا جلوی ضرر رسیدن احتمالی به سایتتان را بگیرید. افزونه ای که می خواهیم با آن کار کنیم، افزونه Rel Nofollow Checkbox است. اما قبل از آن به توضیحی در مورد follow و nofollow می پردازیم تا کسانی که با این ویژگی آشنا نیستند، اطلاعاتی به دست آورند. البته در دروه آموزش سئو نیز به طور کامل در مورد لینک ها صحبت کرده ایم و آموزش های عملی لازم را داده ایم که می توانید این دوره از الان از سایت تهیه کنید.

فرق لینک follow و nofollow چیست؟

کد HTML هر لینک، یک ویژگی به نام rel دارند که می تواند دو مقدار follow یا nofollow بگیرند. اگر این ویژگی در کد لینک قرار نگیرد، به طور پیشفرض follow خواهد بود. البته از ظاهر لینک این ویژگی مشخص نیست و باید کد آن را دید تا متوجه شد که لینک از چه نوعی است.

اگر لینکی follow باشد، به این معناست که به گوگل می گویید که هنگام بررسی صفحه، به سراغ این لینک نیز برود که این کار در نهایت باعث ارزش بخشیدن به سایت مقصد است. nofollow نیز دقیقا برعکس این تعریف است. شما اگر لینک nofollow در سایت خود درج کنید، گوگل به سراغ این لینک نمی رود و ارزش زیادی برای آن قائل نمی شود.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چرا باید بعضی از لینک ها nofollow باشند؟ اگر سایت شما لینک های زیادی و نا مرتبطی به سایت های دیگر بدهد، در حقیقت ارزش سایت خود را کم کرده اید. بنابراین بعضی از لینک های سایت های کم ارزش تر بهتر است nofollow باشد. البته لینک follow دادن به بعضی از سایت های با ارزش و مرتبط، می تواند به سئو سایت شما نیز کمک کند.

این مطلب را هم بخوانید:  روش هایی برای دیده شدن و افزایش بازدید محتوای سایت شما در سطح اینترنت

همچنین اگر می خواهید بدانید که چه کسانی به سایت شما لینک داده اند، می توانید از ابزار سرچ کنسول استفاده کنید. آموزش این ابزار را در دوره آموزش سرچ کنسول می توانید مشاهده کنید.

مهم ترین ابزار سئو، سرچ کنسول گوگل است! در دوره آموزش گوگل سرچ کنسول، این ابزار مهم را کامل یاد می گیرید!

اما در وردپرس شما وقتی لینکی را داخل مطلب درج می کنید، به صورت پیشفرض follow است و گفتیم که بعضی از لینک ها بهتر است nofollow باشد. در این آموزش nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox را یاد می گیرید تا بتوانید تاثیر مثبتی بر سئو سایت خود بگذارید.

این افزونه تا کنون بیش از 10 هزار نصب فعال داشته است و توانسته است امتیاز 5 از 5 ار از کاربران وردپرس دریافت کنید.

افزونه Rel Nofollow Checkbox را می توانید به صورت رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

Rel Nofollow Checkbox banner

آموزش nofollow کردن لینک ها در وردپرس با افزونه Rel Nofollow Checkbox

کار با این افزونه بسیار ساده است. پس از نصب و فعال سازی افزونه، یک چک باکس به تنظیمات درج لینک در نوشته ها اضافه می شود. به عنوان مثال ما یک کلمه “لینک” نوشته ایم و آن را به سایت فصل وردپرس لینک کرده ایم. در تصویر زیر می بینید که یک چک باکس با عنوان Rel=”nofollow” اضافه شده است و ما تیک آن را زده ایم.

Rel Nofollow Checkbox checked

حال اگر از طریق Inspect مرورگر کد های این لینک را ببینیم، خواهیم دید که یک ویژگی Rel به تگ لینک اضافه شده است که مقدار nofollow را دارد. به طور پیشفرض لینک ها در نوشته ها ویژگی Rel را ندارند که نشان دهنده فالو بون آن ها است. بنابراین از این طریق توانستیم که لینک های نوفالو در سایت درج کنیم.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش پیاده سازی امکان ارسال پست مهمان در وردپرس با افزونه WP User Frontend + آموزش ویدئویی

Rel Nofollow Checkbox nofollow view

امیدواریم این آموزش نیز برای شما مفید بوده باشد. سوال یا نظرات خودتان را می توانید از طریق بخش نظرات همین مطلب برای ما ارسال کنید.

افزونه Rel Nofollow Checkbox را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!