تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

بهترین طراحی سایت های دنیا در سال 2023

بهترین طراحی سایت های دنیا در سال 2023

اگر به دنیای وب علاقمند باشید، احتمالا برایتان جالب است که بدانید بهترین طراحی سایت های دنیا به چه شکلی هستند. اینکه این سایت‌ها چه ویژگی‌هایی دارند، در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنند، خدمات خود را به چه شکلی ارائه می‌کنند و از چه تجهیزات و ابزارهایی برای تعامل با کاربران استفاده می‌کنند از نمونه سوالاتی هستند که احتمالا در ذهن شما هم ایجاد می‌شوند. ما قصد داریم در این مطلب لیستی از بهترین طراحی سایت‌های دنیا به شما ارائه کرده و با نحوه فعالیت آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

بهترین طراحی سایت های دنیا در سال 2023

امروزه افرادی که وقت کافی برای طراحی سایت و سئو سایتشان ندارند، برای اینکه دانش کافی را نیز بدست آورند از مشاور سئو استفاده میکنند. به طور کلی در یک مشاوره سئو، شما یک مایندست (چشم اندار) و از پلن اجرایی سئو سایتتان بدست خواهید آورد. مانند پزشکی که نسخه میپیپد، مشاور سئو نیز نسخه سایت شما را برای شما در خواهد آورد. از مزایای اصلی مشاوره سئو میتوان به این اشاره کرد که شما برای اجرای کار تا چند ماه خیالتان راحت است. میدانید که مسیر درست به پیش میبرید. چرا که بعضی از رفتارها داخل سئو اگر اشتباه انجام شود، تا چند ماه پروژه را به تعویق می‌اندازد. لذا انتخاب سئو کار و مشاور سئو نیاز به کمی دقت و دانش اولیه دارد؛ چرا که اگر رقبا و مشاوران سئو آنها در تمام حوزه ها تخصص و فعالیت نداشتند موفق نمیشدند. برای طراحی سایت هم باید این طور باشید و ابتدا از بهترین‌ها الهام بگیرید.

بهترین سایت های دنیا

بهترین طراحی سایت های دنیا

در مقوله طراحی سایت، می‌توان لیستی بلند و بالا از انواعی از سایت‌های مختلف ارائه کرد که هر یک با هدفی خاص طراحی و راه اندازی شده‌اند. اما تنها برخی از سایت‌ها هستند که به عنوان برترین و مطرح‌ترین سایت‌های دنیا شناخته می‌شوند. این سایت‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند نسبت به دیگر نمونه‌ها متمایز شده و از همین رو در لیست بهترین طراحی سایت‌های دنیا قرار می‌گیرند. اما بیایید بیشتر از این وقت را تلف نکنیم و با این سایت‌ها آشنا شویم.

به نقل از سرپ لنسر یک طراح سایت روی ظاهر، چیدمان و در برخی موارد روی محتوای یک وبسایت کار میکند. برای مثال، ظاهر به رنگ ها، فونت و تصاویر استفاده شده مربوط میشود. چیدمان به نحوه سازماندهی و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد. یک طراحی وبسایت مناسب، سایتی است که برای استفاده راحت با توجه به زیبایی شناسی گرافیکی طراحی شده باشد و همچنین مناسب گروه کاربری و برند مورد نظر باشد. بسیاری از صفحات سایت باید با تاکید بر سادگی طراحی شده باشند تا هیچ اطلاعات و عملکردهای اضافی که ممکن است کاربران را منحرف یا سردرگم کند وجود نداشته باشد.

سایت IMDB

جایگاه یکی از بهترین طراحی سایت‌های دنیا متعلق است به سایت IMDB زمانی که وارد این سایت می‌شوید می‌توانید به راحتی به دلیل این برتری پی ببرید. این وبسایت یک تجربه کاربری بسیار لذت بخش را به شما هدیه می‌دهد. در واقع سایت IMDB از تمامی جهات، نکات طراحی سایت را رعایت کرده و با خلاقیت و ابتکار عمل سعی در جذب بیشتر کاربران دارد که در این زمینه نیز به موفقیت رسیده است.

نکته کلیدی در موفقیت این سایت، استفاده از المان‌ها و عناصر صوتی و تصویری است که باعث می‌شود تا کاربران بعد از ورود به سایت به سرعت جذب آن شوند. ترکیب این المان‌ها به گونه‌ای است که کاربر را درگیر خود کرده و آن‌ها را تشویق می‌کند تا برای تجربه کاربری خاص از یک هدفون استفاده کنند.

استفاده از پس زمینه جذاب و هماهنگی بین عناوین و کال تو اکشن‌ها از جذابیت‌های بصری این سایت است که به طور غیر مستقیم کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید با یک نمونه از سایت‌های برتر دنیا آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یک بار هم که شده به سایت IMDB سر بزنید.

سایت IMDB

سایت Superlist

سایت سوپرلیست را می‌توان یک برنامه یا اپلیکیشن بسیار کاربردی عنوان کرد که می‌تواند به بهره وری کاری یک تیم کمک بزرگی کند. در واقع اگر یک تیم حرفه‌ای و بزرگ هستید که می‌خواهید کمی روند برنامه ریزی و کاری خود را تغییر دهید، می‌توانید از خدمات این سایت برای افزایش بهره وری در کار استفاده کنید. از نکات مثبت این سایت می‌توان به این مورد اشاره کرد که شما پس از ورود به آن، نیازی به صرف زمان زیاد برای درک کاربری سایت ندارید.

در واقع بلافاصله بعد از ورود به سایت می‌توانید به راحتی گام بعدی را تشخیص دهید و آن چه که برنامه از شما انتظار دارد به طور واضح برایتان مشخص می‌شود. کپی رایتینگ فوق العاده قوی، المان‌ها و عناصر بصری بسیار جذاب و دیدنی از جمله مواردی هستند که بعد از ورود به این سایت، توجه شما را به خود جلب می‌کنند. این نحوه درگیر کردن سایت به گونه‌ای است که شما در مراجعه بعدی با اشتیاق بیشتری وارد سایت می‌شوید.

سایت Hyer

یکی از بهترین طراحی سایت‌های دنیا متعلق به سایت Hyer است. این سایت به شکلی عجیب مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و تعامل کاربران بعد از شناسایی این سایت، روز به روز با آن بیشتر می‌شود. مهم‌ترین مولفه‌ای که باعث تمایز این سایت نسبت به دیگر سایت‌ها شده، کیفیت بسیار بالای طراحی آن است.

زمانی که وارد این سایت می‌شوید، در صفحه نخست آن یک هواپیما را مشاهده خواهید کرد که با حرکت آرام خود توجهتان را به خود جلب می‌کند. استفاده متعادل از تصاویر جذاب و فضاهای خالی باعث شده تا سایت تاثیر بیشتری روی مخاطبان خود بگذارد. ترتیب، نظم، تمیز بودن و چیدمان اصولی و زیبای هر المان، جلوه‌ای خاص و گیرا به سایت بخشیده است و ذهنیتی مثبت در مخاطب ایجاد می‌کند.

سایت Hyer

سایت Swab the World

از ویژگی‌هایی که باعث تمایز سایت Swab the World شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویژگی‌های بصری فوق العاده قوی همچون استفاده از رنگ‌بندی‌های کاربردی و متنوع
  • بکارگیری رنگ‌های تند و در نظر گرفتن اشکال نگاتیوی
  • طراحی منحصر به فرد و بسیار تمیز
  • استفاده از تصاویر و المان‌های جذاب که می‌تواند حس انسانی عجیب و جذابی را در مخاطب ایجاد کند.

زمانی که وارد این سایت می‌شوید، احساس زنده بودن به شما القا می‌شود و وقتی که به سمت پایین اسکرول می‌کنید همه چیز حالتی طبیعی دارد و تجربه کاربری شما در این سایت به طور کل متفاوت از دیگر سایت‌ها خواهد بود.

سایت Newest Americans

ارائه تصاویری واقعی و البته بسیار جذاب و منحصر به فرد، از فاکتورهای مهمی است که باعث شده این سایت در لیست بهترین طراحی سایت‌های دنیا قرار گیرد. شما بلافاصله بعد از ورود به این سایت می‌توانید از اهداف فعالیت سایت مطلع شوید و از جذابیت‌های بصری آن لذت ببرید.

سایت Spotify Design

احتمالا برند معروف اسپاتیفای به گوش شما هم خورده است. البته سایت Spotify Design از نظر کارایی و عملکرد با اپلیکیشن روی موبایل شما تفاوت دارد. این سایت، برخلاف اپلیکیشن اسپاتیفای، تمرکز خود را به جای صدا روی تصویر گذاشته است. در واقع شما توضیحات و اطلاعات مربوط به پادکست‌ها، فایل‌های صوتی و موسیقی‌ها را به شکل تصویری دریافت می‌کنید. از جذابیت‌های بصری این سایت می‌توان به استفاده از رنگ‌های روشن و انیمیشن‌های کاربردی و ظریف اشاره کرد که آن را به یک نمونه خاص و بی‌مثال تبدیل کرده است.

سایت Spotify Design

سایت Crypton Trading

یکی از سایت‌های جذاب برای علاقمندان به تکنولوژی که از طراحی خارق العاده‌ای برخوردار است و در اولین مراجعه به آن به سرعت جذبش خواهید شد سایت Crypton Trading است. پیمایش سریع، استفاده از انیمیشن‌های خیره کننده و جذاب، اسکرول راحت، رابط کاربری آسان و رنگ‌بندی کاربر پسندانه از ویژگی‌های بارز این سایت است که باعث می‌شود تا کاربران مدت زیادی را بدون احساس گذر زمان در آن سپری کنند. این سایت یک منبع اصلی و معتبر برای مبادله کریپتوکورهاست که از سراسر دنیا می‌توان از خدمات آن استفاده کرد.

تجربه کاربری در طراحی سایت (User Experience)

برای شروع، بیایید یک مقدمه کوتاه در مورد معنای “تجربه کاربری” داشته باشیم. سایتها دارای کاربرانی هستند و تجربه کاربری (UX) به سادگی یعنی تجربه کاربر از استفاده از آن سایت بخصوص. طراحی UX هنر طراحی سایت برای ارائه بهترین تجربه ممکن برای کاربر است. گرچه این توصیف کلی است و ماهیت طراحی UX بسیار گسترده است. ایجاد UX بهینه شامل درک روانشناسی، دیجیتال مارکتینگ، طراحی تعامل محور، تحقیقات گسترده تجربه کاربرها است. اما علاوه بر همه اینها، فرآیند حل مسئله تکراری است.

به طور کلی، تجربه کاربری را می توان به ۳ جزء تقسیم کرد:

  • ظاهر
  • احساس
  • سهولت در استفاده.

ظاهر سایت حول محور استفاده از عناصر بصری برای ایجاد حس هماهنگی با نیاز های کاربر است. این فرآیند باعث ایجاد اعتبار و اعتماد در کاربر میشود. این در مورد ایجاد سایتی است که نه تنها زیبا به نظر می رسد، بلکه احساس مرتبطی نیز دارد. احساس پس از آن شامل ایجاد تجربه استفاده از سایت تا حد امکان لذت بخش است. با ایجاد تعاملات بین کاربر و سایت و همچنین واکنش هایی که هنگام استفاده (و پس از) وبسایت رخ میدهد، ایجاد میشود.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!