دوره جامع آموزش طراحی سایت و سئو فقط 499 هزار تومان با تخفیف ویژه!
افزودن لایک و علاقه مندی پست ها در وردپرس با افزونه Favorites + آموزش ویدئویی

Favorites

اگر می خواهید سایت شما هم مثل شبکه های اجتماعی امکان لایک کردن نوشته ها را داشته باشد، در این آموزش سراغ افزونه Favorites رفته ایم تا بتوانید امکان لایک کردن مطالب در وردپرس را در سایت خود پیاده کنید. این افزونه گزینه لایک را در پست های شما اضافه می کند و کاربران می توانند نوشته ها را لایک کنند. حتی اگر بخواهید می توانید پرلایک ترین مطالب را در سایدبار برای سایر کاربران نمایش دهید.

افزونه Favorites تا کنون بیش از 10 هزار نصب فعال داشته است و از کاربران وردپرسی امتیاز 4.5 از 5 را دریافت کرده است. این افزونه را می توانید از پایین همین مطلب رایگان دانلود کنید. با آموزش این افزونه همراه ما باشید.

Favorites banner

آموزش افزودن امکان لایک و علاقه مندی پست ها در وردپرس با افزونه Favorites

دانلود ویدئو

پس از نصب افزونه Favorites و فعال سازی آن، منو Favorites به زیرمنو تنظیمات اضافه می شود.

Favorites menu

با وارد شدن به این قسمت، سه تب مختلف را می بینید. در تب اول یعنی General تنظیمات خاص و مهمی نداریم و صرفا مواردی مانند فعال بودن کش، حالت توسعه و وابستگی های پلاگین را داریم.

Favorites general

اما در تب Users مشخص می کنیم که برای تمام کاربران این گزینه Favorite اضافه شود یا خیر. همچنین نحوه ذخیره لایک ها را برای کاربران مشخص می کنیم. یعنی به صورت Cookie ذخیره شوند یا به صورت Session.

Favorites users

در تب بعدی یعنی Display & Post Types تنظیماتی مانند انتخاب پست تایپ هایی که می خواهیم این گزینه لایک یا Favorite نمایش داده شود را داریم. شما می توانید از بین پست تایپ های مرتبط با سایت خود (نوشته ها، برگه ها، محصولات، نمونه کار ها و …) موارد مورد نظر خود را برای افزودن دکمه Favorite انتخاب کنید. همچنین با کلیک روی هر پست تایپ، مکان قرار گیری دکمه را هم مشخص می کنید که بعد از محتوا یا قبل از محتوا باشد.

همچنین تنظیمات استایل و ظاهر دکمه را هم می توانید از این صفحه تغییر دهید. به عنوان مثال نوع دکمه، آیکون، رنگ بندی و … را می توانید مشخص کنید و بر اساس قالب و سلیقه خود تنظیم کنید.

Favorites display

حالا اگر سری به صفحه نوشته خود در سایت بزنیم، خواهیم دید دکمه Favorite اضافه شده است و کاربر با کلیک روی آن، می تواند آن پست را به علاقه مندی خودش اضافه کند و یا لایک کند.

Favorites result

نکته جالب این پلاگین است که می توانید به سایر کاربران، پست هایی که بیشتری Favorite را گرفته اند نمایش دهید! این افزونه شامل شورت کد های زیادی است که می توانید در صفحه خود افزونه در سایت وردپرس ببینید.

Favorites shortcodes

کافیست از این شورت کد ها در مکان های مورد نظر خود استفاده کنیم. به عنوان مثال می خواهیم مطالبی که بیشتری Favorite را گرفته اند را در سایدبار نمایش دهیم. کافیست مانند تصویر زیر، شورت کد آن را در یک ویجت متن قرار دهیم.

Favorites widget

خروجی این ویجت به شکل تصویر زیر می شود. لیستی از محبوب ترین مطالب بر اساس بیشتری Favorite پست ها نمایش داده می شود. اگر فکر می کنید ظاهر خوبی در تصویر زیر نمی بینید، این مورد بستگی به قالب سایت دارد. ما قالب پیشفرض خود وردپرس را نصب داشته ایم و به همین دلیل استایل جذابی ندارد. برای شما بر اساس قالبی که استفاده می کنید، این بخش نمایش داده می شود.

Favorites widget result

پس اگر می خواهید امکان Favorites کردن یا لایک کردن مطالب را به کاربران خود بدهید و حتی محبوب ترین ها را بر این اساس به سایر کاربران نمایش دهید، افزونه Favorites این امکان را به شما می دهد و می توانید این افزونه را نصب و استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید. ما به نظرات شما دلگرمیم.

افزونه Favorites را می توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.

میخوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام فصل وردپرس باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

دانلود رایگان کتاب آموزش سئو!