آموزش پیاده سازی افزونه Lazy Load در وردپرس برای افزایش سرعت سایت + آموزش ویدئویی

یکی از راه های افزایش سرعت سایت، بهینه سازی تصاویر سایت است. اما در این مقاله نمی خواهیم در مورد کاهش حجم و اندازه تصاویر صحبت کنیم. در این مقاله در مورد Lazy Load صحبت می کنیم. Lazy Load به این معناست که تصاویر سایت، تا زمانی که کاربر با اسکرول به تصویر نرسیده، آن را لود نکنیم. به طور پیشفرض شما وقتی یک صفحه از سایت را باز می کنید، صفحه در حال لودینگ خواهد بود تا تمام اجزای صفحه از جمله تصاویر کامل لود شوند. اما با پیاده سازی Lazy Load دیگر تصاویر همان ابتدا لود نخواهند شد و فقط زمانی که کاربر بخواهد آن را ببینید، لود می کند. به این صورت کاربر سریع تر صفحه را مشاهده می کند و حس می کند که سرعت لود صفحه بالاست.

همانطور که می دانید، یکی از پارامتر های مهم سئو، بهینه سازی سرعت سایت است و یک بخش بهینه سازی سرعت سایت، تصاویر هستند. حال در این آموزش می خواهیم نحوه پیاده سازی Lazy Load (لیزی لود) را با افزونه Lazy Load در وردپرس بگوییم. این افزونه بیش از 80 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 4 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است. البته این افزونه هیچ گونه تنظیمات خاصی ندارد و پس از نصب و فعال سازی افزونه، عملکرد خود را آغاز می کند.

رتبه بهتر و ورودی بیشتر از گوگل برای سایتت نیاز داری؟ در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

این افزونه را می توانید به صورت رایگان، از پایین همین مطلب دانلود کنید.

آموزش تصویری پیاده سازی Lazy Load در وردپرس با افزونه Lazy Load 

دانلود ویدئو

همانطور که دیدید، به راحتی و فقط با فعال سازی افزونه Lazy Load، توانستیم این ویژگی را برای افزایش سرعت سایت خود پیاده کنیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. حتما از قسمت نظرات همین مطلب نظرات و سوالاتتون رو مطرح کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
رتبه بهتر و ورودی بیشتر از گوگل برای سایتت نیاز داری؟ در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام فصل وردپرس باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظر یا سوال داری؟ اینجا بدون جواب نمی ماند!