سئو سایت
امنیت وردپرس

افزودن Favicon به سایت وردپرسی
امتیاز 5 از 1 رای

افزودن Favicon به سایت وردپرسی

Favicon

وقتی سایتی را باز می کنید، کنار عنوان سایت در تب مرورگر یک آیکون برای سایت قرار دارد. به این آیکون Favicon می گویند. این Favicon در اصل آیکون سایت است و علاوه بر نمایش در تب مرورگر، در لیست بوک مارک ها نیز این آیکون نمایش داده می شود. برای افزودن Favicon به سایت وردپرسی نیز راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

قبل از شروع این آموزش باید بگوییم که برخی از قالب های حرفه ای، قسمتی را برای افزودن این آیکون به سایت دارند. بنابراین به جز سه روش زیر، قالب های حرفه ای نیز در تنظیمات قالب خود، این امکان را دارند که می توانید برای افزودن آیکون سایت، از آن بخش اقدام کنید. اگر قالب شما چنین بخشی را نداشت، از راه های زیر favicon را به سایت خود اضافه کنید.

افزودن Favicon به سایت وردپرسی از طریق تنظیمات سفارشی سازی وردپرس

خود وردپرس امکان اضافه کردن آیکون را به سایت دارد. برای این کار به پنل مدیریت وردپرس خود مراجعه کرده و سپس از طریق منو نمایش، گزینه سفارشی سازی را انتخاب کنید.

Favicon customization

وارد قسمت “هویت سایت” شوید. در این قسمت بخشی با عنوان “نمادک سایت” قرار دارد. در این جا روی گزینه انتخاب تصویر کلیک کنید و آیکون خود را آپلود کنید. توصیه خود وردپرس این است که آیکون شما در اندازه 512 در 512 پیکسل باشد.

Favicon website settings

پس از آپلود آیکون، روی گزینه انتشار کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

Favicon icon uploaded

خواهید دید که آیکون مورد نظر شما به سایت اضافه شده است که در تب مرورگر قابل مشاهده است.

این مطلب را بخوانید  افزودن آیکون به منو در وردپرس با افزونه Menu Icons

Favicon result

افزودن Favicon به سایت وردپرسی از طریق کد

اگر بخواهید favicon را از طریق کد به سایت خود اضافه کنید، باید از کد های زیر استفاده کنید. البته باید با فایل ها و کد های قالب کمی آشنا باشید تا بدانید که این کد ها را به چه صورت قرار دهید. در کد های هر سایتی، تگی به نام <head> قرار دارد. این کد ها باید داخل این تگ قرار بگیرند.

معمولا این تگ را می توانید داخل فایل header.php قالب خود پیدا کنید. البته بسته به نوع و طراح قالب، گاهی اوقات این تگ در فایل دیگری قرار دارد که باید آن را پیدا کنید.

برای افزودن favicon با فرمت ico از کد زیر استفاده کنید. در تگ href باید لینک آیکون قرار بگیرد.

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="image/x-icon"/>

برای افزودن favicon با فرمت png از کد زیر استفاده کنید. در تگ href باید لینک آیکون قرار بگیرد.

<link rel="icon" href="/favicon.png" type="image/png"/>

برای افزودن favicon با فرمت gif از کد زیر استفاده کنید. در تگ href باید لینک آیکون قرار بگیرد.

<link rel="icon" href="/favicon.gif" type="image/gif"/>

افزودن Favicon به سایت وردپرسی از طریق افزونه Custom Favicon

از طریق افزونه Custom Favicon نیز می توانید آیکون را به سایت خود اضافه کنید.این افزونه تا کنون بیش از 20 هزار نصب فعال داشته است و امتیاز 5 از 5 را از کاربران وردپرس دریافت کرده است. در پایین همین مطلب می توانید این افزونه را به صورت رایگان دانلود کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه Custom Favicon ، گزینه Custom Favicon به زیر منو تنظیمات اضافه می شود.

Favicon custome favicon

در این بخش شما می توانید آیکون را آپلود کنید. این افزونه امکان قرار دادن آیکون برای پنل مدیریت را نیز دارد.

این مطلب را بخوانید  افزودن آیکون به منو در وردپرس با افزونه Menu Icons

از بخش Favicon for Website می توانید آیکون سایت خود را آپلود کنید و از بخش Favicon for Admin می توانید آیکون پنل مدیریت را آپلود کنید.

برای دستگاه های اپل نیز امکان آپلود جدا قرار دارد. پس از آپلود آیکون ها، Save Changes را کلیک کنید و نتیجه کار را مشاهده کنید.

Favicon custome favicon settings

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری دارید، خوش حال می شویم که از طریق نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

ایمیل خود را وارد کنید تا لینک های دانلود به شما نمایش داده شود. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
خداحافظی با اسپم در وردپرس (رایگان)

در این دوره تمام روش هایی که برای جلوگیری از اسپم در وردپرس لازم است یاد بگیرید را، چه در قسمت دیدگاه ها و چه در فرم ها در سایتتان، آموزش داده ام تا برای همیشه از شر اسپم خلاص شوید!

دانلود دوره
من مسعود جواهری نویسنده این مقاله هستم

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنم. هم اکنون مدیریت تیم طراحی سایت ورتکس را بر عهده دارم و همچنین در زمینه آموزش طراحی سایت، سایت فصل وردپرس را راه اندازی کردم. در زمینه بازاریابی اینترنتی نیز مشغول مطالعه هستم.

نظرتان را با ما در میان بگذارید