سفارشی ساز فیلد های فرم سفارش در ووکامرس
امتیاز 4 از 2 رای

سفارشی ساز فیلد های فرم سفارش در ووکامرس

Flexible Checkout Fields

برای سفارشی ساز فیلد های فرم سفارش در ووکامرس افزونه های زیادی وجود دارند.یکی از این افزونه ها، افزونه Flexible Checkout Fields است. این افزونه به شما امکان ویرایش فیلد های فرم صورت حساب را در ووکامرس می دهد. شما می توانید از طریق این افزونه، فیلد های اضافی سفارش را حذف یا حتی فیلد های جدید اضافه کنید.

هنگام سفارش یک محصول در ووکامرس، مشتری باید تعدادی فیلد پر کند. این فیلد ها شامل یک سری اطلاعات اساسی مانند نام، آدرس، تلفن و … است که باید از کاربر گرفته شود. اما در کنار این فیلد های مهم، ممکن است فیلد های دیگری باشند که به کار فروشگاه اینترنتی شما نیاید. به عنوان مثال فیلد “شرکت” معمولا یک فیلد اضافی است. یا اگر فقط در داخل ایران محصول خود را به فروش می رسانید، فیلد کشور یک فیلد اضافی است. به همین دلیل ما باید توانایی سفارشی سازی فیلم های فرم سفارش را داشته باشیم.

همچنین اگر فروشگاه شما فقط محصولات دانلودی دارد، بنابراین فیلد های کد پستی، شهر و … نباید به کاربر نمایش داده شود. شما می توانید از طریق همین افزونه، این فیلد ها را کم و زیاد کنید و فرم سفارش دلخواه خودتان را ایجاد کنید.

این افزونه محصول WPDESK است و نسخه پولی هم دارد اما کار ما با همان نسخه رایگان انجام می شود. افزونه Flexible Checkout Fields تا کنون بیش از 7 هزار نصب فعال داشته است و توانسته امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کند.

این افزونه را می توانید به صورت رایگان در پایین این مقاله دانلود کنید.

Flexible Checkout Fields banner

امکانات افزونه Flexible Checkout Fields

 • ویرایش و سفارشی سازی فیلد های فاکتور و سفارش
 • افزودن فیلد های جدید به فیلد های فاکتور و سفارش
 • پشتیبانی از انواع مختلف فیلد ها برای افزودن به فرم سفارش
 • حذف فیلد های اضافی فرم سفارش
 • مرتب سازی ترتیب فیلد ها از طریق درگ کردن
 • و …

آموزش سفارشی ساز فیلد های فرم سفارش در ووکامرس با افزونه Flexible Checkout Fields

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، در منوی ووکامرس در پنل وردپرس، گزینه Checkout Fields اضافه می شود. با ورود به این بخش، شما وارد تنظیمات افزونه خواهید شد.

Flexible Checkout Fields menu

در این صفحه شما تب های تنظیمات افزونه را می بینید. کار اصلی ما در تب های Billing و Shipping است.

Flexible Checkout Fields tabs

در تب Billing می توانید فیلد های فرم صورت حساب را ویرایش کنید. همانطور که در این صفحه می بینید، تمام فیلد های موجود در فرم صورت حساب در این جا به شما نمایش داده می شود که هر فیلد تنظیماتی دارد که شما می توانید آن ها را تغییر دهید.

به عنوان مثال ما می خواهید فیلد “شرکت” را از فرم صورت حساب حذف کنیم. کافیست به تنظیمات این فیلد رفته و تیک  Enable Field را بردارید و Save Changes را بزنید. به همین سادگی شما فیلد شرکت را در فرم صورت حساب حذف کردید.

همچنین تیک  Required Field هم قرار دارد برای اینکه فیلد را به صورت اختیاری یا الزامی کنید. اگر این تیک را برای آن فیلد بزنید، فیلد الزامی خواهد بود و کاربر حتما باید این فیلد را پر کند.

Flexible Checkout Fields field settings

اگر سایت شما فقط محصولات دانلودی دارد و نیازی به ارسال فیزیکی ندارید، می توانید فیلد های آدرس، کدپستی و … را حذف کنید تا دیگر این فیلد های غیرضروری را به کاربر نمایش ندهد و کاربر برای پر کردن فرم سفارش، اذیت نشود.

همچنین در تب Shipping نیز مانند تب Billing تنظیمات هر فیلد را می بینید و دقیقا مانند بخش قبلی می توانید آن ها را سفارشی سازی کنید.

در تب Order نیز، همان یادداشت خرید که به کاربر نمایش داده می شود را می توانید ویرایش کنید و سفارشی سازی کنید.

Flexible Checkout Fields order note

در تنظیمات هر فیلد، تب Advanced نیز قرار دارد که از طریق آن می توانید نمایش فیلد را بر اساس شرط هایی به کاربر نمایش دهید. البته این بخش در نسخه پولی افزونه قرار دارد و برای استفاده از این امکان باید نسخه پولی آن را تهیه کنید. به عنوان مثال می توانید تنظیم کنید که اگر محصول در دسته بندی خاصی قرار داشت، فیلد را نمایش بده یا مخفی کن. این امکان زمانی به کار شما می آید که وقتی در سایت دو نوع محصول دانلودی و فیزیکی دارید، هر وقت محصول فیزیکی بود، فیلد های آدرس را به کاربر نمایش می دهد و هر وقت محصول دانلودی بود، فیلد های آدرس را مخفی می کند.

همچنین شما می توانید فیلد های اختصاصی خود را نیز به فرم ها اضافه کنید. برای این کار کافیست از بخش Add New Field استفاده کنید. در اینجا از طریق قسمت Field Type نوع فیلد را انتخاب می کنید و در بخش Label نیز عنوان آن را تایپ می کنید و سپس گزینه Add Field را می زنید. به همین صورت می توانید فیلد های اضافی به فرم صورت حساب یا حمل و نقل اضافه کنید.

Flexible Checkout Fields add new field

انواع فیلد هایی که می توانید به فرم فاکتور ووکامرس اضافه کنید:

 • Single Line Text
 • Paragraph Text
 • Checkbox
 • Radio button
 • Select
 • Date
 • Time
 • Color Picker
 • Headline
 • HTML
 • File Upload

ممنون از شما که تا پایان این آموزش همراه ما بودید. اگر سوالی درباره این افزونه دارید، از نظرات همین مقاله برای ما ارسال کنید.

افزونه Flexible Checkout Fields را می توانید از لینک زیر به صورت رایگان دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
سفارشی ساز فیلد های فرم سفارش در ووکامرس
امتیاز 4 از 2 رای

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید