تمام دوره های فصل وردپرس رایگان شدند!!!

126 فاکتور مهم گوگل برای سئو: قسمت دهم

126 فاکتور مهم سئو

به دهمین قسمت از مجموعه مقالات فاکتور های مهم سئو خوش آمدید. در این مقاله نیز به فاکتور های دیگر مهم سئو می پردازیم.

95. از سایت های مرتبط با موضوع فعالیت سایت تان لینک دریافت کنید

اگر تصمیم دارید که یک لینک سازی بسیار مناسب و اصولی برای وب سایت تان انجام بدهید، حتما سعی کنید در سایت هایی لینک وب سایت تان را قرار بدهید که مرتبط با موضوع فعالیت سایت شما باشد، مثلا یک سایت در زمینه طراحی وب سایت نباید از یک سایت مجله تفریحی و سرگرمی لینک دریافت کند، یا حتی اگر قرار است از انجمن ها و تالارهای گفتگو لینک دریافت کنید حتما سعی کنید لینک وب سایت تان را در دایرکتوری ها و موضوعات خاص آن انجمن که مرتبط با زمینه فعالیت وب سایت شما است قرار بدهید.

در دوره جامع آموزش سئو نیز به طور کامل در مورد لینک سازی و تکنینک های آن صحبت کرده ایم که توصیه می شود این دوره را از سایت تهیه کنید و ببینید.

96. کلمات کلیدی قبل و بعد از لینک های شما هم بسیار مهم هستند

این فاکتور هم شاید به ندرت درباره اش توضیحی داخل اینترنت بتوانید پیدا کنید، اما یکی از راز های اصلی لینک سازی صحیح محسوب می شود؛ به این معنی است که اگر یک مطلبی داخل یک وب سایت قرار میدهید تا از آن مطلب لینک دریافت کنید باید به کلماتی که قبل و بعد از آن کلمه ای که به سایت خودتان لینک می کنید خیلی توجه کنید، چون کلمات قبل و بعد از لینک انکر تکست یا کلمه کلیدی سایت شما محسوب می شوند؛ بنابراین پس از دانستن این فاکتور می توانید با یک تکنیک هوشمندانه برای سایت تان متن هایی حاضر کنید و کلمات کلیدی خود را در قبل و بعد از کلمه ای که می خواهید با آن به سایت تان لینک بدهید قرار بدهید و سپس این متن را داخل یک سری از سایت ها قرار بدهید تا متوجه تاثیر فوق العاده این نوع لینک سازی بشوید. البته این تکنیک زمانی کاربرد بهتری دارد که تصمیم داشته باشید یک سری ریپورتاژ آگهی برای وب سایت تان در وب سایت های پربازدید منتشر کنید.

97. کلمه کلیدی در تیتر صفحه ای که به شما لینک می دهد نیز حائز اهمیت است

این فاکتور را هم شاید تا به حال نشنیده باشید اما باید بدانید یکی از مهم ترین اصول دریافت لینک با کیفیت است، منظور از این فاکتور این است که اگر تصمیم دارید از یکی از صفحات یک وب سایت برای وب سایت تان لینک دریافت کنید باید به تیتر یا عنوان آن صفحه توجه کنید و دقت کنید که کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت شما داخل عنوان آن صفحه قرار گرفته باشد، مثلا اگر تصمیم دارید یک ریپورتاژ آگهی برای دریافت لینک مفید در سایت های پربازدید قرار بدهید، باید دقت کنید که کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت وب سایت شما داخل عنوان آن صفحه که متن لینک دار شما قرار می گیرد، قرار گرفته باشد، فکر کنم حالا بهتر دارید درک می کنید که چرا نباید از تمام صفحات یک سایت لینک دریافت کنید.

می خوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

98. رشد مثبت لینک های هدایت شده به سایت شما مهم است

آیا تصمیم دارید لینک سازی کنید تا سایت تان در نتایج موتورهای جستجو پیشرفت کند؟ ایرادی ندارد این کار را بکنید اما خوب گوگل نباید متوجه شود که شما دارید به صورت دستی این کار را خودتان انجام می دهید، گوگل دوست دارد مردم از سرتاسر جهان به صورت طبیعی به سایت شما لینک بدهند نه این که لینک بخرید، اگر گوگل متوجه بشود که شما برای سایت تان لینک خریده اید بدون شک شما را جریمه می کند. حالا یکی از راه هایی که توسط آن گوگل تفاوت لینک های طبیعی و خریدنی را تشخیص دهد این است که طی یک مدت زمانی خیلی سایت به شما لینک بدهند و مثلا بعد از ۳ ماه دیگر این فرایند متوقف بشود و تعداد لینک های سایت شما در همان سطح باقی ماند.

برای همین شما باید به سمت استراتژی های طبیعی لینک سازی روی بیاورید و به این معناست که به جای این که تعداد زیادی لینک برای سایت تان خریداری کنید محتوایی تولید کنید که ارزشمند باشد و مردم هر روز به صورت خودکار به سایت شما لینک بدهند تا تعداد لینک های سایت شما همیشه در حال افزایش باشد و وقتی توانستید این کار را انجام دهید و گوگل متوجه شد که لینک های هدایت شده به سمت سایت شما رشد مثبت دارند و هر روز را به افزایش هستند بدون شک بهترین جایگاه ها را در اختیار سایت شما قرار میدهد.

99. کم شدن تعداد لینک های سایت تان بر روی رتبه سایت تان تاثیر می گذارد

لینک سازی به خودی خود موثر و تاثیر گذار است اما به شرطی که اصولی و طبیعی باشد، وقتی تعداد زیادی لینک برای سایت تان خریداری می کنید و بعد از چند ماه هیچ نتیجه ای نمی گیرید و از آن به بعد لینک های سایت تان را نمی توانید تمدید کنید و هزینه هایش را پرداخت نمی کنید اتفاقی که می افتد این است که لینک های سایت شما رفته رفته از ان سایت ها حذف می شود و شاهد افت تعداد لینک های هدایت شده به سمت سایت تان هستید و وقتی این اتفاق می افتد گوگل متوجه می شود شما آن لینک ها را خریداری کرده بودید و طبیعی نبوده است و این جا است که گوگل شما را جریمه می کند و دیگر سایت تان نمی تواند هیچ وقت رنگ موفقیت را در موتورهای جستجو مشاهده کند. همیشه به یاد داشته باشید لینک های طبیعی هیچ وقت حذف نمی شوند چون خریدنی نیستند که حذف بشوند و همیشه با ارزش هستند ولی اگر لینک خریداری کنید حتما یک روزی حذف می شود و بازگشت به شرایط مطلوب بسیار سخت خواهد بود.

link seo

100. عمر لینک هایی که به سایت شما هدایت می شوند بسیار مهم است

از می خواهید لینک سازی انجام بدهید یا لینک برای سایت تان بخرید خیلی دقت کنید که گوگل به عمر بک لینک های سایت شما توجه به سزایی دارد، به عنوان مثال ممکن است یک لینک خریداری کنید ولی در ماه اول نتیجه اش نبینید اما 3 ماه بعدی آن لینک تأثیر خوبی روی سایت شما داشته باشد، بنابراین توصیه من این است که اگر قرار است تقلب کنید یا به قول خودمان لینک بخرید حتما سعی کنید لینک ها را برای یک سال یا بیشتر خریداری کنید و مطمئن باشید هر چه قدر زمان بگذرد و عمر لینک های سایت شما افزایش پیدا کند در نتایج موتورهای جستجو شاهد افزایش رتبه بیشتری هستید اما هیچ وقت نباید لینک هایی را خریداری کنید که توانایی پرداخت هزینه تمدیدش را نداشته باشید و بعد یک مدت حذف بشوند.

101. از وبلاگ ها لینک دریافت نکنید، از سایت های واقعی لینک دریافت کنید

یکی از روش های لینک سازی این است که وبلاگ هایی را ایجاد کنیم و سپس در آن محتوای مشتری را قرار دهیم. در این شرایط نمی توانید نتیجه خوبی بگیرید به این دلیل که وبلاگ های شما تازه تأسیس هستند و نمی توانید بک لینک های خوبی از آن ها بگیرید. بهترین کار این است که اگر کار شما سئو است چنین وبلاگ هایی را بسازید و ماه ها روی آن ها کار کنید تا اعتبار لازم را کسب کنند. و سپس لینک های خودتان را در این وبلاگ ها قرار دهید.

102. لینک سایت تان را در دایرکتوری dmoz ثبت کنید

شاید این مورد را هم بارها شنیده باشید که دیگر ثبت سایت در دایرکتوری ها اهمیت اندارد اما این طور نیست، دایرکتوری ها سایت های بسیار ارزشمندی هستند بنابراین حتما سعی کنید لیست دایرکتوری های معتبر مانند «دی ماز» و سایر دایرکتوری های ملی و بین المللی را استخراج کنید و آدرس وب سایت تان را داخل این دایرکتوری ها درج کنید و مطمئن باشید که ثبت لینک سایتتان داخل دایرکتوری ها بسیار ارزشمند است و به صورت منظم لینک سازی داخل دایرکتوری ها را پیش ببرید.

103. در پروفایلتان در انجمن های اینترنتی لینک سایت خود را درج کنید

این هم یکی از روش های مفید و آسان جهت دریافت لینک های موثر و رایگان است که هنوز هم اهمیت خودش را از دست نداده و می توانید به راحتی داخل انجمن های علمی اینترنتی عضو بشوید و پس از وارد شدن به انجمن در قسمت درباره من یا همان  About me قادر هستید یک بیوگرافی از خودتان داخل آن انجمن قرار بدهید و شما قادر هستید داخل هر انجمن که ثبت نام می کنید در صفحه درباره من لینک وب سایت تان را به صورت منظم قرار بدهید، سعی کنید یک لیست کامل از انجمن هایی را که می شود در آن ها فعالیت کرد استخراج کنید و طی یک بازه زمانی منظم لینک سایت های خودتان را داخل انجمن ها قرار بدهید، گفتم منظم یعنی مثلا روزی در 2 انجمن لینک قرار بدهید نه این که یک باره در یک روز داخل ۱۰۰ تا انجمن لینک بسازید.

104. از صفحانی در سایر سایت ها لینک دریافت کنید که در آن مطلب با مقاله کاملی باشد

برخی از سایت های علمی یا وبلاگ ها صفحات و مقالات با ارزشی دارند که مثلا ممکن است در آن صفحه ۵۰۰۰ کلمه وجود داشته باشد یا این که با یک مقاله ۱۰ صفحه ای در آن سایت مواجه بشوید، ببینید گوگل این نوع صفحات را دوست دارد که از نظر علمی غنی هستند و کلی کلمه و مطالب علمی در آن هست، درون سایت های علمی از این صفحات را حتما تا به حال به خوبی مشاهده کردید حالا ما می گوییم که شما سعی کنید از داخل این صفحات لینک دریافت کنید یا از مدیران سایت ها بخواهید از این صفحات به شما لينک بدهند و همیشه این را بدانید این صفحات غنی از اطلاعات علمی برای گوگل خیلی با ارزش هستند و اگر بتوانید از این صفحات وب سایت ها لینک دریافت کنید به صورت موثر شاهد افزایش رتبه وب سایت تان خواهید بود.

لینک سازی در سئو

105. از صفحانی لینک دریافت کنید که دارای مالتی مدیا هستند

حتما در هنگام وب گردی های روزانه سایت ها با صفحات اینترنتی را مشاهده کردید که در آن علاوه بر این که یک مقاله بسیار غنی و با ارزش موجود است، خیلی چیزهای دیگ مانند عکس و فیلم در آن مطلب آموزشی قرار داده شده ؛ گوگل به شدت به این صفحات اینترنتی علاقه مند است. بله صفحاتی که در آن ها ویدئو، تصویر، مطلب و پاکدست وجود دارد و برای این صفحات و لینک هایی که از این صفحات خارج می شود ارزش بسیار بالایی قائل است. حالا شما می توانید یک لیستی از این نوع صفحات اینترنتی را برای خودتان استخراج کنید و از مدیران سایت ها بخواهید لینک شما را در همان صفحات قرار بدهند و یا این که در قسمت نظرات این صفحات آدرس وب سایت تان را به عنوان یک لینک ثبت کنید، به این نکته توجه داشته باشید در هیچ کدام از روش هایی که برای دریافت لینک به شما یاد دادم با anchor text یا کلمه کلیدی سایت تان لینک دریافت نکنید چون این تقلب محسوب می شود.

106. در قسمت کامنت های وبلاگ ها لینک سایت تان را قرار دهید

این در حقیقت یکی از متداول ترین و پرکاربرد ترین و موثر ترین و کم هزینه ترین و البته خطرناک ترین روش های جذب لینک محسوب می شود، در بسیاری از سایت ها و وبلاگ های اینترنتی در پایین هر مقاله یا محصول یک فرم ثبت نظر وجود دارد و برای ثبت نظر در این فرم ابتدا باید نام و آدرس ایمیل و سپس آدرس وب سایت تان را در فیلد های مربوطه پر کنید و بعد از آن نظرتان را تایپ کنید و روی دکمه ثبت نظر کلیک کنید، اتفاقی که رخ می دهد این است که اگر مدیران سایت ها نظر شما را تأیید کنند و نظر شما برای عموم قابل نمایش بشود، آدرس وب سایت شما به صورت خودکار به نامی که در هنگام ثبت نظر وارد کرده اید لینک می شود و به این صورت یک لینک مفید به اسمت سایت تان جذب کردید، اتفاقی که اخیرا رخ داده این است بود که سئو کارها در هنگام ثبت نظر در وبلاگ های پرطرفدار به جای این که در فیلد نام، نام شخصی خودشان را وارد کنند، کلمه کلیدی یا همان anchor text را وارد می کنند و پس از تأیید نظر توسط مدیر سایت یک لینک با کلمه کلیدی به سایت شان دریافت می کنند و البته ارزش بسیار بالایی هم دارد و این طور شد که مدیران گوگل به این موضوع واکنش نشان دادند و گفتند اگر قرار است در قسمت نظرات وبلاگ ها نظر ثبت کنید و لینک دریافت کنید این کار را بکنید و مشکلی از نظر ما ندارد اما با کلمه کلیدی این کار را نکنید چون جریمه می شوید. شما هم می توانید از این تکنیک به خوبی بهره ببرید و لینک های با ارزشی به سایت تان جذب کنید اما خیلی دقت کنید که با کلمه کلیدی لینک دریافت نکنید.

می خوای سئو رو کامل یاد بگیری؟ عالیه! در دوره آموزش سئو، تمام آنچه که برای بهبود سئو سایت خود نیاز دارید را گفته ایم!

امیدواریم این فاکتور های سئو هم برای شما مفید بوده باشد. در مقاله بعدی فاکتور های مهم سئو، به نکات دیگر خواهیم پرداخت.

حتما عضو کانال یوتیوب فصل وردپرس باشید! ما در یوتیوب دوره ها و آموزش های رایگان داریم!!!
5/5 - (1 امتیاز)
مسعود جواهری

لیسانس نرم افزار و دیپلم زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنم. صاحب سایت های فصل وردپرس، سینما مدرن و ورتکس وب هستم اما فعالیت اصلی بنده به عنوان هم بنیان گذار سایت فرالن (فعال در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجی) است.

دوره های رایگان سئو و طراحی سایت در یوتیوب!