تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

کارو کانتنت

126 فاکتور مهم گوگل برای سئو: قسمت نهم

126 فاکتور مهم سئو

به نهمین قسمت از مجموعه مقالات فاکتور های مهم سئو خوش آمدید. در این مقاله نیز به فاکتور های دیگر مهم سئو می پردازیم.

83. از همکارانتان در یک حوزه کاری هم لینک دریافت کنید

این یک فاکتور بسیار مهم است و گوگل خیلی دوست دارد سایت هایی به هم دیگر لینک بدهند که در یک حوزه یا در یک زمینه فعالیت می کنند و برای این لینک ها ارزش بسیار بالایی قائل می شود. مثلا سایتی داریم در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت دارد. حالا اگر وب سایت های دیگر سئو هم به ما لینک بدهند ارزش این لینک ها بسیار بالاتر از دریافت لینک از سایت های غیر مرتبط با زمینه کاری وب سایت ما است. البته فکر نکنید که همیشه باید سایت های دیگر به شما لینک بدهند، شما هم می توانید به سایت رقیبان معتبر خودتان در سطح جهان لینک بدهید. این باعث می شود که گوگل با دنبال کردن این لینک ها خیلی سریع موضوع فعالیت وب سایت شما را تشخیص بدهد و با انجام صحیح این کار داخل کلمات کلیدی سایت تان شاهد افزایش رتبه خواهید بود. اگرچه این کار سختی است اما با همکاران تان صحبت کنید و اهمیت این موضوع را برای آنها توضیح بدهید و از همکارانتان یک لینک معتبر دریافت کنید و شما هم یک لینک به همکار خودتان بدهید. همیشه این را بدانید که لینک های با ارزش به سختی و با زحمت به دست می آیند، شما سعی کنید متفاوت باشید و همکاران تان را قانع کنید تا به شما لینک بدهند. در دوره جامع آموزش سئو نیز به طور مفصل در مورد تکنیک های لینک سازی صحبت کرده ایم. پیشنهاد میکنم که این دوره را تهیه کنید و ببینید.

84. دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی را در سایت تان قرار دهید

اگر جزء آن دسته از وب سایت هایی هستید که برای مشتریانتان ارزش قائل می شوید و برای آن ها مقاله های مفید و خوب تولید می کنید ، این را باید به خوبی بدانید که تولید محتوا به تنهایی کافی نیست و شما باید محتوایی تولید کنید که به خوبی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته بشود. یکی از مهم ترین معیار های سنجش ارزش مقاله این است که چه قدر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده. بنابراین سعی کنید در پایین مقالات تان دکمه های به اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی را حتما قرار بدهید؛ این باعث می شود اگر کاربران از مقاله شما لذت بردند به راحتی بتوانند آن را با سایر با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

85. اگر به سایت های اسپم لینک بدهید برای اعتبار سایت تان مضر است

شاید شما آگاه نباشید که تا به حال به چه سایت هایی لینک دادید اما گوگل این را به خوبی می داند که شما به چه سایت هایی لینک میدهید و لینک های خارج شده از سایت شما را به دقت دنبال می کند و این را هم باید بدانید وقتی به یک سایتی لینک میدهید قسمتی از اعتبار سایت تان را به آن سایت می بخشید و با لینک دادن به آن سایت به گوگل می گویید من به این سایت اعتماد کامل دارم و تصمیم دارم کمی از اعتبارم را به این سایت ببخشم و گوگل هم سایت مقصد را بررسی می کند. گوگل اگر در هنگام بررسی سایت مقصد متوجه بشود که آن وب سایت یک سایت اسپمر و متخلف است این را از چشم شما می بیند و خیلی برای اعتبار سایت شما بد می شود، خیلی خوب مسلما شما قادر نیستید که متوجه بشوید کدام سایت ها خلاف کار و کدام سایت ها خوب هستند بنابراین برای این که این مشکل هیچ وقت برای شما پیش نیاد لینک های خروجی از سایت تان را nofollow کنید. وقتی لینک های خروجی از سایت تان را nofollow کنید دارید به گوگل می گویید من به این سایت که لینک میدهم اما به آن اعتماد ندارم پس لطفا از اعتبار من به آن سایت ندهید، ابزار های خیلی زیادی برای nofollow کردن لینک های خروجی سایت تان وجود دارد که می توانید راجع به افزونه هایی که در سیستم مدیریت محتوا این کار را انجام می دهند بیشتر جستجو کنید.

می خوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

86. مطالب خود را به عنوان پست مهمان در سایر سایت ها قرار دهید

این یکی از سالم ترین و بهترین و با ارزش ترین راه های دریافت لینک با کیفیت محسوب می شود که تصمیم دارم شما را با این روش آشنا کنم، شما می توانید وب سایت هایی که در زمینه حوزه کاری شما فعالیت دارند را شناسایی کنید و با مدیران این وب سایت ها وارد ارتباط بشوید یا شرایط نویسندگی مهمان را در این سایت ها مطالعه کنید، سپس کاری که شما باید بکنید این است که یک مطلب اختصاصی و مفید برای آن سایت تولید کنید و به آن سایت ارائه کنید هنگامی که مدیر سایت مطلب شما را داخل وب سایتش قرار می دهد به عنوان منبع یک لینک به سایت شما می دهد و این برای سایت شما خیلی با ارزش است زیرا این لینک هیچوقت حذف نمی شود و هر روز به عمر این لینک اضافه می شود. هنگامی که یک سایت از یک مطلب علمی به سایت شما لینک میدهد این باعث می شود که اعتبار وب سایت شما به شدت افزایش پیدا کند. دریافت یک یا چند لینک با این روش های مفید از خریدن لینک در هزاران سایت بی ارزش برای شما مفید تر است، به این جمله من دقت کنید که لینک های با ارزش به راحتی به دست نمی آیند.

87. برای صفحات داخلی سایت تان هم لینک دریافت کنید

خیلی وقت ها شاهد این هستم که مدیران سایت ها یا سئو کارها تمام لینک ها را برای آدرس url صفحه اصلی سایت شان دریافت می کنند تا بتوانند در کلمات کلیدی سایت شان هرچه قدر سریع تر بالا برود و فروش بالایی داشته باشند اما گوگل دید دیگری نسبت به این موضوع دارد. در حقیقت صفحه اصلی وب سایت شما مکانی است که محصولات شما به صورت مختصر معرفی شده اند و کار صفحه اصلی سایت شما این است که کاربر را به سایر صفحات سایت شما هدایت کند. خیلی خوب این صفحه نه مطلب علمی دارد نه زیاد برای کاربران اینترنت مفید است، برای همین شما نباید تمام لینک ها را برای صفحه اصلی سایت تان دریافت کنید وقتی تعداد زیادی لینک به صفحه اصلی سایت تان هدایت می کنید، یعنی شما به گوگل نشان می دهید که من تقلب می کنم.

اگر می خواهید سایت تان را طوری سئو کنید که همیشه اعتبار داشته باشد و یک منبع درآمد ثابت باشد شما باید مقالات مفید تولید کنید و لینک برای مقالات تان و سایر صفحات مفیدتان دریافت کنید، نوید من این است که اصلا نگران نباشید وقتی تعداد زیادی محتوای مفید و ارزشمند تولید کنید و به آن ها لینک هم بدهید گوگل یک امتیار خیلی خوب برای صفحه اصلی سایت تان و کلمات کلیدی اصلی سایت تان هم در نظر می گیرد و در کمال ناباوری وقتی به کاربران اینترنت کمک می کنید و مطالب مفید تولید می کنید گوگل هم برای شما مشتری ارسال می کند، نگران نباشید شما سایت تان را اصولی سئو کنید گوگل هم رتبه خوب را به شما می دهد، اگر برای صفحه اصلی سایت تان لینک بگیرید در سئو بازنده صد در صدی هستید.

لینک سازی

88. لینک های NoFollow از دید گوگل اهمیت کمتری دارند

همیشه به این نکته توجه داشته باشید بعد از این که گوگل این نوع معرفی لینک ها را اعلام کرد سایت های زیادی برای این که جریمه نشوند لینک های خروجی خودشان را نوفالو کردند. و بسیاری از لینک ها کل وب نوفالو شد. بنابر این نمی توانیم بگوییم که لینک های نوفالو موثر نیستند آن ها تاثیر دارند ولی خیلی کمتر از لینک های فالو تاثیر دارند.

89. از یک دامنه بیش از حد لینک دریافت نکنید

همان طور که قبلا هم گفتم در مورد دریافت لینک باید خیلی احتیاط کنید و خیلی اصولی و اخلاقی این کار را انجام بدهید برای همین توصیه و تجربه من این است که اگر از سایتی می خواهید لینک دریافت کنید حتما با مدیران آن سایت ارتباط برقرار کنید و از مدیران سایت های بزرگ مانند سایت های خبری؛ دانلودی و تفریحی بخواهید که فقط داخل برخی از صفحات سایت شان لینک شما را قرار بدهند نه این که یک باره در چند هزارتا صفحه به شما لینک بدهند. تصور نکنید که هر چه قدر لینک بیشتری بگیرید بیش تر امتیاز می گیرید نه این طور نیست. اگر بیش از حد و بدون رعایت جانب احتیاط زیادی از یک سایت لینک دریافت کنید با انجام این کار به گوگل می گوید که من دارم تقلب می کنم و گوگل هم شما را جریمه می کند.

90. از تکنیک ریدایرکت 301 برای هدایت اعتبار صفحات سایت های دیگر به سایت تان استفاده نکنید

شاید این هم یک فاکتور جالب برای شما باشد، مدتی است که خیلی از سئو کارهای تازه کار وقتی می خواهند یک سایتی را سئو کنند یک سری دامنه پیدا می کنند که قبلا فعال بوده اند و حالا این سایت ها با دامنه هاشون منقضی شده و از بین رفتن یا این که کلا دیگر فعالیت ندارند، آن موقع سئو کارها این دامنه های شان را خریداری می کنند و به هاست خود وصل می کنند بعد از آن از طریق روش های خیلی زیرکانه بررسی می کنند که کدام آدرس های url از این دامنه قبلا اعتبار بالایی در موتور های جستجو داشتند و بعد از شناسایی این صفحات آن ها را به وسیله تکنیک redirect 301 به سمت صفحه ای که می خواهند هدایت می کنند و به این صورت در نتایج موتور های جستجو تقلب می کنند و سپس شاهد افزایش رتبه سایت می شوند اما بعد از مدت اندکی سایت توسط موتور های جستجو به صورت جدی جریمه می شود و از نتایج محو می شود. بنابراین توصیه من این است که به هیچ وجه از چنین تکنیک های غیر اخلاقی برای سئو کردن وب سایت تان استفاده نکنید. گاهی اوقات انجام ندادن بعضی از کارها خودش باعث موفقیت می شود.

می خوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

91. از کلمه کلیدی خود در Anchor Text استفاده کنید

در صورتی که در سایر سایت ها یا انجمن های اینترنتی مقاله نویسی می کنید می توانید با رعایت احتیاط با anchor text ها برای سایت تان لینک دریافت کنید، انکور تکست یعنی همان کلمه کلیدی، مثلا وقتی یک مقاله می نویسید و کلمه کلیدی سایت تان هم داخل آن است می توانید آن کلمه را به صفحه مرتبط با آن کلمه از سایت تان لینک کنید، البته در انجام این کار خیلی احتیاط کنید و سعی کنید این کار را آنقدر تکرار نکنید که کاربران اینترنت را کلافه و ناراحت کنید، استفاده بیش از حد از این تکنیک ها می تواند نتیجه معکوس داشته باشد بنابراین با رعایت تعادل و احتیاط این کار را انجام بدهید.

anchor text

92. از Anchor Text برای لینک های داخلی سایت تان هم استفاده کنید

اسم این کار را لینک سازی داخلی، یا سئوی داخل سایت گذاشته ام، فرض کنید یکی موضوع های وب سایت شما بازاریابی اینترنتی است و یک مقاله می نویسید و در آن مقاله به کابران می گویید حتما از تکنیک های بهینه سازی وب سایت استفاده کنند تا وب سایت شان پربازدید تر بشود، حالا کاری که شما باید بکنید این است که به عنوان مثال از کلمه بهینه سازی به آن صفحه یا مجموعه از سایت تان که داخلش راجع به بهینه سازی مطلب یا محصول دارید لینک بدهید و این باعث می شود اعتبار صفحه مقصد داخل موتور های جستجو افزایش پیدا کند و لینک سازی داخلی سایتتان کامل بشود، سعی کنید حتما ارتباط بین سایر صفحات سایت تان را از طریق لینک با anchor text یا همان کلمه کلیدی فراهم کنید البته بهتر است از هر مقاله بیشتر از ۳ تا لینک خارج نکنید و در انجام این کار خیلی احتیاط کنید و مقالات و مطالب مرتبط را از طریق این تکنیک به هم متصل کنید، این علاوه بر افزایش رتبه باعث می شود ربات های موتور های جستجو بیش تر داخل سایتتان گردش داشته باشند و مطالب سایت شما خیلی سریع تر از قبلا هم ایندکس بشود، این فاکتور یکی از اصلی ترین فاکتورها در زمینه ساختار لینک های داخل سایت هست.

93. از TLD کشور خودتان بیشتر لینک دریافت کنید

هر کشور TLD خاص خودش را دارد. مثلا پسوند دامنه های ایران ir. است و پسوند دامنه های آلمان de. هست، پسوند دامنه های آمریکا us. هست. حالا شما اگر بتوانید از پسوند های ایران بیشتر لینک دریافت کنید برای سایت تان بسیار مفید است و باعث می شود گوگل ارزش خوبی برای سایت شما قائل بشود.

94. موقعیت لینک های هدایت شده به سایت تان بسیار مهم است

این فاکتور هم یکی از مهم ترین فاکتور های بک لینک محسوب می شود که یک راز فاش نشده است و کمتر جایی راجع به آن توضیح داده شده. وقتی که یک وب سایت به سایت شما لینک میدهد، از موقعیت های مختلفی می تواند به شما لینک بدهد. مثلا می تواند از داخل منو سایت به شما لینک بدهد یا از فوتر سایت به شما لینک بدهد یا از سایدبار های کناری سایت به شما لینک بدهد، با توجه به این که اکثر لینک های پولی و خریدنی از فوتر و سایدبار ها به سمت سایت های مقصد هدایت می شوند گوگل برای لینک های این موقعیت ها دیگر جدیدا خیلی اهمیت کمی قائل می شو. چیزی که شما باید بدانید این است که با ارزش ترین موقعیت یک سایت برای دریافت لینک، موقعیت محتوای آن سایت است یعنی موقعیت مطلب یا همان موقعیتی که مقاله داخلش نوشته می شود. بنابراین اگر به دنبال لینک های اساسی و مفید هستید سعی کنید از مدیران سایت ها بخواهید از موقعیت مطلب به سایت شما لینک بدهند که به انجام این کار به اصطلاح می گویند رپورتاژ و هزینه های بالایی هم دارد اما باید بدانید که این یکی از با ارزش ترین نوع لینک ها هست.

می خوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

امیدواریم این فاکتور های سئو هم برای شما مفید بوده باشد. در مقاله بعدی فاکتور های مهم سئو، به نکات دیگر خواهیم پرداخت.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!