آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز (گوگل سرچ کنسول) + آموزش ویدئویی

Google-Webmasters-Tools-add-website

شما که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما به اهمیت گوگل وبمستر تولز پی برده اید و حالا می خواهید ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز را یاد بگیرید. در کتاب چک لیست سئو نیز بسیار به گوگل وبمستر تولز اشاره کردیم. اگر این چک لیست را دریافت نکرده اید، می توانید با مراجعه به این لینک به طور رایگان آن را دانلود کنید. برای ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز یا همان گوگل سرچ کنسول، طبیعتا نیاز به یک اکانت جیمیل دارید چراکه این ابزار مخصوص گوگل است. پس شما با اکانت جیمیل خود باید لاگین کرده باشید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

در تاریخ 21 تیر 1397، این مقاله با درج ویدئوی آموزشی به روز رسانی شد.

webmaster tools course

آموزش گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل)

 

از طریق آموزش گوگل وبمستر تولز یاد می گیرید که چگونه ارتباطی میان گوگل و سایت خود ایجاد کنید تا گوگل تمام خطا های سایت شما را شناسایی کند و از طریق راه هایی که در این دوره آموزشی به شما گفته می شود، آن خطا ها را به طور کاملا عملی رفع کنید تا در نتیجه سایت شما از نظر گوگل بهینه شود و سئو سایت شما بهبود پیدا کند.

4 comments

1. ابتدا وارد آدرس گوگل وبمستر تولز شوید. برای ورود به گوگل وبمستر تولز، اینجا را کلیک کنید.

2. در این صفحه، روی گزینه Add a property کلیک کنید.

Google Webmasters Tools Main Page

3. در پنجره ای که باز می شود، باید آدرس سایت خود را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس، روی Add کلیک کنید.

نکاتی هست که باید هنگام وارد کردن آدرس سایت در گوگل وبمستر تولز رعایت کنید. اگر روی سایت شما SSL فعال است، یعنی سایت شما با HTTPS باز می شود، باید آدرس را با HTTPS وارد کنید و اگر نیست، باید آدرس را با HTTP وارد کنید. و همچنین اگر سایت شما با WWW های اول آدرس باز می شود، باید آن ها را نیز در اینجا وارد کنید و اگر نه، آن ها را وارد نکنید. می توانید سایت خود را یک بار باز کنید و دقیقا آدرسی که در مرورگر قرار دارد را کپی کنید. و همچنین از طریق سی ام اس سایتتان می توانید مشاهده کنید که آدرس پیشفرض سایت، چگونه تنظیم شده است و آن را در این فیلد وارد کنید. در انتهای آدرس نیز یک / وجود دارد که شما نیز باید آن را در اینجا قرار دهید.

Google Webmasters Tools add property

4. در صفحه ای که برایتان باز می شود، از شما می خواهد که سایت خود را تایید کنید تا گوگل آن را شناسایی کند. روش های مختلفی برای شناسایی سایت وجود دارد اما پیشنهاد گوگل و ما آپلود فایل HTML هست که در این صفحه برای شما قرار داده است. روی Download this verification file کلیک کنید تا فایل دانلود شود.

Google Webmasters Tools verify method

5. حال به پنل مدیریت هاست خود وارد شوید و در قسمت فایل منیجر سایت، و در مسیر اصلی سایت، این فایل را آپلود کنید.

Google Webmasters Tools upload file

6. پس از آپلود فایل، کافیست به همان صفحه تایید سایت توسط گوگل وارد شوید و پس از زدن تیک recaptcha، روی Verify کلیک کنید.

Google Webmasters Tools verify

7. اگر مراحل کار را درست پیش رفته باشید، در این صفحه پیام تایید برای شما نمایش داده می شود. در اینجا روی گزینه Continue کلیک کنید تا وارد پنل گوگل وبمستر تولز سایت خود شوید.

Google Webmasters Tools confirm

8. حالا مراحل ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز به اتمام می رسد و صفحه ای که مشاهده می کنید، پنل وبمستر تولز سایت است که از همین جا می توانید به بهینه سازی سایت خود برای گوگل بپردازید.

Google Webmasters Tools panel

در ابتدا آماری برای شما نمایش داده نمی شود و باید مدتی صبر کنید تا گوگل آنالیز های خود را برای سایت شما ثبت کند تا شما بتوانید در این صفحه ببینید. بنابراین برای مشاهده آمار و ارقام، باید مدتی صبر کنید.

همچنین یکی از مهم ترین کار هایی که در همان ابتدا باید انجام دهید، ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر تولز است. شدیدا پیشنهاد می کنیم که بلافاصله سایت مپ XML سایت خود را بسازید و در گوگل وبمستر تولز ثبت کنید. این کار باعث می شود گوگل سایت شما را بشناسد و بتواند شما را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهد.

ما آموزش کامل گوگل وبمستر تولز را همراه با خطایابی سایت و رفع آن ها را در دوره آموزش گوگل وبمستر تولز به طور مفصل توضیح داده ایم که اگر می خواهید دانش بیشتری برای بهبود سایت خود کسب کنید، پیشنهاد می کنیم که در این دوره حتما شرکت کنید.

webmaster tools course

آموزش گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل)

 

از طریق آموزش گوگل وبمستر تولز یاد می گیرید که چگونه ارتباطی میان گوگل و سایت خود ایجاد کنید تا گوگل تمام خطا های سایت شما را شناسایی کند و از طریق راه هایی که در این دوره آموزشی به شما گفته می شود، آن خطا ها را به طور کاملا عملی رفع کنید تا در نتیجه سایت شما از نظر گوگل بهینه شود و سئو سایت شما بهبود پیدا کند.

4 comments

برای شرکت در دوره آموزش گوگل وبمستر تولز، اینجا کلیک کنید.

امیدواریم سایتی پر ترافیک و پر فروش داشته باشید.

من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذاریدکانال تلگرامی ما رو از دست ندید!