تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

عواملی که بر قیمت سئو تأثیر می گذارند

92 درصد از جستجوگران وب آنلاین فهرستی را در همان صفحه اول نتایج جستجو انتخاب می کنند.احتمالا  شما هم می خواهید در آن صفحه باشید. برای کسب رتبه بالا در نتایج جستجوی آنلاین، باید برای خدمات سئو با کیفیت هزینه پرداخت کنید. قبلاً آن را شنیده اید، اما همچنین از خود پرسیده اید، “اما سئو چقدر هزینه دارد؟”

از آنجایی که بهینه سازی و سئو قسمت ضروری وب سایت کسب و کار شما است، ایده خوبی است که درک درستی از نحوه تعیین قیمت خدمات سئو داشته باشید.

01

1. تعداد صفحات

تعداد صفحات جدید ایجاد شده و بهینه شده مستقیماً بر میزان قیمت سئو تأثیر می گذارد. اطمینان از اینکه هر صفحه در وب سایت شما رتبه بالایی برای یک عبارت کلیدی دارد، به زمان و تخصص نیاز دارد.

ضروری است که حجم داده ها و محتوای هر صفحه به درستی تراز شوند تا الگوریتم های گوگل صفحه شما را به عنوان صفحه ارزشمند علامت گذاری کنند. در عین حال، اطمینان از مفید بودن و جذاب بودن محتوای صفحه شما برای خوانندگان ضروری است.برقراری تعادل بین این دو کار در هر صفحه موجود یا تازه ایجاد شده باعث افزایش قیمت سئو می شود که می‌توانید این تعرفه ها را در صفحات نبض مارکتینگ هم مشاهده کنید.

در نظرسنجی اخیر از 1200 صاحب کسب و کار، 74 درصد گفتند که سابقه و شهرت ارائه دهنده خدمات سئوی خود را بسیار مهم می دانند. یک ارائه دهنده خدمات سئو با شهرت عالی را انتخاب کنید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

2. زمان

این ضرب المثل معروف را حتما تا به حال شنیدید که زمان پول است و در این مورد هم بسیار صدق می کند. مدت زمان صرف شده برای بهینه سازی یا ایجاد صفحات برای عملکرد خوب، مستقیماً بر میزان هزینه سئو تأثیر می گذارد.

البته، همه شرکت‌های سئو در خدمات خود به طور یکسان قیمت گذاری نمی‌کنند. اما در هر صورت زمان همچنان یک عامل است. میزان قیمت سئو بر اساس استراتژی های قیمت گذاری متفاوت است. شما ممکن است انتخاب کنید که برای بهینه سازی صفحات خود یک بار برای یک شرکت خدمات سئو معتبر برای مشاوره ساعتی مشخصی هزینه کنید. این ممکن است در صورت داشتن بودجه کافی کارساز باشد، اما ممکن است رتبه شما را در جایی که می خواهید حفظ نکند.

02

همچنین ممکن است گزینه خدمات سئو کامل تر که  قرارداد ماه به ماه است را انتخاب کنید. توجه کنید که به یک شرکت سئو اعتماد کنید تا به طور مداوم بر روی صفحات شما کار کند، محتوا را بهینه کند، داده ها را هم تراز کند و مطمئن شوید که در حال جلو افتادن دادن از رقبا هستید.

یک ضرب المثل مناسب دیگر می تواند این باشد که هرچقدر پول بدی آش می‌خوری. هرچه زمان بیشتری برای بهینه سازی وب سایت خود صرف کنید و توجه بیشتری به کسب رتبه بالا داشته باشید، بازگشت سرمایه شما بیشتر خواهد بود.

به طور متوسط تجارت های کوچک در ایران بین 3-7 میلیون در ماه برای خدمات سئو هزینه می کنند. با این حال، کسانی که بیش از 6 میلیون در ماه هزینه می کنند، بیشتر از خدمات سئوی خود راضی هستند. ثابت شده که هر چه بیشتر خرج کنید، نتایج سئو بهتری خواهید دید.

شرکت ها حدود 9 درصد از زمان بازاریابی خود را به بهینه سازی موتورهای جستجو اختصاص می دهند و در مقابل، 15 درصد از سرنخ ها را به فروش تبدیل می کنند. میزان هزینه سئو بستگی به مدت زمانی دارد که مایلید برای آن هزینه کنید.

اگر انتظار زیادی از آن ندارید، سرمایه گذاری زیادی روی آن نکنید. با این حال، اگر انتظارات زیادی از آن دارید، آماده باشید تا انتظارات خود را با سرمایه گذاری مطابقت دهید.

30 درصد از کسب و کارهای کوچک شرکت سئو فعلی خود را توصیه می کنند، به این معنی که 70 درصد از ارائه دهنده خدمات سئو به سرویس بعدی می روند. انتخاب یک ارائه دهنده معتبر برای اولین بار ضروری است. با بهینه سازی مناسب در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

3. کسب بک لینک

الگوریتم های گوگل همیشه در حال به روز رسانی هستند. اما به دست آوردن بک لینک ها هنوز هم بسیار مهم است. زیرا این عامل از اصلی ترین عوامل است که موتورهای جستجو برای بررسی نحوه رتبه بندی صفحات از آن استفاده می کنند. هرچه کیفیت بک لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند بالاتر باشد، سایت شما می تواند رتبه بالاتری برای کلمات کلیدی مرتبط داشته باشد.زیرا بک لینک ها به گوگل نشان می دهند که وب سایت شما قابل اعتماد و مرتبط با آن جستجو است و در نتیجه جایگاه بالاتری را در رتبه بندی کسب خواهید کرد.

برای رسیدن به جایگاه برتر در رتبه بندی گوگل، باید تعداد زیادی لینک ارگانیک عالی داشته باشید که به سایت شما اشاره می کنند. اما این امر مستلزم زمان و تلاش است و می تواند قیمت سئو کسب و کار شما را افزایش دهد.

03

راه‌هایی برای نزدیک ‌تر کردن سایت شما به بالا وجود دارد که ممکن است زمان زیادی را نبرد. بنابراین ممکن است هنگام قرار داد خدمات سئو هزینه کمتری داشته باشد. برای کاهش هزینه های سئو و همچنان به دست آوردن لینک، سعی کنید روی موارد زیر تمرکز کنید:

  1. محتوای کاربر پسند داشته باشید که مردم را وادار به خواندن در مورد شما کند. اگر سایت شما دارای محتوای قانع‌ کننده باشد، تقریباً به ‌طور خودکار مطمئن خواهید شد که دیگران به آن لینک می‌دهند.
  2. مورد بررسی و ذکر قرار بگیرید. شما باید خود را به رهبران و تأثیرگذاران در صنعت خود معرفی کنید.بنابراین آنها این فرصت را دارند که شما و سایت شما را بررسی کنند یا از آنها نام ببرند. وبلاگ نویسان معروف یا افراد و شرکت هایی را که دنبال کننده رسانه های اجتماعی هستند، امتحان کنید. با آنها تماس بگیرید و سعی کنید آنها را متقاعد کنید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا اعتبار قابل توجهی به دست آورید. هر بک لینک کمک می کند و اگر به سایت شما ارجاع شود، این یک لینک دیگر است که برای به دست آوردن آن نیازی به تلاش زیاد ندارید و هزینه سئو را پایین تر نگه می دارد.
  3. از دوستان و شرکا بخواهید که به شما لینک دهند. دوستان خود را فراموش نکنید! اگر آنها یک وبلاگ یا سایت رسانه اجتماعی دارند، همیشه می توانید از آنها بخواهید که به کسب و کار شما اشاره کنند و در صفحه خود به شما لینک دهند.

4. وضعیت فنی فعلی سایت شما

04

اگر راه درازی برای رتبه بندی وب سایت خود در پیش دارید، این امر قیمت سئو را برای شما افزایش می دهد. آنچه سال‌ها پیش برای رتبه ‌بندی کار می‌کرد ممکن است امروز کار نکند.زیرا الگوریتم های گوگل همیشه در حال به ‌روزرسانی است. در برخی موارد، اگر سئوی شما سال ها پیش به درستی انجام شده باشد و فقط نیاز به تنظیم دقیق داشته باشد، یا اگر به جای صرف زمان برای بازسازی سایت فعلی خود، از ابتدا با یک وب سایت کاملا جدید شروع کنید، ممکن است هزینه سئو شما کمتر باشد.

5. رتبه بندی فعلی

از هر کجا که از نظر رتبه بندی ارگانیک خود شروع کنید تأثیر مستقیمی بر تعرفه خدمات سئو دارد. زیرا ممکن است حفظ و نگهداری آسان تر از دستیابی به آن باشد. همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که برای دستیابی به رتبه‌ بندی، به کلمات کلیدی طولانی ‌تر یا کلید واژه‌های خاص با رقابت کمتر متوصل شوید.

05

6. جغرافیا

اینکه کسب و کار شما از نظر جغرافیایی کجاست و چه تعداد کسب و کار محلی دیگر با آن رقابت می کند، بر میزان قیمت سئو تأثیر دارد. تعداد شعبه هایی که دارید نیز می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. اگر کسب و کار شما دارای چندین مکان باشد، صفحات بیشتری برای استناد خواهید داشت. یکی برای هر مکان که به معنای کار بیشتر روی بهینه سازی سئوی محلی شماست. به بیان ساده، هرچه مکان های بیشتری داشته باشید، صفحات بیشتری باید روی تبلیغ آن کار کنید، که هزینه بیشتری دارد.

اگر در یک کسب‌ و کار بسیار رقابتی هستید، از نظر رتبه ‌بندی محلی، کار بیشتری ایجاد می‌کند. زیرا برای شکست دادن رقبای خود باید خلاقیت بیشتری به خرج دهید. محتوای شما باید از هر چیزی که رقبای شما ارائه می کنند برتری داشته باشد و سخت تلاش کند تا لینک های بیشتری به صفحه خود بیاورد تا تجارت شما نسبت به رقبا قوی تر شود.

رتبه بندی بالا در گوگل در دنیای مبتنی بر وب امروزی بسیار مهم است. اما این فقط به صورت جادویی اتفاق نمی افتد. اجرای صحیح نیاز به تحقیق و تخصص دارد. میزان هزینه سئو به میزان کاری که باید انجام دهید و اهداف بازاریابی کسب و کار شما بستگی دارد.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (3 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

مهدی در 5 سپتامبر 2022 - 16:06 پاسخ

زمان طول کشیدن پروژه روی قیمت سئو تاثیر مثبت داره یا منفی یعنی ارزون تر میشه یا گرون تر؟

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!