تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

30 نکته به شدت مفید و حیاتی برای بهبود صفحه اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام

امروزه همه کسب و کار های اینترنتی و بخش زیادی از کسب و کار های سنتی، دارای یک صفحه اینستاگرام هستند و سعی می کنند در اینترنت فعالیت کنند تا از این غافله عقب نمانند! اما اگر در این شبکه اجتماعی دوست داشتنی اصول آن را رعایت کنید، می توانید فیدبک بهتری دریافت کنید و موفق تر ظاهر شوید. در 17 بهمن 1398، 18امین دورهمی در مسیر بازاریابی دیجیتال برگزار شد و در یک بخش آن، خانم الهه محمودی در مورد اینستاگرام صحبت کرد. در این مقاله می خواهم به 30 نکته برای این که پیج اینستاگرام بهتری داشته باشیم، به نقل از خانم محمودی، و البته کمی اضافه کردن تجربیات خودم بپردازم.

برای خوانایی بهتر و سریع تر، آن ها را در قالب نکات کوتاه بیان کرده ام. سعی میکنم به مرور این نکات را کامل تر کنم و مثال هایی برای آن بزنم. فعلا با این 30 نکته مهم فعالیت در اینستاگرام، همراه فصل وردپرس باشید.

 1. نام پیج را باید طوری انتخاب کنید که کاربر با سرچ کردن نام شما به فارسی یا انگلیسی، صفحه ما را به راحتی پیدا کند.
 2. درج کلید واژه موضوع صفحه در کنار نام، کمک خوبی به دیده شدن می تواند کند. مثلا اگر شرکت طراحی سایت باشید، درج عبارت “طراحی سایت” در کنار نام برند مفید است.
 3. تصویر پروفایل باید نشان گر هویت کسب و کار باشد. از رنگ بندی گرفته تا لوگو.
 4. کاربرد هشتگ در بیو، برای هشتگ های اختصاصی برند یا کمپین های برند است تا کاربر با مشاهده هشتگ های اختصاصی، به بخشی از مطالب صفحه، مستقیما دسترسی داشته باشد. درج هشتگ های عمومی در بیو، کمکی به دیده شدن بیشتر صفحه نمی کند.
 5. از هشتگ های عمومی و زائد در بیو استفاده نکنید و سعی کنید متن بیو جذاب تر و کاربردی تری به جای آن بنویسید.
 6. از هشتگ های زیاد در بیو استفاده نشود تا خوانایی بهتری داشته باشد.
 7. در توضیحات بیو خیلی مختصر و مفید توضیح دهید که کار شما چیست و در این صفحه چه اتفاقاتی قرار است بیوفتد.
 8. محتوا و پست هایی که با ارزش تر هستند و می خواهید بیشتر دیده شوند را در استوری هایلایت کنید. به این صورت پست های قدیمی صفحه نیز شانس دید شدن خواهند داشت.
 9. برای هایلایت ها کاور مناسب داشته باشید.
 10. اگر واقعا محتوایی ارزشی برای کاربر ندارد یا تاریخ انقضا دارد، هایلایت نشود.
 11. سعی شود کاور پست های صفحه، بر اساس موضوع محتوا آن پست، حال و هوای یکسانی داشته باشد. مثلا اگر هفته ای 2 پست آموزشی داریم، تمام پست های آموزشی پیج، کاوری با حال و هوای یکسان داشته باشد تا کاربر با یک نگاه و طبق عادت، متوجه نوع محتوا شود.
 12. برای تبریک یا تسلیت مناسبت ها، سعی کنید ارتباطی به موضوع کسب و کار دهید. اگر آن اتفاق برای کاربران شما زیاد مهم نیست و ارتباطی ندارد، پس بهتر است گفته نشود. اما در صورت مرتبط بودن، سعی کنید آن را به کسب و کار خود نیز ربط دهید. سعی کنید متفاوت تر از سایر صفحات باشید تا بهتر دیده شوید.
 13. محتوای تصاویر پست ها اگر متن است، خوانا و مشخص باشد.
 14. لحن برند ثابتی در صفحه داشته باشید. اگر لحن برند شما خودمانی است، در تمام پست ها خودمانی باشد. یا اگر لحن رسمی است، همیشه رسمی باشد.
 15. در پست های صفحه Call to Action داشته باشید. این اقدام به عمل می تواند نظر گذاشتن، ارجاع به سایت و … باشد.
 16. از هشتگ های غیرمرتبط استفاده نشود.
 17. تنوع هشتگ ها رعایت شود. از هشتگ های ثابت و تکراری در تمام پست ها استفاده نشود و حتما مرتبط با موضوع پست باشد.
 18. استفاده از ایموجی در کپشن ها جذاب و خلاقانه است.
 19. متن کپشن مرتب باشد. از فاصله بین خطوط استفاده شود. جملات کوتاه استفاده شود.
 20. با مخاطبان تعامل داشته باشید. ناسلامتی اینستاگرام شبکه اجتماعی است و باید اجتماعی باشید!
 21. به نظرات کاربر همیشه پاسخ دهید و کامنتی را بدون پاسخ نگذارید.
 22. در جواب دادن به کامنت ها، وقت بگذارید و صرفا با یک ایموجی یا یک تشکر ساده جواب را نبندید! در یک جمله دوستانه جواب دهید. حتی می توانید در همان پاسخ کامنت، Call to Action دیگری برای آن شخص به صورت اختصاصی داشته باشید. هر چه تعامل بیشتر با کاربر داشته باشید، کاربران وفادار تری خواهید داشت.
 23. جدول زمانی برای تولید و درج محتوا داشته باشید. در اینستاگرام خوب است که هر روز پست داشته باشید.
 24. تا می توانید جلوی چشم مخاطبان باشید. این کار با پست گذاشتن روزانه و یا بهتر از آن، استفاده از استوری امکان پذیر است.
 25. استوری ها بهتر دیده می شوند و تعامل بیشتری با کاربران ایجاد می کند. ارتباط گرفتن با کاربر در استوری ساده تر است.
 26. در استوری از امکاناتی که دارد استفاده کنید. امکاناتی مانند ایموجی پرسش و پاسخ، کوئیز و … .
 27. سعی کنید دایرکت های خود را سریع جواب دهید و سوالات کاربران به درستی جواب دهید. هر چی جواب سفارشی تر شده اید بدهید، کاربر بیشتر وفادار خواهد شد.
 28. از گذاشتن مطالب غیرمرتبط در صفحات اجتماعی خودداری کنید.
 29. در صفحه خود صرفا تصویر استفاده نکنید. در اینستاگرام ویدئو بسیار خواهان دارد و بهتر دیده می شود و تعامل بهتری ایجاد می کند.
 30. در فعالیت در شبکه های اجتماعی، همیشه نوع شبکه اجتماعی را مد نظر داشته باشید و طبق حال و هوای آن سوشال فعالیت کنید. مثلا نوع محتوایی که در اینستاگرام قرار می گیرد، با نوع محتوای لینکدین و توییتر متفاوت است. از یک محتوا برای همه شبکه های اجتماعی بهتر است استفاده نشود.
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (2 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!