سئو سایت
امنیت وردپرس

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با افزونه Contextual Related Posts
امتیاز 5 از 1 رای

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با افزونه Contextual Related Posts

Contextual Related Posts

شما به عنوان مدیر سایت باید تمام تلاش خود را بکنید تا کاربر مدت زمان بیشتری در سایت شما صرف کند و از صفحات مختلف دیگر سایت شما نیز بازدید کند. این کار باعث تاثیر مستقیم بر سئو سایت شما دارد. چرا که اگر گوگل متوجه شود که کاربر از سایت شما خوشش آمده است، بنابراین به سایت شما اهمیت بیشتری خواهد داد. یکی از روش های نگه داشتن کاربر در سایت، نمایش مطالب مرتبط در پست های سایت است. نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با افزونه Contextual Related Posts امکان پذیر است. البته افزونه های دیگری نیز در این زمینه وجود دارند.

البته اگر قالب شما امکان نمایش مطالب مرتبط در سایت را دارد، نیازی به این پلاگین ندارید و از همان امکان قالب استفاده کنید تا استایل ظاهر بخش مطالب مرتبط نیز با قالب شما هم خوانی داشته باشد.

در چک لیست سئو که به صورت رایگان در سایت ما منتشر شده است، به این مورد اشاره شده است که باید کاربر را مجبور کنید که مدت بیشتری در سایت بماند. شما می توانید این چک لیست مفید سئو را از طریق این لینک به صورت رایگان دانلود کنید.

افزونه Contextual Related Posts تا کنون بیش از 60 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است.

این افزونه را به صورت رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

Contextual Related Posts banner

آموزش نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با افزونه Contextual Related Posts

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، منو Related Posts به زیر منو تنظیمات اضافه می شود.

این مطلب را بخوانید  126 فاکتور مهم گوگل برای سئو: قسمت اول

Contextual Related Posts menu

در صفحه تنظیمات افزونه قسمت های زیادی را مشاهده می کنید که ما در اینجا قسمت های مهم این افزونه را به شما آموزش می دهیم.

در قسمت Automatically Add Related Posts to می توانید مشخص کنید که مطالب مرتبط در کدام بخش های سایت نمایش داده شود. به عنوان پیشفرض تیک های Posts و Pages زده شده است تا مطالب مرتبط را در این پست تایپ ها نمایش دهد.

Contextual Related Posts post types

در بخش Number of Related Posts to Display تعداد پست های نمایشی در قسمت مطالب مرتبط را می توانید مشخص کنید. به طور پیشفرض روی عدد 6 تنظیم شده است.

Contextual Related Posts numbers

در بخش Post Types to Include Results می توانید مشخص کنید که چه نوع مطالبی را در بخش مطالب مرتبط نمایش دهد. به طور پیشفرض تیک های Posts و Attachment زده شده است. البته توصیه می کنیم تیک Attachment را بردارید و فقط تیک Posts زده شده باشد.

Contextual Related Posts post type result

همچنین می توانید متون نمایشی در بخش مطالب مرتبط را نیز تغییر دهید و متنی را قرار دهید که خودتان میخواهید. این کار از بخش Title of Related Posts امکان پذیر است. به عنوان مثال عنوان بخش مطالب مرتبط به طور پیشفرض انگلیسی است. پس ما باید این متن را فارسی کنیم. در تصویر زیر ما متن پیشفرض را به “مطالب مرتبط” تغییر دادیم. تعدادی دیگر از این متن ها را در این بخش می توانید مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را تغییر دهید و فارسی کنید.

Contextual Related Posts titles

این افزونه امکان این که خلاصه ای از مطلب را نیز در کنار مطالب نمایش دهد را دارد. برای این کار تیک گزینه Show Post Excerpt in List را بزنید و تعداد کلمات نمایشی برای خلاصه مطلب را مشخص کنید.

این مطلب را بخوانید  فارسی سازی افزونه ها و قالب های وردپرس با افزونه Loco Translate

Contextual Related Posts excerpt

اگر از تصویر شاخص نیز برای مطالب خود استفاده می کنید، بخش برای تنظیمات نحوه نمایش این تصاویر وجود دارد که می توانید طبق نیاز خود، نحوه نمایش تصاویر شاخص در مطالب مرتبط را مشخص کنید.

Contextual Related Posts thumbnail

تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که کمتر اهمیت داشتند ولی شما می توانید آن ها را نیز بررسی کنید و طبق نیاز خود سفارشی سازی کنید.

پس از انجام تنظیمات، گزینه Save Options را بزنید و سپس به یکی از مطالب سایت خود مراجعه کنید تا نتیجه کار را ببینید.

Contextual Related Posts result

امیدواریم این آموزش نیز به شما کمک کرده باشد. اگر سوال یا نظری در رابطه با این آموزش دارید، از قسمت نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

افزونه Contextual Related Posts را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
آموزش افزایش امنیت وردپرس

در دوره آموزش افزایش امنیت وردپرس شما نکات مهم و حیاتی امنیتی در وردپرس را یاد می گیرید تا امنیت سایت خود را چندین سطح افزایش دهید تا در نهایت جلوی هکر ها دیوار های محکم قرار دهید تا دست آن ها به سایت شما نرسد.

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید