تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

آشنایی با فیلتر پول هوشمند

معامله‌گران در بازار بورس با استفاده از روش‌های متفاوت، در تلاش‌اند تا بهترین زمان ورود و خروج در سهم های بورسی را تشخیص دهند، یکی از این روش‌ها شناسایی ورود و خروج پول هوشمند در سهم‌های بورسی است. با آگاهی از این موضوع، می‌توانید به راحتی سود‌های قابل توجه‌ای را در این بستر سرمایه‌گذاری به دست بیاورید. تشخیص ورود و خروج پول هوشمند با استفاده از مولفه‌های مختلف امکان‌پذیر است که در این مقاله قصد داریم به این موراد اشاره کنیم، با ما همراه باشید.

پول هوشمند چیست؟

رخدادهای متعددی باعث تغییر جهت روند سهم در بازار بورس می‌شود. معامله‌گران با شناسایی این موراد می‌توانند زمان مناسبی را برای سرمایه‌گذاری تشخیص دهند. پول هوشمند یکی از همین رخدادهای بزرگ سرمایه‌گذاری است که ورود و خروج آن در سهم‌های بورسی باعث تغییر جهت روند سهم در بازار می‌شود. سرمایه‌گذاران اصلی و بزرگ بازار بورس با تشخیص سهم‌های ارزشمند که قابلیت رشد و حمایت دارند، سرمایه کلانی را در سهم تزریق می‌کنند که در مدت زمان کوتاه باعث رشد سهم در بازار می‌شود. این فرایند در نهایت باعث جلب توجه سرمایه‌گذاران خرد شده و تمام این افراد تلاش می‌کنند که سهام مورد نظر را خریدای کنند. با خرید این سهام در بازار بورس، درنهایت سودهای خوبی به دست می‌آورند اما شرط حفظ سود در این موقعیت، تشخیص خروج پول هوشمند است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

image b17d47633b7d4b6407ace0f9e260b5b37c547f35

ورود و خروج پول هوشمند به سهم چگونه است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، سرمایه‌گذاران بزرگ و اصلی بازار، از سهم‌های ارزشمندی که در کف قیمتی قرار دارند، حمایت می‌کنند. این فرایند در بازار بورس با نام تزریق پول هوشمند شناخته می‌شود. با این کار توجه سرمایه‌گذاران خرد جلب می‌شود و پول خود را در این سهم‌ها تزریق می‌کنند. با ادامه دادن همین روند در بازار، سهم رشد چشم‌گیری داشته و سود زیادی عاید سرمایه‌گذاران خواهد شد. بعد از این که سرمایه‌گذاران اصلی سود کلانی به دست آورند، به همان سرعتی که پول هوشمند را وارد سهم کردند، به همان سرعت این سرمایه را از سهم خارج می‌کنند.

در این وضعیت بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد فکر می‌کنند که سهم در حال اصلاح است و از آن خارج نمی‌شودند که در نهایت بخش زیادی از سرمایه آن‌ها در این برهه زمانی با زیان مواجه خواهد شد. شانس خروج از سهم برای سرمایه‌گذاران خرد در این وضعیت بسیار کم است. با توجه به این شرایط می‌توانیم به اهمیت تشخیص خروج پول هوشمند در بازار بورس پی ببریم.

تشخیص ورود و خروج پول هوشمند

در حال حاضر سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از ابزراها یا مولفه‌های مختلف، ورود و خروج پول هوشمند را در بازار بورس تشخیص دهند. برخی از این موراد عبارت‌اند از:

حجم معاملات: حجم معاملات به زبان ساده همان تعداد سهامی است که در یک روز معاملاتی، خرید و فروش شده است. با بررسی بازار و تسلط به تکنیک تابلوخوانی، می‌توانید به راحتی حجم معاملات تمام سهم‌های بورسی را بررسی کنید. سهم‌های بورسی به صورت میانگین حجم معاملات مشخصی دارند. اگر در آخرین بررسی‌های خود متوجه رشد شتابی حجم معاملات در روند خرید و فروش سهم شدید، نشان‌دهنده ورود پول هوشمند در سهم است.

ارزش قیمت سهم: روش بعدی، ارزیابی و تشخیص ارزش قیمت سهام در بازار است. بر اساس عرضه و تقاضا در بازار بورس، ارزش قیمت سهم‌ مشخص می‌شود. اگر ارزش قیمت یک سهم به صورت شتابی رشد کرد و متوجه این اتفاق شدید، می‌تواند نشان‌دهنده ورود پول هوشمند در سهام مورد نظر باشد.

استفاده از فیلتر ورود خروج نقدینگی در سهم

فیلتر نویسی یکی از بهترین تکنیک‌های مورد استفاده در بازار بورس است که تحلیل‌گران با استفاده از آن می‌توانند مشخصات مختلف سهم‌های بورسی را به صورت لحضه‌ای مشاهده و بررسی کنند. در حال حاضر فیلترهای بسیار زیادی در بازار بورس وجود دارد که بعضی از آن‌ها با عنوان فیلتر طلایی نام برده می‌شوند. «فیلتر پول هوشمند» یکی از همین فیلترهای طلایی در بازار بورس است. برای استفاده از این فیلتر، باید از طریق سایت tse اقدام کنید. با وارد کردن این فیلتر در این سامانه، می‌توانید سهم‌های ارزشمندی که شانس ورود پول هوشمند در آن‌ها زیاد است را به صورت لحظه‌ای بررسی کنید. فیلتر ورود پول هوشمند در بازار بورس عبارت است از:

true == function () {
var h1 = 0;
for (i=0; i<=20; i++) {
h1 = h1 + [ih][i].QTotTran5J;
}
var s1 = h1 / 21;
a = [is50] / [is58];
b = [is70] / [is78];
sa = a * ([is1]/[is5]);
sb = b * ([is1]/[is5]);
if ( (ct).Buy_I_Volume > s1 * 1.5 && ( (ct).Buy_I_Volume / (ct).Buy_CountI ) > ( (ct).Sell_I_Volume / (ct).Sell_CountI ) * 3 && sa-sb >=0 ) {
return true;
}
}()

نکته مهم: مشاهده این سهم‌ها به تنهایی به معنی دریافت سیگنال خرید نیست و پیشنهاد می‌کنیم به صورت هم‌زمان از ابزارهای متنوع برای تایید اعتبار تشخیص خود استفاده کنید.

کلام آخر

تشخیص ورود و خروج پول هوشمند در سهم‌های بورسی یکی از بهترین موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار بورس است. سرمایه‌گذاران اصلی و بزرگ بازار با شناسایی سهم‌های ارزشمند که در کف قیمتی قرار دارند، از آن سهم حمایت می‌کنند و باعث رشد قیمتی سهم در بازار می‌شوند. در ادامه توجه سرمایه‌گذاران خرد جلب شده و سعی می‌کنند که پول‌های خود را در این سهم‌ها تزریق کنند. سرمایه‌گذاران با شناسایی این موقعیت سود‌های خوبی را در افق زمانی کوتاه‌مدت به دست می‌آورند. یکی از نکات مهم در این فرایند، تشخیص خروج پول هوشمند است چون سرمایه‌گذاران اصلی، بعد از کسب سود ایده‌آل پول‌های خود را از سهم خارج کرده و در صورت عدم آگاهی از این مورد، ممکن است سرمایه‌‌تان با ضرر و زیان سنگین مواجه شود.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!