تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

تفاوت بک لینک با لینک‌های تبلیغات بنری

روش‌های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد. تبلیغات بنری، یکی از روش‌های پرهزینه برای افزایش آگاهی از برند و البته ترافیک سایت است. اما سوالی که برای صاحبان کسب و کار ایجاد می‌شود این است که چه تفاوتی بین بک لینک و لینک‌های تبلیغات بنری وجود دارد؟ تاثیر تبلیغات بنری بر سئو، ترافیک ارگانیک سایت و در نهایت بهبود جایگاه سایت در صفحه نتایج چیست؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

یک عامل مهم در بازگرداندن مخاطبان شما (ایجاد ترافیک جدید) راضی نگه داشتن Google است، بنابراین باید مطمئن شوید که در صدر نتایج جستجو باقی خواهید ماند. اما این کار آسانی نیست. در سال‌های اخیر افراد زیادی تلاش کرده‌اند تا متوجه نحوه عملکرد الگوریتم‌های گوگل شوند. درواقع گوگل برای بسیاری از ما مانند جعبه سیاه است که ساز و کار آن مشخص نیست! اما خوشبختانه تیم جستجوی گوگل همچنین سرنخ‌هایی در وبلاگ‌ها و وبینارهای خود باقی می‌گذارد که به علاقه‌مندان به سئو اجازه می‌دهد مسیر را دنبال کنند و درک بهتری از آنچه ما را در رتبه‌بندی بالا و پایین می‌آورد، بیابند.

تفاوت بک لینک با تبلیغات بنری

هدف اصلی گوگل و نحوه تعیین رتبه آن چگونه چیست؟

برای درک بهتر تفاوت بک لینک با لینک‌های تبلیغات بنری بهتر است نگاهی به هدف اصلی گوگل و نحوه تعیین رتبه صفحه داشته باشیم. هدف اصلی گوگل این است که هر بار مرتبط ‌ترین و معتبرترین محتوا را به کاربران کنجکاو خود پیشنهاد دهد.

به نظر می‌رسد که گوگل بیش از 200 فاکتور رتبه‌بندی دارد که هنگام خزیدن وب‌سایت شما از آنها استفاده می‌کند تا بفهمد محتوای شما باید در کجای فهرست رتبه‌بندی جستجو قرار گیرد. برخی از ملاحظات بر این اساس است که آیا محتوای شما ساختار خوبی دارد و مفید، کاربرپسند هست یا نه؟ این فرایند را می‌توان به یک معادله کمی ساده‌تر خلاصه کرد که تمام این 200 عامل رتبه بندی را در برمی‌گیرد:

محتوا مناسب + اصول سئو + تجربه کاربری + بک لینک = رتبه بندی

به بیان ساده‌تر، گوگل به اعتبار و میزان مرتبط بودن محتوای سایت شما نگاه می‌کند. آیا در حوزه کسب و کار خود یک مرجع هستید (آیا مردم به محتوای شما لینک می‌دهند، آیا ترافیک بالایی دارید و غیره) و آیا محتوای شما با عبارت جستجو مرتبط است یا نه (آیا گوگل می‌تواند صفحه شما را بخزد و بفهمد در مورد چیست؟) هر کاری که ما هنگام تولید محتوا متنی برای سایت انجام می‌دهیم باید با در نظر داشتن این معادله انجام شود.

تفاوت بک لینک متنی با بک لینک تبلیغات بنری در چیست؟

بک لینک‌هایی که از طریق متن ایجاد می‌شوند، از یک انکرتکست برای لینک به صفحه مورد نظر استفاده می‌شود. هرچه ارتباط معنایی بین متن انتخاب شده و صفحه بیشتر باشد؛ ارزش و اعتبار بک لینک هم بیشتر خواهد شد. اما لینک‌هایی که از طریق تبلیغات بنری ایجاد می‌شوند، درواقع لینک به عکس هستند و نه متن. گرچه گوگل در سال‌های اخیر در زمینه تجزیه و تحلیل تصاویر پیشرفت زیادی داشته است، اما هنوز هم بک لینکی که از طریق متن ایجاد می‌شود، برای گوگل مهم‌تر است.

تاثیر تبلیغات بنری بر سئو سایت چیست؟

شاید بارها در هنگام تحلیل بک لینک‌های رقبای خود، متوجه شده باشید که بسیاری از آنها تعداد زیادی بک لینک از تبلیغات بنری دارند. این موضوع ممکن است شما را به این فکر بیندازد که آیا تبلیغات بنری به عنوان بک لینک خارجی توسط گوگل در نظر گرفته می‌شود؟ و مهم‌تر از همه اینکه آیا این لینک‌های خارجی در ترافیک ارگانیک سایت تاثیر دارند یا نه؟

بر اساس برخی از بررسی‌های انجام شده، به نظر می‌رسد که به طور کلی تبلیغات بنری برای افزایش آگاهی از برند و افزایش ترافیک استفاده می‌شوند و نه سئو. اگر شما تجربه اجرای چنین تبلیغاتی را داشته باشید، حتماً متوجه شده‌اید کاربران زیادی ممکن است از این مسیر به سمت سایت شما هدایت می‌شوند، اما از نظر سئو، این ترافیک ارزشی ندارد و اکثر لینک‌های این تبلیغات نوفالو هستند و پیج رنک به سایت شما منتقل نمی‌کنند.

اگر بخواهید از یک متخصص بپرسید که آیا تبلیغات به طور مستقیم بر SEO تأثیر می‌گذارد، احتمالاً به شما اطمینان می‌دهند که SEO و تبلیغات مستقل از یکدیگر عمل می‌کنند. این موضوع کاملاً درست است. نتایج تبلیغات شما ارتباط مستقیمی با SEO شما ندارد اما موجب آشنایی مخاطب با برند شما از طریق این بنرها می‌شود و از این طریق به طور غیرمستقیم بر سئو سایت شما تاثیر می‌گذارد.

لینک تبلیغات بنری به اندازه بک لینک‌های متنی، ارزشمند نیستند!

در این مطلب با اشاره به نحوه اثرگذاری تبلیغات بنری بر سئو سایت، سعی کردیم به تفاوت بک لینک با لینک‌های تبلیغات بنری اشاره کنیم. به طور کلی در دیجیتال مارکتینگ از تبلیغات بنری برای افزایش آگاهی از برند و ترافیک استفاده می‌شود. بنابراین نمی‌توان از این سبک تبلیغات انتظار افزایش ترافیک ارگانیک و یا بهبود رتبه سایت داشت. از طرفی بک لینک معتبر و فالو میتواند بر سئو سایت شما تاثیرگذار باشد. اگر قیمت هر دو این سرویس‌ها را هم مقایسه کنید، متوجه خواهید که قیمت بک لینک در مقایسه با تبلیغات بنری بسیار اقتصادی‌تر و مقرون بصرفه است.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
Rate this post
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!