تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

ویرایش و مدیریت سریع و حرفه ای دسته بندی ها با افزونه Term Management Tools + آموزش ویدئویی

Term Management Tools

اگر بخواهید تغییرات زیادی در دسته بندی های سایت خود دهید یا آن ها را کم و زیاد کنید، مجبور خواهید بود برخی از تغییرات را دستی انجام دهید. به عنوان مثال اگر بخواهید یک دسته بندی را حذف کنید، نوشته های آن دسته بندی به بخش “دسته بندی نشده” منتقل می شود. با این افزونه می توانید به راحتی، هنگام حذف دسته بندی، یک دسته بندی جدید برای آن نوشته ها در نظر بگیرید. افزونه Term Management Tools مدیریت و ویرایش سریع و آسان این امور را برای شما فراهم کرده است.

از امکانات افزونه Term Management Tools به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • امکان ترکیب دو یا چند دسته بندی یا برچسب همراه با ترکیب پست های مرتبط با آن ها
  • امکان تغیین والد یا مادر دسته بندی ها به سادگی در همان صفحه لیست دسته بندی ها
  • امکان تغییر رده بندی آیتم ها و taxonomy

البته صرفا این یک امکان را ندارد و امکانات دیگری مانند تعیین دسته بندی مادر به صورت گروهی، ادغام دسته بندی ها و تغییر رده بندی نیز دارد. افزونه Term Management Tools تا کنون بیش از 10 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است. این افزونه را رایگان از پایین همین مطلب دانلود کنید.

آموزش ویرایش و مدیریت سریع و حرفه ای دسته بندی ها با افزونه Term Management Tools

دانلود ویدئو

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن، به بخش دسته بندی ها مراجعه کنید. خواهید دید که در لیست کار هایی که روی دسته بندی ها می توانید انجام دهید، چندین گزینه جدید اضافه شده است که امکانات و عملکرد های بهتر و بیشتری را برای مدیریت دسته بندی می دهد. به عنوان مثال می توانید دسته بندی را به عنوان والد یا مادر انتخاب کنید، چند دسته بندی را همراه با نوشته های مرتبط با آن یکی و ترکیب کنید و رده بندی آن را تغییر دهید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، در لیست باز شده، گزینه های بیشتری را می بینید.

Term Management Tools list

حال در این مثال می خواهیم دو دسته بندی را با هم ترکیب کنیم و تمام پست های آن را با هم ترکیب کنیم. کافیست تیک آن دو دسته را بزنید و سپس از منو گزینه “ترکیب” را انتخاب کنید.

Term Management Tools combine

پس از انتخاب یک فیلد در جلوی آن نمایش داده می شود که از شما می خواهد که مشخص کنید این دسته بندی های انتخاب شده در چه عنوان با هم ترکیب شوند. در اصل باید یک نام مشخص کنیم. در این مثال با عنوان دسته بندی جدید را تایپ می کنیم و سپس گزینه “اجرا” را کلیک کنید.

Term Management Tools new category

همانطور که در تصویر زیر هم می بینید، دسته بندی های قبلی که تیک زده بودیم حذف شدند و یک دسته بندی جدید اضافه شد. اگر هم آن دسته بندی های قبلی پستی داشتند، آن ها در این دسته بندی جدید قرار می گرفتند.

Term Management Tools combined

همچنین از طریق این افزونه می توانید والد یا مادر یک دسته بندی را نیز به سادگی و سریع مشخص کنید. برای تعیین مادر نیز باید ابتدا دسته بندی مد نظر را انتخاب کنیم و از لیست اکشن ها، گزینه “تعیین مادر” را انتخاب کنیم. پس از انتخاب، یک لیست در جلوی آن ظاهر می شود که از آن لیست باید مادر یا والد دسته بندی را مشخص کنید و سپس گزینه “اجرا” را کلیک کنید.

Term Management Tools set parent

همانطور که در تصویر زیر می بینید، به سادگی والد یا مادر دسته بندی مشخص شد و زیرمجموعه آن قرار گرفت.

Term Management Tools parent

این امکانات صرفا برای دسته بندی ها نیست. اگر به قسمت برچسب ها نیز مراجعه کنید، این امکانات را در لیست بالای جدول برچسب ها می بینید.

Term Management Tools tags

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به شما کمک کرده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، حتما از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید. ما به نظرات شما دلگرمیم.

افزونه Term Management Tools را به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.

می خوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (3 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!