تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

سند باکس گوگل (Google SandBox) چیست؟

سند باکس گوگل

سندباکس گوگل (Google SandBox) یک نوع از الگوریتم گوگل است تا بتواند از طریق آن سایت های تازه تاسیس را بسنجد تا مطمئن شود که سایت مورد نظر مورد اعتماد است یا خیر و آیا توانایی رقابت با سایر سایت های مرتبط را در صفحه اول نتایج دارد یا خیر. در اصل با استفاده از سند باکس گوگل، سایت شما آزمایش می شود تا گوگل متوجه شود که سایت شما چقدر برای کاربران مفید است و ارزشی ایجاد می کند یا نه. شما با آشنا شدن با این فرایند سند باکس، می توانید به صورت موفق از این آزمون گوگل بیرون بیایید تا هر چه سریع تر رتبه های پایدار تری به دست آورید. در دوره آموزش سئو نیز در مورد این مبحث صحبت کرده ایم که می توانید این دوره را از سایت تهیه کنید.

روزانه بیش از 380 وبسایت فعالیت خودشان را در فضای وب آغاز میکنند. این حجم زیاد از وب سایت ها کار گوگل را برای ارزش گذاری آنها را بسیار دشوار میکند. طبیعتاً انتظار ندارید که بعد از راه اندازی وبسایتتان در صفحه نتایج گوگل جایگاهی پیدا کنید. سخت گیری گوگل در بازی دادن به وبسایت های تازه کار فقط با هدف انتخاب بهترین وبسایت ها برای نمایش به کاربرانش است.

سندباکس، یک جعبه شنی برای بازی بچه هایی است که هنوز توانایی بازی کردن در فضای واقعی ساحل یک دریای خروشان را ندارند! گوگل هم برای وبسایت هایی که تازه راه اندازی شده اند و اعتماد کمتری به آنها هست، یک سندباکس فراهم کرده تا آنها را محک بزند و به مرور برای فضای واقعی و رقابتی دریای سئو آماده کند.

تا قبل از این بسیار پیش می آمد که سایت هایی با هدف ارائه محتوای Spam ساخته میشدند و قبل از اینکه گوگل متوجه رفتار مخرب آنها شود، با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه حجم زیادی از بازیدکننده ها را به خودشان جذب میکردند! همین وبسایت ها دلیل عدم اعتماد گوگل به وبسایت های جدید برای فعالیت صحیح و حتی ادامه فعالیت آنها شد.

این مطلب را هم بخوانید:  ساخت نقشه سایت (Sitemap) در وردپرس با افزونه Google XML Sitemaps

الگوریتم سند باکس گوگل فرصتی شد برای مدیران وبسایت ها که با تدوین استراتژی و ایجاد یک ساختار محتوایی استاندارد، هدفمندی و توانایی هایشان را به گوگل اثبات کنند. با وجود اینکه گوگل رسماً وجود این الگوریتم را تایید و یا رد نکرده اما پیشرفت بسیار کند وبسایت های تازه کار به خوبی حضور این الگوریتم را اثبات می کنند! در رابطه با الگوریتم سند باکس گوگل، لازم است به 3 سوال مهم و رایج پاسخ دهید:

سوال اول اینکه آیا سند باکس گوگل برای تمامی وبسایت ها فعال می شود؟ در جواب باید بگوییم که خیر، سندباکس ممکن است در 3 حالت اتفاق بیوفتد: یا اصلاً برای وبسایت شما فعال نمی شود، یا روند قرارگرفتن شما در سندباکس بسیار کند است و یا به طور ناگهانی این الگوریتم برای شما فعال بشود و به سرعت متوجه آن شوید!

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایتت نیاز داری رو گفته ایم!

از کجا بفهمیم در سندباکس گوگل قرار گرفتیم؟

برای اینکه متوجه این موضوع شوید باید به سرچ کنسول وب سایتتان یک سری بزنید و ترافیک ورودی خودتان را بررسی کنید. اگر ورودی های وبسایت شما از کلمه هایی بجز کلمات کلیدیتان بود، به این معنی هست که سایت شما در سند باکس گوگل قرار دارد. به مرور زمان ورودی های وب سایت شما از کلمات کلیدیتان افزایش پیدا میکند و در یک روند اصولی، ناگهان متوجه جهش چشم گیر بر روی ورودی های کلمات کلیدیتان خواهید بود و این به معنی خروج شما از سند باکس گوگل است.

و سوال سوم اینکه چطور می شود هرچه سریعتر از سند باکس گوگل خارج شد؟ وبسایت هایی با دامنه های جدید نباید انتظار حضور سریع در نتایج گوگل را داشته باشند اما در بازه زمانی که مجبور به بازی در سند باکس گوگل هستید، میتوانید با رعایت این چند نکته اعتماد گوگل را جلب کنید:

  • قبل از هر چیز محتوای مفید، جدید و کاربرپسند تولید کنید.
  • از سایت های معتبر بک لینک های ارزشمند بگیرید.
  • سعی کنید لینک سازی های داخلی صحیح داشته باشید.
  • از شبکه های اجتماعی سیگنال هایی مبنی بر فعالیت هدفمند دریافت کنید.
  • از تکرار بیش از حد کلمات کلیدی پرهیز کنید و سعی کنید روی عبارات کلیدی طولانی تر تمرکز داشته باشید.
  • در تولید و انتشار محتوا پیوسته عمل کنید.
  • تکنیک های کلاه سیاه را به کلی کنار بگذارید.
این مطلب را هم بخوانید:  چک لیست سئو سایت (دانلود رایگان کتاب PDF) ✅

گوگل سندباکس

چند نکته مهم در رابطه با الگوریتم گوگل سندباکس

سند باکس جریمه ای برای وبسایت ها نیست! بلکه فرصتی برای ارزش گذاری و محک زدن آنها توسط گوگل است. برای رهایی از الگوریتم سندباکس ممکن است لازم باشد بیش از 6 ماه صبر کنید پس در این باره صبور باشید. مدت زمانی که وبسایت شما در سند باکس قرار دارد ممکن است جایگاه شما در نتایج جستجو تغییر داشته باشد، اما این پیشرفت بسیار کند خواهد بود!

فراموش نکنید که الگوریتم سند باکس گوگل نه تنها موجب رضایت کاربران گوگل هست، بلکه با عادلانه کردن عرصه رقابت سئو صفحه نتایج گوگل را از شر سایت های اسپم و مخرب نجات میدهد و به نفع وبسایت استاندارد شما خواهد بود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، خوشحال می شویم که از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

در آخر چند پیشنهاد ویژه هم برای شما داریم. شما می توانید کتاب آموزش سئو را به صورت رایگان از سایت دانلود کنید. همچنین یک چک لیست سئو سایت آماده کرده ایم که به بهینه سازی سئو سایت شما کمک می کند. همچنین اگر هدف شما این است که سئو را کامل یاد بگیرید، پیشنهاد ما دوره آموزش سئو سایت است.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایتت نیاز داری رو گفته ایم!
حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
4.9/5 - (9 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!