تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

نمایش مطالب دسته خاص در ابزارک وردپرس با افزونه Category Posts Widget

Category Posts Widget

یکی از راه های نمایش مطالب دسته خاص در ابزارک های وردپرس، استفاده از افزونه Category Posts Widget است. حتما در سایت های مختلف دیده اید که در سایدبار خود، مطالب دسته های خاصی را برای کاربر قرار داده اند تا کاربر از مطالب دیگر سایت سریع تر آگاه شود تا به آن صفحات نیز مراجعه کند. این روش یکی از راه های کاهش نرخ پرش یا همان Bounce Rate است. شما باید از طریق راه های مختلف، کاربر را وادار به مشاهده دیگر صفحات سایت شما شود. نمایش مطالب در سایدبار یا حتی فوتر، یکی از این راه ها است.

از طریق افزونه Category Posts Widget شما می توانید مطالب دسته بندی های مختلف را بر اساس معیار های مختلف در ابزارک قرار دهید. به عنوان مثال می خواهید 5 مطلب اخیر یک دسته بندی از سایتتان را سایدبار یا فوتر قرار دهید. اما امکانات این افزونه فقط به اینجا ختم نمی شود. شما کنترل کاملی روی نحوه نمایش این مطالب دارید. کنترل نحوه چینش مطالب، نمایش عکس، توضیحات، درج لینک پایین ابزارک، کنترل تعداد مطالب نمایشی، انتخاب دسته بندی های مستثنی و … در دستان شما است.

این افزونه تا کنون بیش از 90 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است.

این افزونه را می توانید به طور رایگان از پایین همین مقاله دانلود کنید.

Category Posts Widget banner

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

آموزش نمایش مطالب دسته خاص در ابزارک وردپرس با افزونه Category Posts Widget

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، اگر به قسمت ابزارک های وردپرس مراجعه کنید، خواهید دید که یک ابزارک جدید با نام Category Posts اضافه شده است. نمایش مطالب دسته خاص در ابزارک، از طریق این وبجت امکان پذیر است.

Category Posts Widget widget

همانطور که در تصویر زیر می بینید، شما کنترل زیادی رو اجزای مختلف نمایش مطالب در ابزارک دارید. ابزارک به قسمت های مختلف تقسیم شده است تا راحت تر تنظیماتی که می خواهید را پیدا کنید و آن ها را ویرایش کنید. برای نمایش مطالب دسته بندی های خاص در ابزارک ، فقط کافیست تنظیمات این بخش ها را انجام دهید.

Category Posts Widget widget options

از بخش Title شما عنوان بالای ابزارک را مشخص می کنید. این امکان را شما دارید که این عنوان را به لینک تبدیل کنید. برای این کار کافیست قسمت لینک را هم پر کنید و لینکی قرار دهید.

Category Posts Widget title

در بخش Filter شما مشخص می کنید که چه مطالبی را به چه صورتی نمایش دهد. می توانید مشخص کنید که چه دسته بندی از سایت را نمایش بده (یا حتی مشخص کنید که چه دسته بندی را نمایش نده)، چه تعداد پست را نمایش بده، نحوه چینش مطالب به چه صورت باشد و … .

Category Posts Widget filter

در قسمت Post Details آیتم هایی که قرار است نمایش داده شود را مشخص می کنید. شما می توانید از طریق متغیر هایی که در اختیارتان قرار می دهد، مشخص کنید که عنوان، عکس، توضیحات و … را نمایش دهد یا خیر. از طریق لیست Select premade Template می توانید نمونه چینش های پست ها را انتخاب کنید.

Category Posts Widget post details

در بخش بعدی یعنی General نیز می توانید تنظیمات دیگر ابزار را مانند استایل دهی پست ها را تنظیم کنید.

Category Posts Widget general

و در بخش بعدی یعنی Footer، می توانید یک لینک در پایین ابزارک درج کنید. به عنوان مثال وقتی چند مطلب اخیر را در سایدبار نمایش دادید، لینک به دسته بندی آن مطلب دهید تا به کل مطالب آن دسته بندی نیز به راحتی دسترسی داشته باشند.

Category Posts Widget footer

می توانید چندین ابزارک Category Posts را در سایدبار یا فوتر و یا هر جایی از قالب سایتتان که از ابزارک پشتیبانی می کند قرار دهید و مطالب اخیر دسته بندی های مختلف سایتتان را به کاربران نمایش دهید.

امیدواریم این آموزش نیز به شما کمک کرده باشد. اگر سوالی در رابطه با این آموزش دارید، از قسمت نظرات همین مطلب برای ما ارسال کنید.

افزونه Category Posts Widget را می توانید از لینک زیر به صورت رایگان دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (3 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

yesterday در 29 نوامبر 2020 - 23:51 پاسخ

با سلام
بنده قصد دارم، نحوه نمایش مطالب داخل دسته خاص را که به صورت پیش فرض بر اساس تاریخ انتشار است را به مرتب سازی بر اساس حروف الفبای فارسی قرار دادم.
از چه کدی در چه فایلی از قالب باید استفاده شود؟
با تشکر

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!