تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

شارژ کارتریج

شارژ کارتریج چاپگرها از جمله اقداماتی‌ست که هر از گاهی باید توسط کاربران پرینتر و یا تکنسین‌های مربوطه انجام شود تا کیفیت کارهای چاپیشان بالا رود. با کم شدن یا تمام شدن پودر داخل مخزن کارتریج‌ها کیفیت و رنگ چاپ به سرعت پایین آمده تا حدی که ممکن است هیچ نوشته یا عکسی چاپ نشود. به همین دلیل اولین اقدام پس از مشاهده بی‌رنگ شدن چاپ، شارژ کارتریج است. به مواد مصرفی که در پرینترها جهت چاپ و پرینت مورد استفاده قرار می‌گیرد کارتریج گفته می‌شود و به دو شکل کارتریج تونری ( کارتریج لیزری) و کارتریج جوهر افشان در بازار موجود می‌باشد. در واقع کارتریج‌ها نوعی منبع تأمین رنگ برای پرینترها هستند.

image 6abb38df8649d135dd8d4782fe04618e6e338fc9

تونرها در ۴ رنگ مشکی، قرمز، زرد و آبی موجود هستند. در پرینترهای رنگی از هر چهار رنگ استفاده می‌شود اما در پرینترهای سیاه و سفید تنها از رنگ مشکی در داخل کارتریج‌ها استفاده می‌گردد. در کارتریج جوهر افشان وجود هر چهار رنگ الزامیست. برخی از پرینترها نیز از دو کارتریج استفاده می‌کنند که یکی برای رنگ‌های آبی، قرمز و زرد و دیگری برای رنگ مشکی می‌باشد. در کارتریج لیزری برای تأمین رنگ از پودر مخصوصی به نام تونر استفاده می‌شود.

در مدل‌های قدیمی چاپگرهای جوهر افشان، کارتریج‌های سه رنگ اصلی به هم متصل بودند به همین دلیل شارژ کارتریج دشوارتر و پر هزینه‌تر از مدل‌های امروزی بود. انجام شارژ کارتریج کار چندان دشواری نیست و با کمی آموزش و دقت می‌توانید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. کافیست ابزار مورد نیاز شارژ کارتریج را در اختیار داشته و با مراحل شارژ کردن کارتریج آشنا باشید. آن وقت نه تنها کارتریج دستگاه خود را می‌توانید شارژ کنید بلکه به عنوان یک کار بلد حرفه‌ای می‌توانید به آن به عنوان شغل دوم نگاه کنید و از این طریق کسب درآمد نمایید. برای شارژ کارتریج به شکل تخصصی به تونر، پیچ گوشتی، چیپست، فرچه و درام که از مهم‌ترین ابزار این کار است نیاز خواهید داشت.

جهت خرید انواع کارتریج و شارژ کارتریج با بهترین برندها و بالاترین کیفیت‌ها، می‌توانید به سایت بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مرجع شارژ کارتریج در ایران یعنی فروشگاه کارتریجستان مراجعه کنید و ضمن بازدید از تمامی محصولات و مقایسه برندها و قیمت‌ها، از راهنمایی مشاورین فروش این مرکز نیز بهرمند شوید و بهترین و کارآمدترین نوع کارتریج و شارژ کارتریج را برای دستگاه‌های اداری خود تهیه نمایید.

در ادامه نحوه شارژ کارتریج و مراحل آن را به زبان ساده مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را با انواع شارژ کارتریج موجود در فروشگاه کارتریجستان آشنا خواهیم ساخت. اگر مشتاق فراگیری نحوه انجام شارژ کارتریج هستید و یا دنبال برندهای خوب و با کیفیت آن می‌گردید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نحوه شارژ کارتریج

برای شروع شارژ کارتریج خریدن یک تونر با کیفیت و اوریجینال از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. سپس ابزارهای مورد نیاز شارژ کردن کارتریج را تهیه کنید. به طور معمول داشتن یک پیچ گوشتی چهارسو، کاغذ باطله، پارچه نرم و یک وسیله لبه‌دار برای این کار کفایت می‌کند. پس از تهیه این وسایل، برای شروع ابتدا کارتریج را از پرینتر بیرون بیاورید و سپس پیچ روی پوشش جانبی آن را با پیچ گوشتی باز کنید و در پوش ال شکل آن را بردارید سپس دو قسمت بدنه کارتریج را از هم جدا نمایید.

image eab67f4323a6cfae59dd4c0f9351fe5e3b99d688

این دو قسمت شامل مخزن پودر ضایعات و منبع تغذیه کننده پودر است. در مرحله بعدی از شارژ کارتریج باید قسمت درام که حساس‌ترین قسمت کارتریج است را جدا کرده و با یک دستمال نرم و مرطوب کاملاً تمیز کنید. احتیاط نمایید که کوچک‌ترین ضربه‌ای به آن وارد نشود. بعد از تمیز کردن درام، فوم رولر که در زیر درام قرار دارد را به آرامی جدا کرده و با دستمال مرطوب تمیز کنید.

پیچ‌های وایپر پلید که در مخزن ضایعات و زیر درام قرار دارند را باز کرده و با آرامی از جای خود بلند کنید و ضایعات و تونرهای سوخته را از این بخش پاکسازی نمایید و پس از تمیز شدن با توجه به دو لبه پلاستیکی انتهای وایپر بلید، آن را در مکان اولیه‌اش قرار داده و پیچ‌های آن را ببندید. مرحله بعدی از شارژ کارتریج این است که تمام بخش‌های قسمت ضایعات را با دستمال مرطوب مجدداً تمیز کرده تا تونرهای خشک شده از سطح آن پاک شود. پس از پاکسازی وایپر بلید، فوم رولر تمیز شده را نیز سر جای خودش قرار داده و درام آن را در داخل پین درام در همان مکان اولیه‌اش نصب کنید.

تا این مرحله از شارژ کارتریج، پاکسازی قسمت ضایعات به طور کامل انجام شده و نوبت به قسمت منبع تغذیه کننده پودر تونر است. بدین منظور ابتدا تک پیچ قسمتی که چرخ دنده در آن طرف نیست را باز کنید و روکش و ضامن آن را بردارید و مگنت میله‌ای را جدا سازید. سپس قسمت‌های مختلف مگنت را مورد بررسی قرار دهید و از صحت و سلامت اجزای آن اطمینان حاصل کنید. تونرهای موجود در داخل آن را خالی کرده و با دستمال نرم مرطوب به آرامی تمیز کنید و سپس تونرهای نو به مقدار تقریبی صد گرم را وارد مگنت نمایید. مگنت را از یک سمت بر سر جای خود قرار داده و از سمت دیگر با گذاشتن درپوش و ضامن و چرخاندن مگنت در جای خود آن را نصب نمایید. با چرخاندن مگنت تونرها در داخل مخزن قرار می‌گیرند. پس از بستن تک پیچ مخزن پودر بدنه کاتریج، با کمک شیارها آن را به قسمت ضایعات متصل کنید. فنر را در سرجای خودش به شکل مستقیم قرار داده و درپوش را به دستگاه پیچ کنید. در این مرحله شارژ کارتریج به پایان رسیده و دستگاه آماده کارکردن است.

نکات مهم بعد از شارژ کارتریج

image 82887a00b44ddd6b6ba1a0a89a3854f966a51058

بعد اتمام شارژ کارتریج جهت اطمینان از صحت و سلامت دستگاه باید تمامی اتصالات روی بدنه کارتریج و همچنین قسمت‌هایی که اتصالات فلزی روی پرینتر قرار گرفته است را تمیز کرده و با دقت آنها را بررسی کنید تا دچار شکستگی و کج شدگی نشده باشند. چرخ دنده‌ها و تمامی قسمت‌هایی که کارتریج روی آن قرار می‌گیرید را با دقت چک کنید. همچنین بررسی قسمت‌هایی که برد چیپ روی کارتریج قرار گرفته و نیز قسمت‌های فلزی پرینترتان را نیز با دقت بازبینی کنید. اگر برد High voltage دچار مشکل شود پرینتر شما هشدار eroor خواهد داد و چاپی کثیف و بی‌کیفیت ارائه می‌دهد.

عوامل مؤثر بر قیمت شارژ کارتریج

با Eroor چاپگر و یا کمرنگ شدن چاپ روی کاغذ متوجه خواهید شد که پودر تونر داخل کارتریج تمام شده و نیاز به شارژ کارتریج است. برای تهیه این پودرها جهت شارژ کارتریج باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا نوع اورجینال و با کیفیت آن را تهیه کنید. شارژ کارتریج غیر اوریجنال که به آن شارژ کارتریج طرح هم گفته می‌شود نسبت به نوع اورجینال ضعیف بوده و از کارایی پایینی برخوردار است به همین دلیل کیفیت چاپ با شارژ کارتریج غیر اورجینال بسیار پایین است.

عوامل مختلفی بر قیمت و خرید شارژ کارتریج مؤثر هستند که شامل موارد زیر می‌باشند.

 1. اعتبار شرکت‌هایی که کار خدمات شارژ کارتریج را انجام می‌دهند.
 2. نوع برند و شرکت تولیدکننده پودر تونرها
 3. اورجینال و یا غیر اورجینال بودن آن
 4. کیفیت پودر تونر کارتریج که هر مقدار مرغوب‌تر باشد قیمت آن نیز به همان نسبت بیشتر است
 5. مقدار ظرفیت مخزن کارتریج هر چقدر بزرگ‌تر باشد میزان مصرف پودر به همان نسبت بیشتر خواهد بود در نتیجه هزینه شارژ کارتریج نیز بیشتر خواهد شد.
 6.  میزان تجربه تکنسین انجام دهنده شارژ کارتریج
 7.  نوع قطعات کارتریج که هر چقدر با کیفیت‌تر باشد هزینه شارژ کارتریج آن نیز به همان نسبت کمتر خواهد بود
 8.  نوع پرینتر و کارتریج مورد استفاده، مثلاً هزینه شارژ کارتریج جوهر افشان با نوع لیزری با هم فرق دارند.

انواع شارژ کارتریج موجود در کارتریجستان

image df060742bf238210ff5aaeb0b7e5dfd205883337

فروشگاه کارتریجستان برای رفاه حال شما عزیزان انواعی از شارژ کارتریج‌های اورجینال را با بهترین برندها و با کیفیت‌ترین مواد اولیه از سرتاسر دنیا تهیه کرده و با قیمتی بسیار ارزان در ویترین فروشگاهی خود جهت عرضه قرار داده است. تنوع بالای شارژ کارتریج‌ها در این شرکت به حدیست که مناسب با هر نوع دستگاه پرینتری انواعی از شارژ کارتریج‌ها وجود دارد و همه افراد با هر بودجه و سلیقه‌ای می‌توانند از این فروشگاه محصولی را خریداری کنند.

برخی از انواع شارژ کارتریج فروشگاه کارتریجستان شامل موارد زیر است:

 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp 35a
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp 36a
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری hp 531a
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری hp 532a
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری hp 533a
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری hp 530A
 • شارژ کارتریج اچ پی
 • شارژ کارتریج لیزری hp 05a
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp 13a
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp 49a
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp 15a
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری HP C4152A YELLOW
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری HP C8550A BLACK
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری HP C8551A CYAN
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری HP C8552A YELLOW
 • شارژ کارتریج رنگی HP C8553A
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp 24a
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری hp ۵۳A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری hp ۵۴۰A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری hp ۵۴۱A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری ۵۴۲A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری ۵۴۳A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری ۶۴۶۰A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری ۶۴۶۲A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری ۶۴۶۳A
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری ۷۸A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری ۷۵۶۰A
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری ۹۲A
 • شارژ کارتریج مشکی لیزری ۸۵A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری HP C4150A
 • شارژ کارتریج رنگی لیزری HP C4151A MAGENTA

برای مشاهده تمامی محصولات این شرکت می‌توانید به وبسایت فروشگاه کارتریجستان مراجعه کنید و از نزدیک با خدمات و محصولات ارائه شده توسط این فروشگاه آشنا شوید.

https://cartridgestan.com/

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (3 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!